Zmiany formatu rozgrywek EU LCS w 2017 r. - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

W nowym sezonie rozgrywek EU LCS dojdzie do kolejnych zmian w sposobie ich rozgrywania. W 2016 r. wprowadzono format „Best of 2” ( 2 mecze z możliwością remisu). Zmiany te automatycznie zwiększyły ilość meczy. Wg badań Riot Games, sytuacje nierozstrzygniętego pojedynku niekorzystnie były odbierane zarówno przez fanów jak i samych graczy. Problemem okazywała się również podwójna relacja z rozgrywek (dwa osobne kanały). Z tego powodu od 2017 r. 10 zespołów biorących udział w EU LCS zostanie podzielonych na dwie grupy (po 5 drużyn).  W ciągu całego splitu każda drużyna rozegraj po 2 mecze „Best of 3” (do 2 wygranych) z rywalami z grupy oraz 1 mecz „Best of 3” z każdą drużyną z drugiej grupy. Jest to bardzo podobne rozwiązanie do rozgrywek chińskiej LPL. Wszystkie mecze pokazywane będą na jednym kanale, dzięki czemu fani nie będa zmuszeni do wybierania spotkań które chcą obejrzeć.

Podział na grupy.

G2 Esport i H2K, jako dwie drużyny z największą ilością punktów mistrzowskich w poprzednim sezonie, zostaną rozstawione na 1. miejscu w jednej z grup. Każda z drużyn będzie dokonywała wyboru drużyny która zostanie przypisana do przeciwnej grupy.

Np.: w pierwszej turze G2 Esports wybierze Fnatic, która zostanie przypisana do przeciwnej grupie na drugim miejscu (za H2K). W drugiej rundzie H2K wybierze Unicorns of Love, które zajmie miejsce drugie w przeciwnej grupie (za G2 Esports). W trzeciej rundzie wyboru z pozostałych drużyn dokonywać będzie Fnatic, a po nich UoL, itd. Cały sposób wyboru, przedstawiony jest na grafice:

https://eu.lolesports.com

 

Play-off.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, do kolejnej rundy przechodzi 6 zespołów. Dwie drużyny z pierwszych miejsc awansują bezpośrednio do półfinałów. Drużyny z miejsca 2. w każdej z grup, rozegrają ćwierćfinał z drużynami z miejsca 3. (A2 vs B3; B2 vs A3). Zwycięzcy ćwierćfinałów zmierzą się w półfinale ze zwycięzcami grup. Pary zostaną utworzone z drużyn które nie grały ze sobą w grupie.

Przykład:  Jeśli do półfinału przejdzie drużyna z drugiego miejsca w grupie A (A2) oraz drużyna z 3 miejsca w grupie B (B3), w półfinale A2 zagra z drużyną B1, a B3 z drużyną A1. Jeżeli do półfinału wejdą drużyny z jednej grupy, np. B2 i B3, drużyna z drugiego miejsca (B2) zagra z drużyną z pierwszego miejsca z przeciwnej grupy (A1). W drugim półfinale zmierzą się wtedy B3 i B1. Wszystkie mecze rozgrywane są w formacie „Best of 5” (do 3 zwycięstw).

Awans/Spadek

Ostatnie drużyny z obu grup wezmą udział w turnieju o prawo startów w kolejnym splicie EU LCS. Tym samym zmniejszono liczbę zespołów zagrożonych spadkiem z 3 do 2. Zespół z lepszym wynikiem w rozgrywkach EU LCS, będzie mogła wybrać drużynę z Challanger Series z którą chce zagrać rundzie 1. W rundzie 2. spotykają się bezpośrednio zwycięzcy meczów z rundy 1. oraz przegrani. Zwycięzca „meczu zwycięzców” automatycznie kwalifikuje się do EU LCS. Przegrany będzie musiał walczyć o awans ze zwycięzcą „meczu przegranych”.

Pozostałe najważniejsze zmiany

  • Pula nagród została zwiększona do 200 000 € na każdy split.
  • Drużyny będą mogły zgłaszać protesty wobec decyzji sędziowskich. Będą one rozpatrywane przez osoby niezwiązane z żadną ze stron sporu. W ten sposób będzie można ukarać gracza zawieszeniem na 1 albo więcej meczy oraz/lub karą finansową 10 ooo € lub więcej.
  • Trenerzy będą posiadali takie same wymagania co do kontraktów i pensji minimalnej jak gracze.
  • W wiosennym splicie 2017 zespoły z EU CS które są „siostrzanymi” zespołami drużyn z EU LCS, będą mogły startować w turnieju o awans do EU LCS. Od splitu letniego, takie drużyny nie będą mogły uczestniczyć w rozgrywkach EU CS ani do nich awansować. Będą jednak mogły brać udział w Europejskich Ligach Regionalnych.
  • W 2017 r. zostaną wprowadzone produkty związane ze sceną e-sportową (skiny, ikony itp.). Każda z drużyn otrzyma z tego tytułu 50 000 € oraz dodatkowe dochody ze sprzedaży ikon danego zespołu.
EU LCS
Author JackJiggler
Published
Categories LCS EU
Views 3913

Comments

Leave a Reply

No Comments ;(

Aktualna rotacja