league of legends - Największy portal o grze LOL

Startują rozgrywki League of Legends na IEM Katowice 2016

Dzisiaj rozpoczyna się turniej League of Legends na IEM Katowice. Rozgrywki są podzielone na 3 dni. Dzisiaj i jutro odbędą się mecze fazy grupowej, a w niedzielę faza finałowa. Na turnieju bierze udział 8 zaproszonych drużyn z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Cztery pozyskały kwalifikację dzięki dobrym wynikom podczas IEM San Jose i IEM Cologne.

Pierwszego dnia będzie toczyć się rywalizacja w grupie A. Tradycyjnie na IEMie faza grupowa rozgrywana jest na zasadzie drabinki wygranych/przegranych. Drabinka wygranych rozgrywana będzie w trybie Best of 1, a drabinka przegranych w trybie Best of 3.

IEM Katowice 2016 Grupa A

Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Faworytem w grupie A wydaje się być chiński zespół Royal Never Give Up. W rozgrywkach LPL prowadzą w swojej grupie i obok Qiao Gu oceniani są jako faworyt do końcowego zwycięstwa w rodzimych rozgrywkach. IEM Katowice będzie jednocześnie sprawdzianem dla Chińskich drużyn, które na Worlds Championship 2015 miały dominować wraz z koreańskimi drużynami. Skończyło się to na totalnej klęsce, a w Katowicach Chińczycy mają pokazać ponownie swoją siłę. Wielką zagadką jest ESC Ever. Drużyna z zaplecza koreańskiej ligi dobrze zaprezentowała się na eliminacjach na IEM Cologne. Wtedy jednak jeszcze w drużynie na midzie grał Athena, który po turnieju dostał ofertę od Chińczyków. Na zapleczu LCK obecnie zajmują drugie miejsce. TSM i Origen to dwie zagadki. Amerykanie i Europejczycy mieszają dobre mecze ze słabymi. Nie wolno jednak ich lekceważyć. TSM to obrońca tytułu sprzed roku, a Origen to typowa drużyna turniejowa. Pokazały to dobrze zeszłoroczne finały Mistrzostw Świata oraz IEM San Jose. Pierwszy mecz grupy a rozpocznie się o 12:30.

IEM Katowice 2016 Grupa B

W grupie B zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja. Ciężko wskazać faworyta. Prawdopodobnie walka o wygraną potoczy się pomiędzy azjatyckimi drużynami. SK Telecom T1 to Mistrzowie Świata 2015 zaproszeni przez organizatorów. Po finałach doszło do kilku zmian w składzie i obecnie Koreańczycy nie są tak mocni jak podczas jesieni. W LCK zajmują obecnie 6 lokatę. Qiao Gu to podobnie jak Royal rewelacja rozgrywek LPL. Obecnie najlepiej grająca chińska drużyna mająca tylko jedną porażkę na koncie. CLG to aktualny wicelider NA LCS i drużyna będąca „w gazie”. W ten weekend jako pierwsi pokonali Immortals oraz w bezpośrednim starciu o 2 miejsce w tabeli pokonali Cloud 9. Fnatic na ten moment podobnie jak Origen w EU LCS prezentują przeciętną formę. Podczas IEM Cologne nie było rewelacji i podobnie jest podczas obecnie trwających rozgrywek w Europie. Z pewnością nie można lekceważyć półfinalisty Mistrzostw Świata, ale na ten moment wyjście z grupy na drugim miejscu będzie wielkim sukcesem. Mecze grupy B rozpoczną się o 12:20 w sobotę.

Faza pucharowa będzie mieć miejsce w niedzielę. Mecze półfinałowe będą rozgrywane w formacie Best of 3, a mecz finałowy w formacie Best of 5. Start pierwszego półfinału o godzinie 12:20.

Transmisja z IEM Katowice będzie przeprowadzona na oficjalnym kanale ESL. Obsada komentatorska została przedstawiona na tydzień przed startem IEMu:

IEM Katowice 2016 komentatorzy angielskojęzyczni

Tradycyjnie podczas imprezy w Katowicach ESL Polska zorganizował transmisję w języku polskim, a podczas niej będzie można zobaczyć taki skład:

IEM Katowice 2016 komentatorzy polscy

Wszystkim fanom League of Legends przed monitorami oraz tym będącym w Katowickim Spodku leagueoflegends.pl życzy miłego oglądania i wielu emocji.

CLG, ESC Ever, fnatic, IEM Katowice 2016, IEM World Championship, Katowicki Spodek, League of Legends, lol, origen, Qiao Gu, Royal Never Give Up, SK Telecom T1, TSM

Comments (1)

Comments are closed.

Aktualna rotacja