Podsumowanie siódmego tygodnia NA LCS Spring Split 2016: Immortals poznali smak porażki - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Wraz z końcem siódmej kolejki NA LCS skończyło się marzenie Immortals o skończeniu Splita bez porażki. Dzięki wygranej z liderem i pokonaniu Cloud 9 drużyna CLG jako drugi zespół zapewnił sobie udział w Playoffach. Serię 12 porażek z rzędu wreszcie przerwało Renegades.

Na rozpoczęcie 7 kolejki NA LCS zagrali ze sobą Team Impulse i Team Liquid. Pierwsza rywalizacja nie trwała zbyt długo i była jednostronna na korzyść Liquid. Pierwszą z oczekiwanych przez fanów gier był pojedynek Echo Fox z TSM. Od kiedy Henrik „Froggen” Hansen przestał mieć problemy z wizą Echo Fox wygrywało wszystko jak leci. Pierwszą czarę goryczy musieli przełknąć po meczu z TSM. Soren „Bjergsen” Bjerg wraz z kolegami nie dali szans przeciwnikom i zaskakująco łatwo odnieśli zwycięstwo.

Najwięcej emocji 7 kolejki NA LCS przyniósł mecz weekendu – Immortals vs. CLG. Lider kontra wicelider. Nowy Superteam przeciw Obrońcom Tytułu. Wielu ekspertów i fanów twierdziło, że Immortals może pokonać tylko CLG. Początek był udany dla Mistrzów poprzedniego sezonu, udało się szybko złapać trzy kille i wejść dobrze w mecz. Z czasem i lider zaczął grać tak jak oczekiwano, udawało się Immortals utrzymać małą stratę w goldzie w stosunku do przeciwnika. W momencie gdy lider zbliżył się do rywala świetnym „wyczuciem czasu” popisał się Darshan „Darshan” Upadhyaya spushowując cały Bottom Lane Immortals wraz z inhibitorem. W tym momencie liderzy chcieli podjąć Barona, ale w tej sytuacji musieli jednego swojego gracza wrócić do bazy i nie udało się zgarnąć Buffa. Kilka minut później zgarniają Barona, ale przez ciągły push Darshana przez Nexusem zostaje już tylko jedna wieża. Po 40 minucie gry Immortals podjęli kolejnego Barona, ale tym razem „bitwę smite’ów” wygrywa CLG. Była to kluczowa akcja, bo po niej Darshan nie zważając na rywali kończy samotnię grę łamiąc serie 12 wygranych gier z rzędu Immortals. W pozostałych grach pierwszego dnia odbyła się bez niespodzianek. NRG pokonuje Renegades, a Cloud 9 wygrywa z Dignitas.

Drugi dzień rozpoczął się od małej niespodzianki. Team Impulse pokonał NRG Esports. W ostatnich kolejkach NRG nie wygląda na tak mocną drużynę jak na początku Splita. Meczem niedzieli był pojedynek o fotel Wicelidera. Mające ten sam bilans 9-4 CLG i Cloud 9 dodatkowo zmierzyli się o gwarantowane miejsce w Playoffach. Obie drużyny w ostatnim czasie były w wyśmienitej formie i podobnie wyglądało to na Summoner’s Rift. Początkowo przewagę uzyskało Cloud 9, ale im więcej czasu w grze upływało tym CLG zbliżało się do przeciwników. Nie udało się pushować jednej linii jak dzień wcześniej z Immortals, ale za to w tym meczu Mistrzowie postawili na grę drużynową. Czara wygranej zaczęła przelewać się na korzyć CLG w momencie gdy Barona wzięło Cloud 9. Niestety przypłacili to życiem czterech graczy. Gra się jeszcze nie skończyła, a warto zaznaczyć że C9 podnosiło się powoli z kolan. Mimo świetnych walk drużynowych ekipa z Zacharym „Sneakym” Scuderim na czele po ponad 40 minutach gry musiała uznać wyższość CLG.

W pozostałych grach kończących kolejkę niespodziewanie łatwo Team Liquid wygrał z TSM, po „szalonej” długiej grze Renegades przełamują serię 12 przegranych gier z rzędu pokonując Dignitas, a na koniec Immortals pokonało łatwo Echo Fox.

Po 7 kolejkach NA LCS awans do fazy Playoff zapewniony mają drużyny Immortals i CLG. Pewne utrzymania w LCSie jest Cloud 9.

Wyniki:

7w1dw NA LCS7w2dw NA LCS

Week 7 OP 5:
 TOP – CLG Darshan
 Jungle – CLG Xmithie
 Mid – TL Fenix
 ADC – TL Piglet
 Support – CLG aphromoo

Week 7 MVP:
– CLG Darshan – Fiora (4/2/2), Jax (6/7/7)

CLG, Cloud 9, Dignitas, Echo Fox, Immortals, League of Legends, Liquid, lol, NA LCS, NRG Esports, Renegades, Spring Split 2016, Team Impulse, TSM
Author krzeszov
Published
Views 303

Aktualna rotacja