Podsumowanie siódmego tygodnia EU LCS Spring Split 2016: Rywalizacja w cieniu dramatu Forg1vena. Pierwsze drużyny z pewnym miejscem w Playoffach - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Po skończeniu siódmej kolejki EU LCSa sądzono, że głównym tematem będzie awans pierwszych drużyn do Playoffów lub nadchodzący IEM Katowice. Nic nie zapowiadało tego co się stało w czwartek w trakcie rozmowy z Forg1venem. Drużynę H2k w tym sezonie pech nie opuszcza.

W pierwszym dniu na start dwójka faworytów G2 i Vitality nie miało problemów odpowiednio z Elements i z Giants. Dzięki wygranym obie drużyny umocniły się na pozycji lidera. Trzecią grą było hitowe starcie H2k z Fnatic. W pierwszym meczu między tymi dwiema ekipami lepsze okazało się Fnatic. Podobnie jak w pierwszym pojedynku tak i tutaj rywalizacja na Summoner’s Rift była mocno wyrównana. Lepszy push wykonało H2k niszcząc wieże przeciwnika, ale to w Team Fightach lepiej wyglądała ekipa Martina „Rekklesa” Larssona. Drużyna z Polakami w składzie postanowiła „pchać” dalej co pozwoliło utrzymać przewagę w złocie. Dodatkowo w 28 minucie w walce na Baronie Marcin „Jankos” Jankowski ukradł buffa, co pozwoliło H2k na kontrolowanie przebiegu gry. Walka o kolejnego Barona wyszła na korzyść H2k i współliderowie rozgrywek LCS odnieśli wygraną.

Bardziej emocjonujące było to co się stało zaraz po grze. W pomeczowym wywiadzie emocjonalna wypowiedź Konstantinosa „Forg1vena” Tzortziou o otrzymaniu powołania do greckiej armii wstrząsnęła wszystkimi. Grek od marca musi wstawić się na obowiązkową służbę wojskową trwającą 9 miesięcy. Oznacza to, że będzie musiał opuścić kolejny sezon rozgrywek League of Legends. Wypowiedź Greka pod spodem w języku angielskim.


W następnej grze odbyło się bez niespodzianki. Pewnie wygrało Origen z Fnatic, ale na koniec dnia małe zaskoczenie. Faworyt Unicorns of Love przegrało z Roccat. W obu drużynach doszło do zmian przed tą kolejką, a lepsza gra w early w wykonaniu Roccat spowodowała wygraną.

W piątek odbyło się bez niespodzianek. W pierwszym meczu dnia G2 Esports okazało się o dwie klasy lepsze od Origen, uważanych przed sezonem za pewniaków do wygranej w Spring Splicie. Następnie wygraną odniosło H2k, ale przez kłopoty w early gra z Giants wydłużyła się mocno. Nawet przez moment wydawało się, że hiszpański gaming ma szansę na sprawienie niespodzianki. Następnie UoL tym razem skoncentrował się na grze i pokonał bardzo pewnie Splyce. W kolejnej potyczce nieco problemów Fnatic sprawiło Roccat. Widać, że na drużynę z dołu tabeli zmiany podziałały dobrze. Tym razem jeszcze brakło do pokonania bardziej renomowanego rywala. W ostatniej grze kolejki będące w świetnej dyspozycji Vitality nie dało żadnych złudzeń Elements.

Po pierwszym dniu 7 kolejki EU LCS awans do Playoffów zapewniło sobie G2 Esports, H2k Gaming oraz Team Vitality. Po drugim dniu do tego grona dołączyło Unicorns of Love, a Fnatic uniknie walki o utrzymanie w LCSie mając duże szansę na grę w fazie PO.

Wyniki:

7wd1w EU LCS7wd2w EU LCS

Week 7 OP 5:
 UoL Hylissang – 92% Kill Participation
 FNC Febiven – 27.8% Team Damage
 FNC Spirit – 6/3/12
 ROC Betsy – 7/2/3 w wygranej z UoL
 VIT KaSing – 12.5 Pink Wardów na grę

Week 7 MVP:
– G2 Emperor – Lucian (3/2/6), Lucian (11/3/7)

#FreeForgiven, 2016, Elements, EU LCS, fnatic, G2, Giants, H2K, League of Legends, lol, origen, ROCCAT, Splyce, Spring Split, Unicorns of Love, Vitality
Author krzeszov
Published
Views 463

Aktualna rotacja