LCS 2017 - zapowiedź sezonu. - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Dużymi krokami zbliża się do nas rozpoczęcie nowego sezonu LCS. Oto zestawienie wszystkich zespołów które będą walczyć w tym roku o zwycięstwo. Oprócz składów i zmian osobowych, znajdziecie tu również naszą subiektywne ocenę wszystkich zespołów. Dziś przedstawiamy wam Grupę A a w dniu jutrzejszym – Grupę B.


Grupa A

 

Fnatic

Skład:

Top –  sOAZ

Jungle – Amazing

Mid – Caps

ADC – Rekkles

Support – Jesse

Odeszli: Spirit (afreeca Freecs – LCK), Febiven (H2K), YellOwStaR (PSG), Gamsu

Przyszli: sOAZ (Origen), Amazing (Origen), Caps (Dark Passage.BKM – TUR), Jesse (Immortals – LCS NA)

Wszyscy kibice Fntic chcieliby jak najszybciej zapomnieć o ostatnim sezonie. Drużyna po raz pierwszy w historii nie awansowała do Mistrzostw Świata, przegrywając dość wyraźnie walkę z Unicorns of Love. Oczywistym stało się, że drużyna wymaga poważnych zmian w składzie. Z zespołem pożegnał się Fabian „Febiven” Diepstraten oraz Lee „Spirit” Da-yoon. Natomiast Bora „YellOwStaR” Kim postanowił zakończyć karierę profesjonalnego gracza i przyjąć propozycję dyrektora sekcji e-sportowej, piłkarskiego klubu Paris Sain-Germain. Gracze którzy mają ich zastąpić to mieszanka doświadczenia („sOAZ”, „Amazing”) i talentu („Caps”). Od tego w jaki sposób te dwa „składniki” będą ze sobą oddziaływały zależy pozycja Fntic w tym sezonie

Przewidywane miejsce w grupie: 2

 

G2 Esports

Skład:

Top – Expect

Jungle – Trick

Mid – PerkZ

ADC – Zven

Support – Mithy

Przyszli: –

Odeszli : –

G2 zdominowali europejską LCS w poprzednim sezonie, jednak sukcesy te nie przełożyły się na arenę międzynarodową. Ich występ na Mistrzostwach Świata trzeba uznać za bardzo słaby. Fani zespołu jak i eksperci spodziewali się gry na dużo lepszym poziomie. Zamiast awansu do kolejnej rundy, G2 pożegnało się z mistrzostwami już po fazie grupowej, z wynikiem 1-5. Mimo to Carlos Rodríguez Santiago „Ocelote” Santiago, założyciel i prezes G2 Esports, nie dokonał żadnej rewolucji, skupiając się raczej na ewolucji. Zarówno członkowie zespołu jak i sztab trenerski zdają sobie sprawę  w czym tkwi źródło problemu, który w całości objawił się na podczas Mistrzostw Świata – zawiodły nie umiejętności graczy, ale ich psychika. Sytuację tą ma rozwiązać dołączenie Weldona Greenado sztabu trenerskiego. Oczekiwania wobec składu są ciągle takie same: utrzymać pozycję nr 1 w Europie. Na tą chwilę taki cel wydaje się bardzo prawdopodobny do osiągnięcia.

Prognozowane miejsce w grupie: 1

 

Giants Gaming

Skład:

Top – Flaxxish

Jungle – Memento

Mid – NighT

ADC – HeaQ

Support – Hustlin

Odeszli:  SmittyJ (Schalke 04), Maxlore (ROCCAT), S0NSTAR

Przyszli: Memento (Nerv), Flaxxish (ASUS ROG Army), HeaQ (Iguana Gaming)

Ostatni sezon dla fanów Giants Gaming to prawdziwa huśtawka nastrojów. O ile wiosną zespół musiał walczyć o utrzymanie się w LCS, o tyle już latem stał się chyba największą niespodzianką tej części sezonu, zajmując świetne, 3. miejsce. Mimo, że drużyna odpadła już w pierwszej rundzie play-off, zarówno gracze jak i sztab trenerski mogli patrzeć w przyszłość z optymizmem. Niestety odejście Nubara „Maxlore” Sarafiana, Lennarta „Smittyj” Warkusa oraz Sona „S0NSTAR” Seung-ika, zmusiły szefów Giants Gaming do przebudowy zespołu. Na szczęście w zespole pozostali Na „NighT” Gun-woo i Morgan „Hustlin” Granberg, którzy byli najlepszymi Giants w poprzednim sezonie. To właśnie wokół tych graczy zaczęto budowę nowego składu. Nieoczekiwanie problemem stało się znalezienie i zakontraktowanie odpowiednich graczy na zwolnione miejsca. Przez to szefostwo drużyny postawiło na talent kosztem doświadczenia podpisując umowy z Olofem  „Flaxxish” Medinem oraz Martinem „HeaQ” Kordmaa. Pozycję na topie zajął Jonas „Memento” Elmarghichi, który  został zakontraktowany przez Giants właściwie rzutem na taśmę. Takie perturbacje bardzo mocno wpłynęły na przygotowania Giants Gaming do wiosennego splitu. Czy również i tym razem sprawią oni niespodziankę? Wydaje nam się że nie.

Prognozowane miejsce w grupie: 4

 

Team ROCCAT

Skład:

Top – Phaxi

Jungle – Maxlore

Mid – Betsy

ADC – Hjärnan

Support – Wadid

Przyszli: Phaxi, Maxlore (Giants Gaming), Hjärnan (Vitality), Wadid (SBENU Sonicboom – LCK)

Odeszli: Parang, Mement0 (Nerv), Steelback (Vitality), Raise (Jin Air Green Wings – LCK)

Sezon 2016 dla ROCCAT to ciągła walka… o utrzymanie. Zespół ani na wiosnę ani latem nie uniknął strefy zagrożonej relegacją z rozgrywek. Za każdym razem wychodził z tej batalii zwycięsko, jednak postawa ROCCAT dalece odbiegała od oczekiwań stawianych przed drużyną. Wielu ekspertów nie spodziewało się aby sytuacja odmieniła się w nowym sezonie, jednak nowo pozyskani gracze pokazują, że włodarze ROCCAT mają o wiele wyższe ambicje. niż kolejna walka o pozostanie w LCS. Pozostawienie Felixa „Betsy” Edlinga jako solidnego midlanera wydaje się bezpiecznym rozwiązaniem. Jednak liderami zespołu powinni zostać Nubar „Maxlore” Sarafian oraz Petter „Hjärnan” Freyschuss a Ambroz „Phaxi” Hren i Kim „Wadid” Bae-in powinni im w tym pomóc. Takie zestawienie graczy powinno pokazać nową jakość ROCCAT. Problemem jest raczej czas w jakim ta drużyna osiągnie optymalną formę. W tej chwili to największe zmartwienie sztabu trenerskiego.

Prognozowane miejsce w grupie: 3

 

Misfits

Skład:

Top – Alphari

Jungle – KaKAO

Mid – Power Of Evil

ADC – Hans

Support – IgNar

Przyszli: KaKAO (Wan Yoo Dream – LSPL), Power Of Evil (Origen)

Odeszli: Wisdom (Origen), Selfie (Schalke 04)

Misfits awansowali do LCS w tym roku z dużym przytupem, pokonując Schalke 04 w kwalifikacjach 3-1. Po tym sukcesie, zespół opuścili Marcin „Selfie” Wolski oraz Kim „Wisdom” Tae-Wan, czyli zawodnicy których doświadczenie pozwoliło na jego osiągnięcie. Zarząd i sztab trenerski doskonale zdawali sobie sprawę, że nowi gracze muszą wnieść do zespołu właśnie doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywek. Postawiona zatem na Tristana „PowerOfEvil” Schrage oraz Lee „KaKAO” Byung-kwona, którzy mają za zadanie wprowadzić nową jakość do zespołu. Dla wszystkich ekspertów Misfits są wielką niewiadomą i mogą walczyć zarówno o miejsce w fazie play-off jak i o utrzymanie. Kluczowym wydaje się to w jaki sposób zaadoptują się do grania pod większą presją utalentowani Barney „Alphari” Morris, Steven „Hans” Liv. Wielką niewiadomą jest zarówno forma „KaKAO” i „IgNara” jak i to czy „Power Of Evil” potrafi dorównać najlepszym midlanerom w lidze. Wydaje się że znaków zapytania mimo wszystko jest zbyt dużo.

Prognozowane miejsce w grupie: 5

fnatic, g2 esports, Giants Gaming, misfits, Team ROCCAT
Author JackJiggler
Published
Categories LCS EU
Views 2467

Comments

Leave a Reply

No Comments ;(

Aktualna rotacja