IEM Katowice 2016: SKT pewnie wygrywa grupę. Niespodzianka w wykonaniu Fnatic - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Rywalizację w grupie A na IEM World Championship Katowice 2016 bez problemów wygrywa SK Telecom T1. Zaciętą walkę kibice mogli oglądać od gier w drabince przegranych. Ostatecznie niespodziewanie z drugiego miejsca wychodzi Fnatic.

Pierwsze dwa starcie pomiędzy drużynami z LCS a drużynami z Azji wyglądały podobnie. Po równym starcie z biegiem czasu to ekipy ze Wschodu przejmowały inicjatywę i wykorzystując błędy rywala doprowadzały do wygranej. CLG daje radę bronić się przez ok. 30 min, natomiast Fnatic przez 40 min.

W finale drabinki zwycięzców podobnie jak wczoraj zagrały azjatyckie zespoły i podobnie nie byliśmy świadkami wielkiego starcia. Po początkowej walce na push przeciwnika lepiej wyszła drużyna Qiao Gu, która spushowała górną alejkę aż pod inhibitor rywala. SKT postanowiło wziąć się do roboty. Już w pierwszym team fightcie Koreańczycy złapali przewagę, którą nie oddali do końca. W każdej potyczce górą byli Mistrzowie Świata i do pokonania aktualnie najlepszej chińskiej drużyny potrzebowali 35 min. Z pierwszego miejsca w grupie B wyszło SK Telecom T1 i w półfinale zmierzy się z TSM.

Drabinka przegranych była rozgrywana w trybie Bo3. Podobnie jak dzień wcześniej znowu o byt na turnieju zmierzyły się ekipy z NA i EU LCS. Faworytem spotkania byli gracze CLG. Fnatic w ostatnim okresie nie błyszczy i też nikt nie oczekiwał od nich dobrego wyniku na IEMie. Pierwszą grę zgodnie z planem wygrywają Amerykanie. Dobrą robotę wykonał Xmithie na Udyrze oraz Stixxay na Ezrealu. Fnatic potrafiło długo bronić się, ale przez brak odpowiedzi na push musieli oddać mapę. Druga gra była znacznie bardziej zacięta i był to dotychczas najdłuższy mecz na IEMie. Europejczycy postawili praktycznie na full AD team, gdzie niespodziewanie Rekkles sięgnął po Jhina. Na dłuższą metę okazało się, że to był słuszny wybór. Głównie dzięki Szwedowi Fnaticowi udało się wygrać z CLG i doprowadzić do stanu 1:1. W trzeciej grze ponownie Rekkles sięgnął po Jhinia i tym razem w duecie z Febivenem dał awans drużynie z EU LCS do meczu o półfinał.

Ostatni mecz dnia był „pod znakiem” starcie Rekklesa vs. Uzi. Pierwsza gra była wyrównana do fazy Mid Game. Fnatic szło „w łeb w łeb” z Chińczykami, ale jeden błąd przekreślił wszystko. Na środkowej alejce Rekkles dał się złapać Lissandrze, co ostatecznie sprawiło śmierć wszystkich graczy Fnatic. Ten moment w pierwszej grze był decydujący. Qiao Gu wzięło łatwo barona i do końca mapy kontrolowało grę. Do końca Europejczycy starali się bronić, ale nie było mocnych na Doinba i Uziego. Na drugie starcie Fnatic ponownie spróbowało jak z CLG zagrać full AD. Rekkles wziął Jhina, a Febiven Quinn. W drugiej odsłonie półfinaliści Mistrzostwa Świata nie popełniali takich błędów jak w pierwszym meczu. Też pojedyncze walki wychodziło na stronę Fnatic. Bardzo dobry mecz zagrał Spirit, który swoim Lee Sinem kilkakrotnie złapał Uziego i Doinba powodując szybką dominację Fnatic w team fightach. Druga gra padła na konto ekipy z EU LCS. Na ostatni decydujący mecz Fnatic zdecydowało się na wzięcie prawie tych samych Championów. Jedną zmianę dokonano na midzie, gdzie Febiven zamiast Quinn wziął Zeda. Kolejną świetną grę na Jhinie miał Rekkles, a Febiven z jednym ze swoich ulubionych Championów „szalał po mapie”. Trzecią grę jeszcze pewniej wygrywa Fnatic, które zdominowało Qiao Gu. Chińczycy co prawda dłużej się bronili niż podczas wcześniejszej gry, ale tylko odwlekali nieuniknione. Fnatic z drugiego miejsca awansowało do półfinału, gdzie zmierzy się z Royal Never Give Up.

IEM Katowice 2016 Grupa B wyniki

Dzisiaj rywalizować będzie toczyć się w fazie pucharowej. Po awansie Fnatic do półfinałów każdy region biorący udział na IEMie ma swojego przedstawiciela. Pierwsze spotkanie półfinałowe rozpocznie się o 12:20. Półfinały są rozgrywane w trybie Bo3, natomiast finał zostanie rozegrany w trybie Bo5.

IEM Katowice 2016 Faza Finałowa

CLG, ESC Ever, ESL, fnatic, IEM Katowice 2016, IEM World Championship, League of Legends, lol, origen, Qiao Gu, Royal Never Give Up, SK Telecom T1, TSM

Aktualna rotacja