IEM Katowice 2016: Royal Never Give Up i TSM z awansem do półfinałów - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Zakończyła się rywalizacja w grupie A na IEM World Championship Katowice 2016. Bez porażki z pierwszego miejsca do półfinału awansował chiński Royal Never Give Up. W drabince przegranych najlepsze okazało się być amerykański TSM.

W pierwszym meczu na przeciw siebie stanęły zespoły ESC Ever i TSM. Od początku dominował amerykański zespół wypracowując sobie przewagę w goldzie. Błędem TSM było niewykorzystanie potencjału nafeedowanej Fiory i Ezreala. Drużyna z NA LCS chciała skoncentrować się na walkach drużynowych zamiast wysłać Hauntzera do pushowania któreś ze skrajnych linii, co zmuszałoby przeciwników do biegania po mapie. Kwintesencją tego błędu była śmierć wszystkich graczy TSM przy Baronie. Czasu było na tyle dużo, że Koreańczycy spróbowali skończyć grę z midlane. Postacie TSM wracały powoli na mapę, ale nie zdążyli już obronić bazy. Jeden wielki błąd spowodował porażkę Amerykanów.

W drugim spotkaniu chiński Royal Never Give Up nie dał żadnych szans na wygraną Origen. Gracze z Azji skupili się w pierwszej kolejności na zabijaniu toplanera Origen sOAZa. Francuzowi ten mecz w ogóle nie wyszedł, a rywal nie miał dla niego litości w zasadzie eliminując go z gry. Origen w tej grze zupełnie dało się zdominować RNGU i od początku kwestią czasu było kiedy Chińczycy wygrają.

W finale drabinki zwycięzców spotkały się azjatyckie drużyny. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tak i teraz Royal nie miał problemów z wygraną. Chińczycy wyszli z podobną taktyką jak na Origen, skupili się na topie. Szybko osiągnęli przewagę i dominację na mapie. Koreańczycy nie potrafili odpowiedzieć na zagrywki rywala i gra skończyła się wygraną chińskiej drużyny w podobnym czasie (ok. 30 min) jak w spotkaniu z Origen.

Drabinka przegranych była rozgrywana w trybie Bo3. Pierwsi o byt na turnieju powalczyli gracze TSM i Origen. W pierwszym starciu dobrze w mecz weszli gracze TSM. Podobnie jak z Ever starali się zdominować rywala na początku gry. Udawało się to Amerykanom, ale w grze drużynę z Europy trzymali gracze z dolnej linii – Zven i Mithy. Origen starało się bronić przed coraz większym naporem rywala, ale w końcu musieli ulec po ponad 45 min. gry. W drugim starciu mieliśmy całkowicie odwrotną sytuację. Tym razem to drużyna Origen rozpoczęła agresywnie grę i osiągnęła przewagę nad rywalem. Znowu trzeba podkreślić dobrą grę zawodników dolnej linii. Amerykanie starali się odpowiadać pushem, dzięki czemu gra się przedłużała. Podobnie jak w pierwszej potrzeba było ok. 45 min. dla Origen żeby doprowadzić do wyniku 1:1. Decydujący mecz o pozostaniu na IEMie był dotychczas najbardziej wyrównaną grą na turnieju. Obie drużyny nie popełniały za dużo błędów i postawił na push przeciwnika. Początkowo dominowali Europejczycy, ale im mecz trwał dłużej tym szala wygranej przechylała się na stronę amerykańską. Pod koniec na mocny push midem zdecydowała się drużyna TSM i trochę ignorując rywala skupili się na zniszczeniu Nexusa przeciwnika. Dało to oczywiście wygraną TSM i możliwość walki o awans z ESC Ever.

Ostatni pojedynek dnia to rewanż TSM z ESC Ever. Tym razem drużyna NA LCS weszła mocno skupiona do gry. Nie chcieli popełniać błędów jak z pierwszego spotkania. Podobnie jak w pierwszej grze z Ever także teraz agresją i sprytem popisało się TSM łapiąc łatwe dwa kille po błędach rywala. Lepsze wejście w grę pozwoliło na uspokojenie gry i lekką dominację Amerykanów. W Mid Game parę błędów popełniło TSM co pozwoliło zbliżyć się Koreańczykom do rywala. Coraz większy napór i niszczone wieże utrzymywały w przewadze drużynę z NA LCS. Koreańczycy nie potrafili zniszczyć nawet jednej wieży przeciwnika i to drużyna TSM doprowadziła do wygranej. Drugi mecz to już kompletna dominacja Amerykanów. Ponownie agresywna gra i szybko złapane kille ustawiły „w szeregu” przeciwnika. Do 10 min. TSM na koncie miało 10 zabójstw przy 1 przeciwnika. Ever kompletnie pogubiło się w drugim mecz przegrywając po 25 min. Do półfinału awansowało TSM.

IEM Katowice 2016 Grupa A - wyniki

Dzisiaj rywalizować będą drużyny w grupie B. Pierwszy mecz pomiędzy SK Telecom T1 i CLG odbędzie się o godzinie 12:20. Wszystkie gry będzie można oglądać na oficjalnym kanale ESL. Również przypominamy o możliwości oglądanie gier w języku polskim dzięki transmisji z IEM Katowice ESL Polska.

IEM Katowice 2016 Grupa B

CLG, ESC Ever, ESL, fnatic, IEM Katowice 2016, IEM World Championship, League of Legends, lol, origen, Qiao Gu, Royal Never Give Up, SK Telecom T1, TSM

Aktualna rotacja