Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przodkowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:29

Witam, zawsze chcialem sie dowiedziec kim byli moi przodkowie ale mam problem: nie wiem jak... Czy jest tutaj na forum ktos kto sie na tym zna?

Czaru to bardzo dobry mid, który po prostu przerastą swoją drużynę umiejętnościami, coś jak oce, tylko, że na odwrót.

#2 Backero

Backero

is Best Pony

• Użytkownik
  • 1661 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:38

Ja tam też byłem kiedyś ciekaw i gadałem na ten temat z moim dziadkiem. Udało mi się wyciągnąć historię mojej rodziny do czasów XIX wieku i kurczę niezwykle ciekawe przygody mieli moi przodkowie. Myślę, że od tego powinieneś zacząć ;)
Dołączona grafika

#3 Polish fury

Polish fury
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:40

Najlepiej zacznij od oglądnięcia albumy rodzinnego wypytując rodzinę o osoby na zdjęciach.
Porozmawiam ze swoimi dziadkami(pradziadkami jeśli żyją). Chyba ze zależy ci na bardzo starych krewnych, to
możesz wpisać nazwisko w przeglądarce, może wyjdą ci jakieś herby rodowe lub coś w tym stylu ale nie będzie 100% pewności, że chodzi o twoją rodzinę.
Dołączona grafika

#4 Gasiowy

Gasiowy
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:42

najlepiej idz do kosciola i tam zobacz daty i nazwiska (napisane jest kto kogo jest rodzicem i czyj chodzi mi w o pokolenie wyzej)itp. kiedy brali slub chrzest itp. itd mam namysli z twoich okolic. no chyba ze innej wiary to archiwum urzędu, mozliwe ze mogła byc zmiana nazwiska jak w moim przypadku gdzies kiedys jakis urzedas sie pomylil i pol rodziny ma inne nazwisko niz ja a jestesmy rodzina xd

Dołączona grafika

#5 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 17 July 2011 - 13:00

Ogolnie to najstarsza osoba z mojej bliskiej rodziny jest babcia (tak ta ze zdjecia) jak tylko wroce do polski zrobie to co Gasiowy radzil, tylko mnie interesuje naprawde gleboka historia (moze ktos z mojej rodziny byl kims wielkim) W internecie tego raczej nei sprawdze ^^

EDIT, jak znajde kogos slawnego napisze :P

Czaru to bardzo dobry mid, który po prostu przerastą swoją drużynę umiejętnościami, coś jak oce, tylko, że na odwrót.

#6 Petters

Petters

Trollus Krzykaczus

• Użytkownik
  • 258 postów

Napisano 17 July 2011 - 16:18

Możesz być przodkiem Czyngis Hana, masz na to ~20% szansy.

#7 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 17 July 2011 - 17:54

Jak juz to potomkiem, i wiem ze mam mniej wiecej takie szanse ;) Dlatego wlasnie chce to sprawdzic

#8 Luminous

Luminous
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 17 July 2011 - 18:05

Możesz być przodkiem Czyngis Hana, masz na to ~20% szansy.

0.2 alb0 0.5%, sry.

Dołączona grafika
"Ogółem, jak można udowodnić matematycznie, nie da się wycarry'ować każdej gry, bo działają pewne mechanizmy." ~Ginden
http://pl.wikipedia....iki/Hymn_Polski

#9 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 21 October 2011 - 19:11

Odkopuje temat z przed miesiecy ale tak sie mile zlozylo ze odnalazlem korzenie a dokladnie naleze do blekitnokrwistej linii rodu Duninow. Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc dotyczaca poznania mojej rodziny, gdybym nie dotarl 4 pokolenia wstecz wlasnie ta metoda to byc moze dalej nie wiedzialbym kim jestem... (prapradziadek pochodzil ze szlacheckiego rodu bedacego odlamem jednego z najstarszych rodow szlacheckich w Polsce). http://pl.wikipedia.org/wiki/Duninowie Jeszcze raz dzieki dziubski ;*

PS: Mina babci bezcenna ^^

#10 MRDi

MRDi
  • Użytkownik
  • 492 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:26

O widzisz. Fajnie :) Najstarszy ród Polski. Gratuluję. Mój kumpel pochodzi z tej rodziny, ale pamięć o tym jest bardzo pielęgnowana. Ma dwuczłonowe nazwisko, jednym jest właśnie Dunin. Jeździ na zjazdy rodzinne itp. :)

#11 Taja

Taja
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:34

Też chę wiedzieć skąd jestem ide poszukać

#12 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:59

Ja wiem , że mój prapradziadek był oficerem Piłsudskiego.
Zesłali go na Syberie i wrócił, ale długo nie pożył :(
http://www.sc2pod.com/achievement.php?id=11830

niby 12 lvl ale wszystko jest możliwe :
Q-Q-Quadrra kill: fiddlesticks,

#13 Ciastek

Ciastek
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 21 October 2011 - 21:01

Nazwisko mojej prababci to herbowne nazwisko rodu Piastow. Ktos chce mnie dotknac?

#14 Shepin

Shepin
  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 21 October 2011 - 21:18

HAHAHA jestem hybrydą Krasussów i Krasickich :P

#15 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 484 postów

Napisano 21 October 2011 - 22:39

O widzisz. Fajnie :) Najstarszy ród Polski. Gratuluję. Mój kumpel pochodzi z tej rodziny, ale pamięć o tym jest bardzo pielęgnowana. Ma dwuczłonowe nazwisko, jednym jest właśnie Dunin. Jeździ na zjazdy rodzinne itp. :)

Ja juz nie bede mial ani Dunina ani Żuchowski (pierwsze przepadlo kilkanascie pokolen temu, a drugie to nazwisko panienskie mojej mamy) ale grunt ze nareszcie wiem kim jestem ^^

#16 Zjemwas

Zjemwas
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 21 October 2011 - 23:35

Jestem guwnixxem.

#17 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 October 2011 - 11:08

Fajnie, że zrobił się offtop i troll
Ci , co robią sobie jaj mają ode mnie reporrta
Jeśli się poszuka to można dowiedzieć się na prawdę wielu rzeczy.

#18 Gray Guardian

Gray Guardian
  • Zbanowany
  • 493 postów

Napisano 22 October 2011 - 18:28

Można się dowiedzieć jak się dokładnie dowiedziałeś?
Mnie też to interesuje a nie wiem od czego zacząć, szczególnie że nie mieszkam w miejscowości z której pochodzę (Apropo tych wiadomości z kościoła)
༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º ༽ºل͟º ༽ºل͟º ༽YOU CAME TO THE WRONG DONGERHOOD༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º ༽ºل͟º ༽ºل͟º ༽

#19 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 October 2011 - 19:34

Jeśli chodzi o mnie, to dziadek opowiadał i z Piłsudskim prapradziadek miał focie którą widziałem

#20 MRDi

MRDi
  • Użytkownik
  • 492 postów

Napisano 22 October 2011 - 22:07

W kościele w księgach parafialnych zapisane jest kto gdzie był chrzczony, gdzie się urodził. W ten sposób dowiedziałem się, że moi pradziadkowie pochodzą z miejscowości 30 km od mojej. Na tym etapie powinienem pojechać do kościoła w tamtej miejscowości i tam zajrzeć do ksiąg. I tak dalej :)

#21 Kislu

Kislu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 November 2011 - 15:46

Można się dowiedzieć jak się dokładnie dowiedziałeś?
Mnie też to interesuje a nie wiem od czego zacząć, szczególnie że nie mieszkam w miejscowości z której pochodzę (Apropo tych wiadomości z kościoła)

Ja się dowiedziałem z cmentarza.
Popatrzyłem na dziadków mojego Ojca.
Mystkowscy herbowi rodu Puchała. :D
Chociaż nie mam nazwiska Mystkowski.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Polecane:leagueoflegends |planets3 | MyDisco.pl | LOL