Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sivir - Kontry i synergie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bot

Bot
  • Sztuczna Inteligencja
  • 433 postów

Napisano 07 March 2013 - 10:34

Dyskusje na temat z kim/przeciwko komu dobrze/źle grać, czyli kogo my kontrujemy, a kto nas kontruje, jak również z kim lepiej nam grać na linii/w drużynie, a z kim gorzej.

#2 Black Rose

Black Rose
  • Zbanowany
  • 40 postów

Napisano 20 March 2013 - 18:05

[słabi]Grając Sivir około 40 gier na rankedach, nawet jako first pick pickowano przeciwko mnie Tarica, Blitza czy Leonę(choć tu i tak dość ciężko, o tym za chwilę). Jako iż refleks "tarczowy" mam dobry, wymienieni wyżej supporci byli niezbyt użyteczni w grze agresywnej, a pasywna gra na takich supportach nie daje dobrych wyników. Dodatkowo inne supporty takie jak Alistar(pro refleks, i jego combo nie zadziałało, nie dałam się podrzucić ale odepchnąć już tak), Thresh i Nunu też niezbyt pomagali. Co do Leony - nawet jeśli do nasz dashnie(co nie blokuje nam używania skilli) i następnie użyje stuna, którego kontrujemy tarczą to od 6lvla zostaje jeszcze ulti, które niestety robi problemy. Mimo wszystko Leona jest słabym wyborem.

[norm i mocni]Najgorzej Sivirką gra się przeciwko Lulu - jej tarcza to instant, więc ciężko i jedynie skontrujemy slowa. Nierzadko jednak Lulu slowa nie trafi a my tracimy przez to manę używając shielda. Dodatkowo nasz zasięg - jesteśmy wystawieni na poke przez jednego z lepszych poke-supportów.
Janna - na nią gra się średnio - świetnie chroni AD i nie pozwoli nam go zabić. Jeśli ztarczujemy slowa możemy dostać knocka, więc trzeba wybierać. Nie ma z nią trudności, a żeby wygrać linię trzeba bardzo się postarać.
Pozostała jeszcze Sona, z którą jednak dużych problemów nie miałam, ale jednak nie była to stompowa linia. Jej Q to dla nas tylko dodatkowa mana, a Sona wystawiając się mogła jeść nasze Q+AA+W.
Pominęłam tutaj Sorakę, Nami oraz Karmę, choć na Sorakę gra się nudno i ciężko to mimo wszystko farmlane nie jest wyzwaniem.

AD zrobię listę:
Określę championa słabym, średnim, mocnym i bardzo mocnym MOIM ZDANIEM.

Quinn - średni(blind i lepsze self-ulti)
Varus - słaby(opiera się mocno na skillach)
Draven - mocny(za dobry poke jak na sivir, nie opiera się mocno na skillach)
Graves - średni(opiera się bardzo na skillach)
Vayne - mocny(bardziej mobilna czym może wygrać)
Caitlyn - średni(opiera się na skillach, outrange dużo jej nie daje)
Miss Fortune - bardzo mocny(steryd do AS, slow, mocne ulti, blokowanie jej Q niedużo pomoże)
Kog'maw - brak info
Twitch - mocny(po prostu mocny ze względu na przybliżony range i wymiany wychodzą mu lepiej gdyż Expunge bardzo ciężko się blokuje, w większości wypadków zablokujemy cask'a).
Sivir - Non-ranked 5v5, really?
Ashe - słaby(nawet mając lvl6 nie robi sobie advantage w naszą stronę, wyczekujemy z tarczą na stuna)
Tristana - średni(bez komentarza)
Corki - średni(bez komentarza)

Jak widać, najgorsza linia to Lulu+MF lub Lulu+Draven czyli czysto poke'owe teamy, które wychodzą najlepiej na harassowania i wymienach.

Najlepszym supportem dla Sivir jest Soraka, Janna, Taric i zależenie od enemy Leona.

#3 kapsel51

kapsel51
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 13 April 2013 - 21:45

Z adc pominoles jednego z lepszych wg. Mnie. A mianowicie urgota. A poza tym super mini-poradnik

#4 Katz

Katz
  • Użytkownik
  • 763 postów

Napisano 13 April 2013 - 21:48

pewnie specjalnie pominołeś urgota bo wiele osób myśli że to chodzące gówno :(
wizualnie może tak ale na rankedzie to jest OP gówno immortal

#5 onyx97

onyx97
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 14 April 2013 - 20:25

Urgot z tego co wiem, a raczej dowiedziałem się kilka dni temu to Antycarry ;/ więc taki typowy adc to to nie jest ;p, nie zmienia faktu, że jest zajebisty! ;)

#6 reklamovka

reklamovka
  • Użytkownik
  • 405 postów

Napisano 14 April 2013 - 20:32

Urgot nigdy nie był op, teraz jest raczej przeciętny (musze więcej go stestować z muramaną) ale sivir z nim problemu mieć nie powinna, chyba że jest warzywem, które nie zdąży włączyć e kiedy urgot rzuca swoje e. Bez kombinacji e+q krab jest szmacony na lini przez większość picków.

#7 Likore

Likore
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 20 January 2014 - 10:47

Zauważam, że zrobiła się popularna ostatnim czasem (również: mocna).

Z kim będzie miała dobrą współpracę na linii?
Dołączona grafikaBohater? Koleś, który w kolejce instalockuje pisząc "Supp or feed".

#8 Szczavic

Szczavic
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 20 January 2014 - 11:11

Leona - enemy stoi w miejscu przez minimum 2 sekundy ( bez ulta), co pozwala z łatwością trafić z Q.

#9 Lowek

Lowek
  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 20 January 2014 - 11:39

LEona, annie , tresh

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych