League Of Legends Polska - Polish Community Forum
Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Wersja do druku

+- League Of Legends Polska - Polish Community Forum (http://www.leagueoflegends.pl/forum)
+-- Dział: Multimedia (/Forum-multimedia_504)
+--- Dział: Hardware (/Forum-hardware_186)
+---- Dział: Co kupić? (/Forum-co-kupic_299)
+---- Wątek: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. (/Watek-jakie-sluchawki-kupic-temat-zbiorczy_41322)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 25-11-2011 22:32

Witajcie, poniewaz wiekszosc z Was nie potrafi wyszukac na forum odpowiedniego tematu a co chwile sie pojawia temat typu 'jakie sluchawki kupic' chce aby byl konkretny porzadek.

Ten temat ma na celu informowanie oraz dyskusje nt. sluchawek. Na wstepie osoby, ktore to czytaja i maja gowniane pojecie o danym sprzecie niech zamilcza. Sa to osoby, ktore miedzy innymi:
- sa fanboyami
- nie maja pojecia o zastosowaniu sluchawek oraz ich wymaganiach
- polecajace sprzet nie majac go na uszach
- kupili kilka dni temu i uwazaja, ze sa najlepsze
- i takie tam
Osoby, ktore maja pojecie niech pisza, Ci co znaja tylko 2-3 marki sluchawek niech zamilcza na wieki. Przy okazji czytania tematu zrobie tutaj white i black liste osob, ktore wg. mnie maja pojecie o tym czym pisza i ktorych rad warto badz nie wysluchac.

Narazie ten glowny post jest pusty ze wzgledu na to, ze obecnie jestem leniwy i nie chce mi sie wszystkiego na raz robic - zajmuje to duzo czasu. Temat bede aktualizowal wraz z kolejnymi pytaniami czy prosbami userow o dany sprzet dzieki czemu bedzie aktualny na dany okres czasu.

Przy okazji od dzis kolejny temat o sluchawkach bedzie reportowany i usuwany. Narazie jest tu pusto lecz z kazdym dniem bede wypelnial ta pustke tak aby kolejne zapytania dot. zakupu byly tylko czysta formalnoscia

enjoy

Co kupic? Czyli krotko o tym jak pytac by nie bladzic

Jak wiadomo wiele osob, ktore chca zakupic dany sprzet, niewazne czy to telewizor, lodowka czy sluchawki nie potrafi sprecyzowac na czym mu tak naprawde zalezy i czego wymaga. Od czasu do czasu sie trafi ktos kto napisze 'sluchafony do 100 zeta do rocka'. Czyli szukajac odpowiednich sluchawek pisz konkretnie, tak jakbys sie przedstawial podczas rozmowy o prace badz dla malolatow podczas recytowania wiersza Mickiewicza. Osoba chcaca pomoc musi wiedziec jaka ma byc charakterystyka brzemienia - cieple, zimne. Do czego maja byc podlaczone (pc integra badz zewnetrzna, odtwarzacz), jaki maja miec typ (zamkniete, otwarte, polotwarte) i takie tam. Wiecej dowiesz sie po przeczytaniu kolejnej wypociny.

Słuchawki dla graczy

Jak wiadomo gaming obecnie jest dosc powszechny stal sie ostatnimi czasy i producent wykorzysta kazda szara mase by sprzedac mu sprzet w wysokosci przekraczajacej znacznie mozliwosci danego zestawu. Jezeli twierdzisz i myslisz, ze zakup pro gejmingowych sluchawek zapewni Ci skilla badz poprawi staty to sie grubo mylisz. Jezeli odniesiesz inne wrazenie wychodzi na to, ze albo grales na naprawde gownianym sprzecie badz sluchawki dla Ciebie sa placebo. Wszystkie pogloski typu najlepsze sluchafony w systemie 5.1 warto o kant dupy rozbic. Kupujac taki a nie inny produkt nie stajesz sie jakis elitarny, tylko okradziony. Oczywiscie sa produkty, ktore spelniaja swoje zadanie z logiem 4gamerz lecz to znikomy % tej calej papki.

Podzial sluchawek ze wzgledu na budowe muszli

Otwarte - Sluchawki otwarte charakteryzuje bliskie polozenie glosnika wzgledem naszego ucha, co zapewnia wentylacje ucha oraz brak uczucia odizolowania od otoczenia. Charakterystyka przenoszenia nie jest zalezna od przylegania nausznikow do malzowiny usznej. Dzieki wentylacji ucha w sluchawkach tych mozemy znacznie dluzej sluchac muzyki i ucho nam sie nie zmeczy

Polotwarte - Sluchawki polotwarte to polaczenie najlepszych cech sluchawek otwartych i zamknietych. Sluchawki polotwarte to znakomite przenoszenie niskich, średnich i wysokich tonow oraz korzystny dla sluchu kontakt z otoczeniem i dobra wentylacja uszu. Sluchawki wysokiej klasy to zazwyczaj sluchawki polotwarte.

Zamkniete - W sluchawkach tego typu, nauszniki uszczelniajace zakrywaja cala malzowine uszna dzieki czemu w odbiorze dzwieku bierze udzial caly uklad sluchowy zapewniajac dobra dynamike oraz liniowe przenoszenie wysokich i niskich tonow. Dzwiek nie wydostaje sie na zewnatrz sluchawek, zatem mozna ich uzywac w pomieszczeniach wymagajacych ciszy. Wadami tego typu sluchawek sa brak wentylacji ucha oraz zaleznośc przenoszenia parametrow od przylegania sluchawek do glowy.

Podzial sluchawek ze wzgledu na kontakt z glowa/uszami i typami padow

krotko i na temat:
Namalzowinowe i neckbandy - info pozniej
Nauszne i dociskowe - info pozniej
pelne nauszne - info pozniej
pelne wokoluszne - info pozniej

Wygrzewanie sluchawek

Kwestia bardzo istotna, nalezy miec na uwadze, ze sluchawki od razu po zakupie beda graly inaczej niz po kilku/nastu/set godzinach grania, dlatego warto je wygrzac (a wrecz trzeba), przewaznie zaleca sie ok. 100-300 godzin, swoja droga sporo osob twierdzi, ze ilosc czasu zalezy od wielkosci przetwornika czy tez nawet klasy sprzetu. Przyjmijmy wiec, ze srednio wystarczy ok. 150 godzin. Druga kwestia dotyczy sprzetu na ktorym wygrzewamy zasadniczo nie ma to znaczenia, aczkolwiek mozna sie spotkac z opiniami, ze im lepszy sprzet polaczymy ze sluchawkami tym ten proces zajdzie szybciej.

Ogolny zarys brzmienia sluchawek

Cieple - duzo basu, ktory czesto dominuje
Neutralne - zrownowazone brzmienie, brak faworyzowania ktoregokolwiek z pasm
Zimne - Srednica i gora dominuje, czesto brak im basu
W ksztalcie litery V lub U - efekt niemal identyczny do ustawienia korektora w tryb Rock (podbity bas oraz soprany wzgledem)
Funowe - cieple, dajace duzo przyjemnosci uzytkowania ze sluchania

Listy polecanych modeli, bla bla bla
/ w budowie /

LISTA POLECANYCH MODELI / STYCZEN 2012

Otwarte Polotwarte Zamkniete

przedzial do 100zl

Superlux HD-681 AKG K44 v2
Phillips SHP5401 Sennheiser HD201 / 202
Wavemaster HPX-3090M
Modecom MC Tuck-820

przedzial do 200zl

KOSS UR40 / SB45 AKG K420 Creative Aurvana Live!
Koss PortaPro AKG K514 AKG K81DJ / K518DJ
Superlux HD-668B Superlux HD-660
AKG K512

przedzial do 300zl

AKG K530 Audio-Technica ATH-SJ55
Brainwanz HM3
Fostex T7
Sennheiser HD438 / HD448
AKG K450
Shure SRH 240
Plantronics GameCom 777

przedzial do 400zl

AKG K540 Shure SRH 440
AKG K121 Studio Grado SR 60i

przedzial do 500zl

Audio-Technica ATH-AD500 AKG K240 MKII Ultrasone HFI 580
AKG K142 HD Grado SR 80i
AKG K172 HD

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Bukaro - 25-11-2011 23:00

Bardzo dobry temat. Czekam z niecierpiętliwością na kontynuację wątku.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Nerf_your_mamma - 25-11-2011 23:09

Kolor zielony zmień na bardziej widoczny.
@topic
Useful temat. Dużo info wyciągnąłeś chyba z neta za pomocą ctrl+c/v, ale za zbiór tych informacji masz moją POCHWAŁĘ - ciesz się.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Teuro - 25-11-2011 23:30

(25-11-2011 22:32)funk dla smaku napisał(a):  mozna sie spotkac z opiniami, ze im lepszy sprzet polaczymy ze sluchawkami tym ten proces zajdzie szybciej.

Chciałbym poznać osobiście kogoś z takimi poglądami i wyśmiać go prosto w twarz.
Rzeczywiście, jeśli ktoś dysponuje tak badziewnym/wadliwym sprzętem, który generuje dźwięki tylko załóżmy od 50Hz do 20kHz to faktycznie czas wygrzewania wydłuży się, gdyż na ten czas największy wpływ mają drgania o najniższej częstotliwości -czyli największym wychyleniu membrany.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - mleko - 25-11-2011 23:33

Z mikrofonem.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 25-11-2011 23:40

(25-11-2011 23:09)Nerf_your_mamma napisał(a):  Kolor zielony zmień na bardziej widoczny.
@topic
Useful temat. Dużo info wyciągnąłeś chyba z neta za pomocą ctrl+c/v, ale za zbiór tych informacji masz moją POCHWAŁĘ - ciesz się.
Zmieniony kolor, to czy to jest z internetu czy nie nie - ma praktycznego znaczenia gdyz ja to wiem a te informacje maja sluzyc jako prosty przekaz :)

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - patrykjj - 28-11-2011 01:21

Mam zamiar kupić nowe słuchawki tak do 200-250 zł nie znam się zbytnio na tym więc proszę was drodzy forumowicze o pomoc :D mam nadzieje że będzie mi ktoś coś w stanie polecić.

btw. ma ktoś może te słuchawki http://www.marshallheadphones.com/product/major-white

bo strasznie mi się podobają ale z drugiej strony 400 zł to trochę dużo jak na słuchawki.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 28-11-2011 01:29

Te marshale to sa typowe sluchawki zamkniete. Z tego co znalazlem sa one typowe dla gitarzystow, graja dosc specyficznie. Wygladaja ladnie lecz informacji o nich malo takze bym je odpuscil zamiast kupowac calkiem w ciemno. Zreszta w tej kwocie znajdzie sie dosc duzo innych dobrze grajacych jak i wygladajacych sluchawek.

Szukasz sluchawek do 200-250zl ale jakich? Do czego? Moglbys przeczytac to co napisalem odnosnie 'poszukiwaczy dobrego brzmienia'.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - patrykjj - 28-11-2011 01:36

Hm a więc chyba chciałbym typowe zamknięte słuchawki bez mikro będę na nich słuchał muzyki (rap jeśli to ma jakieś znaczenie) + gadanie na ts i innych komunikatorach ( mikro mam wbudowany w laptop'a ale w sumie nie wiem czy nie lepiej kupic słuchawki z mikrofonem zapewne lepsza jakoś by była)

Btw. dobrze by było jakby słuchawki które polecisz "fajnie" wyglądały.

Dzięki za odp.

Ah i jeszcze jedno dobrze by było jakby słuchawki grały "głośno" ale jednocześnie trzymały dźwięk w sobie (ekhm nie wiem jak to napisać) mam nadzieje że wiesz o co chodzi ;P

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 28-11-2011 01:51

Moim zdaniem w sam raz beda pasowaly senki hd438 - nadaja sie do tego typu muzyki, graja naturalnie, maja dobry bass. Jezeli chodzi o to aby dzwiek trzymaly w sobie - to sa sluchawki zamkniete takze ich izolacja powinna byc dobra - a tutaj taka jest. Moze jakos specjalnie nie wygladaja lecz graja dobrze.

Jezeli chcialbys cos podchodzacego pod 400zl to rownie dobrym wyborem beda rowniez senki - hd380.

Jezeli chcesz sie o nich wiecej dowiedziec to wygoogluj, jak nie odpowiada napisz to znajdziemy cos innego.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - patrykjj - 28-11-2011 02:00

Hm dzięki za szybką odpowiedź z tego co zdążyłem wygooglowac przez 5 min ludzi je polecają jednak wolałbym coś wyglądającego ala te marshalle wiem że kierowanie się wyglądem przy wyborze słuchawek może być trochę głupie jednak jak już za coś płacę to miło by było jak by dobrze to spełniało swoją funkcję a jednocześnie mi się podobało ;) dobra ja spadam spać bo za 6 h muszę wstać jeszcze raz dzięki za pomoc i jak będziesz miał trochę czasu to podaj linki to kilku innych słuchawek.

edit@

aaa i narazie zostanym przy tym 250 zł

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - ecchito - 28-11-2011 02:02

Warto kupić CREATIVE FATAL1TY HS-980 czy może CREATIVE TACTIC 3D Alpha ?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 28-11-2011 02:15

(28-11-2011 02:00)patrykjj napisał(a):  aaa i narazie zostanym przy tym 250 zł
Sprawdz:
Shure SRH240
Audio Technika ATH-SJ55

(28-11-2011 02:02)ecchito napisał(a):  Warto kupić CREATIVE FATAL1TY HS-980 czy może CREATIVE TACTIC 3D Alpha ?
Zaoszczedzisz kupujac akg k512 badz koss ur40 + zalman zm-mic1

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - patrykjj - 28-11-2011 09:12

(28-11-2011 01:51)funk dla smaku napisał(a):  Moim zdaniem w sam raz beda pasowaly senki hd438

Chyba zdecyduję się na te, wszyscy je tak chwalą że wygodne etc. teraz tylko trzeba w sklepie znaleźć. Jak kupię to opiszę coś krótko czy zadowolony jestem itd.

Dzięki za pomoc.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - GE Svend - 30-11-2011 17:55

Witam. Miałem kupowac słuchawki Steelseries Siberia V2.. ale musiałem kupić sobie leki.. i zostało mi 140 zł..
zastanawiam sie nad słuchawkami PLANTRONICS
GameCom 367 oraz KOSS SB45 i CREATIVE DRACO HS850. Najbardziej przekonują mnie CREATIVE DRACO HS850... jak myślicie?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 30-11-2011 17:59

Czyli chcesz sluchawki do gier tak? Z podanych wybralbym Kossy, nastepnie GameComy. Ewetnualnie wez to co wyzej polecilem: akg k512 badz koss ur40 + zalman zm-mic1

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - GE Svend - 30-11-2011 18:02

tak chcę słuchawki do giet. A CREATIVE DRACO HS850 nie warto brać?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - VendettaRJD - 30-11-2011 18:03

draco kupilem niedawno i uzywa mi sie swietnie slychac dobrze i zaje mikro

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 30-11-2011 18:13

(30-11-2011 18:02)Novy napisał(a):  tak chcę słuchawki do giet. A CREATIVE DRACO HS850 nie warto brać?
Nie, poniewaz to nadal creative, gdzie taniej kupisz inne sluchawki, ktore w zupelnosci zaspokoja Twoje potrzeby. Ale jak checsz je kupic, bo fajnie wygladaja to je bierz - Twoje pieniadze.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - GE Svend - 30-11-2011 18:18

A jakieś inne do tej ceny polecasz?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 30-11-2011 18:21

Nie ma za duzego wyboru, te ktore juz wczesniej podalem jak najbardziej spelniaja sie w swojej roli i szukac zamiennikow dla nich to po prostu glupota.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Bunek - 01-12-2011 21:04

Właśnie miałem kupować słuchawki, a tu taki temat. Jak miło szczególnie że jestem zielony w tym temacie.

A więc do rzeczy. Obecnie posiadam: http://www.2w1.pl/produkt-sluchawki-a4tech-hs-200-z-mikrofonem-23777.html

Słuchawki jak na swoją cenę są bardzo dobre, ale teraz chciałbym zainwestować w coś lepszego. Nawiązując do słuchawek które mam obecnie może mi ktoś powiedzieć jakie one są? Otwarte czy zamknięte?

Na nowy sprzęt miałbym 200-300zł. Głównie słucham starego psychodelicznego rocka z lat 60. Masz Funku jakąś propozycję lub ktoś inny?

Mogę podać więcej informacji gdyby ktoś potrzebował.

Edit: Dodam że zależy mi na brzmieniu płynącym z muzyki, to jest priorytet. Słuchawki nie muszą posiadać wbudowanego mikrofonu. Przypomniała mi się również sprawa kabla. Czy słuchawki bezprzewodowe mają w jakimś stopniu gorszą jakość dźwięku? Jak wygląda sprawa zasilania? Na ile starcza bateria itd. No i zasięg. Czy mógłbym się swobodnie poruszać z nimi po domu, czy raczej tylko przy kompie lub po pokoju?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Salut - 04-12-2011 21:32

Poszukuję jakichś w miarę porządnych oraz wytrzymałych słuchawek z mikrofonem do 150 złotych. Aktualnie posiadam Fatalitki i jestem z nich niezadowolony. Nie działa mi w nich mikrofon oraz lewa słuchawka. Bardzo bym prosił o jakieś sensowne propozycje.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 05-12-2011 00:54

@Bunek, te co masz teraz to sluchawki zamkniete. A gdzie sluchasz tej muzyki? W sensie na czym chcesz? Jezeli na kompie to jaka karta dzwiekowa? Moge zaryzykowac i polecic Ci sluchawki, ktore mam obecnie - akg k530, obecnie mozna je wyrwac w dosc przystepnej cenie. Ja mam czarna wersje LTD. Sluchawki sa naprawde dobre, rockowych brzmien jak i muzyki starszej slucham nie z mp3 a flac i jakosc jest zadowalajaca. Oczywiscie mam wiekowego juz xoanra dx, ktorego w niedalekiej przyszlosci bede wymienial i moze do tego sluchawki... musialbym wydac duzo za duzo [Obrazek: szczerbaty.gif]

@Salut
Poczytaj temat to sie dowiesz :)

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Bunek - 05-12-2011 16:12

@up Tak słucham na kompie. A co do karty dźwiękowej to nie jestem pewien. Komputer kupowałem szmat czasu temu. W dxdiag pisze tylko Realtek HD Audio Output ;/. Z tego co teraz patrzałem to twoje słuchawki są otwarte. Mam więc odnośnie tego pytanie. Czy mocno na takich słuchawkach jest słychać dźwięku w pomieszczeniu w którym się słucha? Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czym się różni wersja LTD od zwykłej?

Odnosząc się jeszcze do twojej wypowiedzi chciałbym napomnieć że chodzi mi głównie o rocka psychodelicznego z lat 60, a niestety większość ludzi słysząc rock mają w głowie brzmienia w stylu ACDC. A to już inna bajka. Wspominam o tym, ponieważ chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiemy się w tej sprawie.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 05-12-2011 16:51

Tak, wlasnie te akg to sa sluchawki otwarte i niestety - wszyscy dookola slysza to w nich leci. W sumie sluchawki do rocka nadaja sie kazde, ktore nie maja przesadzonego bassu - reszta to ustawienia w eq. Z psychodelicznego rocka kojarze tylko the doors i jimiego hendrixa takze nie wiem czy moglbym jakos pomoc w odsluchu - na dodatek sa to starsze utwory, ktorych jakosc jest rozna. Lecz posiadam w dosc dobrej jakosci utwory funkadelica, ktora w swoim wykonaniu psychodelicznego rocka gra i na jakosc narzekac nie moge, jest swietnie.

Co do sluchawek to z otwartych polecilbym jeszcze - goldring dr100, oraz grado sr60 w tej cenie z pewnoscia by Cie w pelni zadowolily :)
Z zamknietych ath-t400, hd438
Z polotwartych zdecydowanie akg k540

Do tych drozszych warto zakupic karte dzwiekowa.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - tazzgfx - 05-12-2011 19:04

Witam, poszukuję jakiś niedrogich słuchawek (do 150zł) do gatunków takich jak deathcore, metalcore, zależy mi żeby dobrze słyszeć i wyraźnie słyszeć scream. Często słucham też lżejszych klimatów, lubię ciepłe brzmienie, ale jeśli nie ma nic uniwersalnego w tej cenie to skłaniam się do gatunków metalcore'owych. :)
Słucham głównie na telefonie bądź iPodzie, czasem jedynie na kompie (karta zintegrowana).
pozdro

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Zeriox - 06-12-2011 13:20

Moje pytanie do was jakie możecie polecić z własnego doświadczenia . Przydało by się żeby spełniały mniej więcej takie kryteria:
-Kabel żeby nie był grubości gumki recepturki,
-Na pewno przydał by się dobry dźwięk przestrzenny między innymi dla tego że dużo gram w fps-y wiadomo to wymaga samo od siebie,
-Mic musi być,
-W miarę nie męczą uszu, potrzebne są do wielogodzinnego użytkowania,
-Cena ja wiem do 200 zł jak coś znajdziecie,
To chyba było by na tyle i jeszcze tak na zakończenie pytanko czy ktoś z was ma może słuchawki bezprzewodowe i jak one się sprawują ?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - kael - 06-12-2011 13:27

Tutaj się bedę powtarzał sennheiser > reszta
jak Cię stać to kup sobie sennheisery

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Zeriox - 06-12-2011 13:34

Up ale jakiś konkretny model czy mam sobie wybierać z pośród tych 100 milionów : D

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Fristo - 06-12-2011 13:41

Senki nie mają mic, trzeba będzie dokupić lub kupić w zestawie Zalmana Mic cośtamcośtam i podpiąć do kabelka od słuchawek. Takie zestawik Sennheiser HD201 + zalman mic jest na allegro sprzedawany za cenę około 100zł. Schodzi jak świeże bułeczki. Sam sobie kupiłem:D

Edit
Sprawdziłem i nie widzę teraz takiego zestawu, jest podobny ale z innym mikrofonem.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 06-12-2011 13:45

(05-12-2011 19:04)tazzgfx napisał(a):  Witam, poszukuję jakiś niedrogich słuchawek (do 150zł) do gatunków takich jak deathcore, metalcore, zależy mi żeby dobrze słyszeć i wyraźnie słyszeć scream. Często słucham też lżejszych klimatów, lubię ciepłe brzmienie, ale jeśli nie ma nic uniwersalnego w tej cenie to skłaniam się do gatunków metalcore'owych. :)
Słucham głównie na telefonie bądź iPodzie, czasem jedynie na kompie (karta zintegrowana).
pozdro
Czyli jakiego typu sluchawek szukasz? Nauszne, pchelki, dokanalowe i takie tam...

(06-12-2011 13:20)Zeriox napisał(a):  Moje pytanie do was jakie możecie polecić z własnego doświadczenia . Przydało by się żeby spełniały mniej więcej takie kryteria:
-Kabel żeby nie był grubości gumki recepturki,
-Na pewno przydał by się dobry dźwięk przestrzenny między innymi dla tego że dużo gram w fps-y wiadomo to wymaga samo od siebie,
-Mic musi być,
-W miarę nie męczą uszu, potrzebne są do wielogodzinnego użytkowania,
-Cena ja wiem do 200 zł jak coś znajdziecie,
To chyba było by na tyle i jeszcze tak na zakończenie pytanko czy ktoś z was ma może słuchawki bezprzewodowe i jak one się sprawują ?
Za 210zl kupujesz CAL! (Creative Aurvana Live) i wymieniasz kabel, jak trzeba kupujesz mikrofon zalmana zm-mic1 i jestes szczesliwy.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Zeriox - 06-12-2011 14:02

A jak to jest z tym majkiem do słuchawek jest on oddzielnie czy można go jakoś podpiąć ?

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 06-12-2011 14:07

Mozesz go podpiac do kabla od sluchawek.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Zeriox - 06-12-2011 14:11

Dobra piszę się na to w razie czego podaj swój adres przyjadę i spalę ci mieszkanie ;"D

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 06-12-2011 14:12

W sumie je wynajmuje, jakbym byl w srodku to bym i odszkodowanie dostal... To nie taki zly pomysl [Obrazek: szczerbaty.gif]

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Zeriox - 06-12-2011 14:23

HAHA XD Powiedzie mi dla czego to forum nie składa się tylko z takich ludzi. Mother Of God >.>
Pozdrawiam i dzięki za info <3

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - kael - 06-12-2011 14:36

(06-12-2011 13:41)Fristo napisał(a):  Senki nie mają mic

jaja sobie robisz?

nie mówię że są tanie ale ja mam np takie:
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=749

najtańsze (co nie znaczy najgorsze) do grania:
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=750

oraz w okolicach 200zł multimedialne (do grania równiez nadają się idealnie):
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=753

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - orbitFTW - 06-12-2011 14:41

Ja polecam te, Słuchawki HD 25-1 II
Świetne do odsłuchu i zarówno dobre do gier.

Na rower do biegania bez porównania polecam te Sennheiser IE8i

Cena może wydawać się duża ale w zamian dostajemy najwyszą jakość, dożywotnią gwarancję i zdrowe uszy.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - kael - 06-12-2011 14:50

O sennheiserach (bez względu na model) można mówić różne rzeczy ale:
(06-12-2011 14:41)orbitFTW napisał(a):  Cena może wydawać się duża ale w zamian dostajemy najwyszą jakość, dożywotnią gwarancję i zdrowe uszy.
Jeżeli ktoś ceni sobie jakość wybór jest tylko jeden.
Tyle w temacie ode mnie.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Marox - 06-12-2011 15:37

Chciałbym kupić słuchawki jakieś do 250 zł no ew. jak jakaś okazja to może z 300 dozbierał.
Na chwile obecną mam sennheiser hd 201 jestem zadowolony, lecz chciałbym coś mocniejszego do muzyki jak i FPSów (bardziej do muzyki). Najlepiej gdyby słuchawki były z mikrofonem. Myślałem o steelseries siberia, ale raczej za tą samą cene pewnie są lepsze słuchawki.

@edit

Słuchawki mają być tylko do użytku przy komputerze, żeby ładnie wykrywały bass w muzyce, jak tam napisałeś słuchawki żeby były półotwarte i wygodne nawet jeśli spędzam troszkę więcej czasu przy komputerze.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 06-12-2011 15:44

(06-12-2011 14:50)kael napisał(a):  Jeżeli ktoś ceni sobie jakość wybór jest tylko jeden.
Tyle w temacie ode mnie.
hmmm, cytuje siebie:
Cytat:Ten temat ma na celu informowanie oraz dyskusje nt. sluchawek. Na wstepie osoby, ktore to czytaja i maja gowniane pojecie o danym sprzecie niech zamilcza. Sa to osoby, ktore miedzy innymi:
- sa fanboyami

@marox
Przeczytaj pierwszy post i okresl sie bardziej.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Marox - 06-12-2011 16:11

Poprawiłem post proszę o propozycję.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - GirlToy - 06-12-2011 17:03

Witam was, drodzy forumowicze.
Otóż święta się zbliżają, i szukam sobie odpowiedniego prezentu na ten czas.
Wybór padł na słuchawki - jakoś że przez moje obecnie (czyli jakiś szajs za 20 zł :3) głos jest niewyraźny i co najważniejsze - słuchawki te nie są trwałe.

Zastanawiam się na dwiema opcjami:
1.Kupić osobno słuchawki (bez mikro) i dokupić mikro usb (wydaje mi się że zapewni to większą swobodę grania ^^)
2.Kupić słuchawki już z mikrofonem.

Niestety ogranicza mnie cena (a jakżeby inaczej!). Interesują mnie tylko zestawy do 100-130 zł, chyba że uda mi się skombinować troszkę więcej kasy.

Jestem raczej nastawiony na grę w LoL'a , słuchanie muzyki, gadanie na ts/skype/vt/łotewer. Więc jakość powinna być co najmniej zadowalająca ^^

Dzięki z góry za pomoc.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - funk dla smaku - 06-12-2011 17:07

@marox
Ogolnie tak pomyslalem, ze skoro masz hd201 i jestes zadowolony to jest sens zmieniac? Jaka masz karte dzwiekowa? Ogolnie fajne sluchawki polotwarte w tej kwocie kraza w okolicach 300zl+, i wymagaja karty dzwiekowej zewnetrznej. Koszt sluchawek + karty aby Cie zawololily to koszt tak do 600zl. Jezeli chodzi o stilsiresy, to jedynie model v2 pokazuje klase, ktore kosztuja 400zl.

@girltoy
Jakbys poczytal to bys wiedzial co kupic. Senki hd201 badz koss ur40 + zalman zm-mic1 badz kossy sb45 z wbudowanym mikrofonem. Jak chcesz wiecej bassu to zamiast hd201 wez hd202.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Siadak - 06-12-2011 17:09

(06-12-2011 17:03)GirlToy napisał(a):  Witam was, drodzy forumowicze.
Otóż święta się zbliżają, i szukam sobie odpowiedniego prezentu na ten czas.
Wybór padł na słuchawki - jakoś że przez moje obecnie (czyli jakiś szajs za 20 zł :3) głos jest niewyraźny i co najważniejsze - słuchawki te nie są trwałe.

Zastanawiam się na dwiema opcjami:
1.Kupić osobno słuchawki (bez mikro) i dokupić mikro usb (wydaje mi się że zapewni to większą swobodę grania ^^)
2.Kupić słuchawki już z mikrofonem.

Niestety ogranicza mnie cena (a jakżeby inaczej!). Interesują mnie tylko zestawy do 100-130 zł, chyba że uda mi się skombinować troszkę więcej kasy.

Jestem raczej nastawiony na grę w LoL'a , słuchanie muzyki, gadanie na ts/skype/vt/łotewer. Więc jakość powinna być co najmniej zadowalająca ^^

Dzięki z góry za pomoc.
Bardzo popularny i wszechobec polecany jest zestaw słuchawki Sennheiser HD201 i do tego mikrofon Zalman zm-mic1, obie te rzeczy w swojej cenie (kolejno słuchawki do 100 zł, mikrofon do 40 zł) są najlepsze i to ja Ci polecam, takie coś powinieneś kupić do 130 zł.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - tazzgfx - 06-12-2011 20:56

(06-12-2011 13:45)funk dla smaku napisał(a):  
(05-12-2011 19:04)tazzgfx napisał(a):  Witam, poszukuję jakiś niedrogich słuchawek (do 150zł) do gatunków takich jak deathcore, metalcore, zależy mi żeby dobrze słyszeć i wyraźnie słyszeć scream. Często słucham też lżejszych klimatów, lubię ciepłe brzmienie, ale jeśli nie ma nic uniwersalnego w tej cenie to skłaniam się do gatunków metalcore'owych. :)
pozdro
Czyli jakiego typu sluchawek szukasz? Nauszne, pchelki, dokanalowe i takie tam...

Nie wiem... oczekiwałem raczej rady... w sumie to pewnie nauszne.

Edit.
Przeszukując trochę allegro znalazłem kilka modelów które mnie zainteresowały, ale jestem kompletnym laikiem, więc czy moglibyście powiedzieć mi coś o tych słuchawkach?

Koss ur40
Sony Mrd n7
AKG K44
AKG K77

W sumie najbardziej skłaniałbym się do tego Koss'a albo Sony, są składane co zaoszczędzi mi nieco miejsca w plecaku, a Sony dodatkowo redukuje dźwięki otoczenia, co przy moim codziennym dojeżdżaniu autobusem przez godzinę do szkoły byłoby nawet fajne. Ale pozostaje jeszcze kwestia brzmienia, czy któreś z tych słuchawek będą ok do muzy której słucham. Oczywiście jeśli znacie jakieś ciekawsze modele w tej cenie to byłbym zainteresowany.

Czekam na wasze opinie :)

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - centrino - 06-12-2011 20:58

Chciałbym słuchawki do grania w LoL'a i strzelaninek multiplayer jak bf3 zamkniete i zeby mozna było odłaczyć mikrofon ale jesli nikt nie znajdzie takich to nie musi być do 150 zł.

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Cashy - 07-12-2011 22:36

Zbliżają się Święta a wraz z nimi czas do spędzenia w rodzinnym gronie i upragnione obdarowywanie prezentami. Zauważyłem ze w moim "zbiorze" elektroniki brakuje dobrych słuchawek. Obecnie jestem w posiadaniu i uzywam jakiś tanich, cichych i niestety słabych jakościowo słuchawek dousznych tzw. "pchełek" . Probowalem sam sie przymierzyć do kupna jakichkolwiek innych i mysłałem o dokanałowych. Problemem jest to ze wszystkie na jakie trafilem poprostu nie pasowaly do moich uszu :X

Docelowym zadaniem słuchawek jest słuchanie muzyki podczas przemieszczania się po mieście ale również nie pogardziłbym takimi ktore w srodowisku domowym sie spisuja. Cene okresłam +/- 300zł. Mogą byc douszne , nauszne, badz jezeli sie znajda pasujace to dokanałowe. Zalezy mi w pewnym stopniu na wykonanie i wygladzie( oczywiscie pod takim wzgledem zeby ludzie mijajacy mnie na ulicy nie wzieli za Audiofila do potegi xxxx)

Tak wiec czekam na rady i konkretnie modele :P

RE: Jakie sluchawki kupic? Temat zbiorczy. - Neutros - 08-12-2011 19:45

Może Akg K518 ? Po zrobieniu G-shock moda nie ma tak rozeźlonego basu , ale to też zależy od odtwarzacza . Jak masz jakąś bardzo dużą głowę to mogą w większym stopniu uwierać .