Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Wyloguj się do życia"
SAOgoo Offline
Sofista

Liczba postów: 2,682

"Wyloguj się do życia"

Zapraszam do dyskusji n.t. największego zagrożenia ludzkości.

[Obrazek: bdxqEZw.gif]
20-12-2013 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tirius Offline
filmoradar

Liczba postów: 1,617

Moderator

RE: "Wyloguj się do życia"
Propsuję temat i filmik

(20-03-2013 19:07)Zoltan napisał(a):  Witamy w świecie ludzi galaret.
20-12-2013 10:22
banydlanich Offline
Banned

Liczba postów: 226

smiesznie to brzmi typ ktory spedza mase czasu w necie i postuje 1500 razy na forum apeluje do innych o "wylogowanie " sie do zycia

chlopie mam nadzieje ze to jakis zart albo zastanow sie troche
20-12-2013 10:26
Berbel Offline
Super eMo-derator :(((

Liczba postów: 559
East: BerbelPL Obserwuj grę
West: Jesper999 Obserwuj grę

Moderator Roccat Fan Lublin Shore Fan Denial eSports Fan

O ile sam się dziwie dzisiejszym 10-13 latkom którzy cały dzień siedzą przed kompem, bo ja 10 lat temu siedziałem całymi dniami na dworze, i wiadomo - siedzenie całymi dniami przed kompem jest szkodliwe dla zdrowia, to jest jedna rzecz która mnie uderzyła. W 4 minucie i 10 sekundzie filmiku pada hasło "w prawdziwym sporcie liczą się umiejętności". Ci ludzie nie ogarniają ile pracy trzeba włożyć by osiągnąć coś w E-Sporcie. To najbardziej mnie zabolało z tego wszystkiego. Gloryfikacja "zdrowego trybu życia" który nie jest do końca zdrowy (Bo każdy sport wyczynowy wiąże się z pewnym ryzykiem, samemu grając w klubie piłkarskim dwa sezony i grając do dziś hobbystycznie w nogę mogę coś o tym powiedzieć).

Do wszystkiego trzeba mieć umiar, sam się nie raz łapie że siedzę cały dzień przed kompem nie ruszając dupska, tylko wtedy pomaga mi wieczorne bieganie.

Support Ponad Wszystko! <3

[Obrazek: 53511784563038425428.png]
20-12-2013 10:29
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

Liczba postów: 575

Filmik czysto propagandowy, nawet nie starali się tego ukryć. Nie trafi do 90% nastolatków, bo temat poruszony od czapy i argumenty łatwe do zbicia.

[Obrazek: 1448xon.jpg]
20-12-2013 10:32
VeNoM Offline
ADC or Feed

Liczba postów: 1,636

SK Gaming Fan KT Rolster Bullets Fan Royal Club Huang Zu Fan Gamers 2 Fan

Heh, widzę w kogo "trafił" ten filmik po tych postach ^^
20-12-2013 10:34
Staniak Offline
Skyater

Liczba postów: 3,476
East: Obiwan47 Obserwuj grę
West: Obiwan24 Obserwuj grę

Alliance Fan CJ Entus Frost Fan Cloud 9 Fan Counter Logic Gaming Fan

Nie mam czasu i ochoty oglądać tych 11 minut, nie ma jakiejś wersji bez muzyki i wstawek ?

Obejrzałem i ten filmik to prowo oraz kabaret Kappa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2013 12:28 przez Staniak.)
20-12-2013 10:35
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

Muzyka i wstawki najważniejsze, bo hip hop trafia do gimbazy i deskorolka też Kappa

20-12-2013 10:36
Thiv Online
Arbiter Elegantiarum

Liczba postów: 719

Ale oni się znęcają nad tymi smartfonami Kappa

[Obrazek: killua_godspeed_gif_by_homahart-d79der0.gif]
20-12-2013 10:38
prothee Offline
we were dope

Liczba postów: 2,106
East: x Obserwuj grę

Moderator

Zegnajcie na zawsze, ide wylogowac sie do zycia ;-;

20-12-2013 10:39
Envyy Offline
Face the wind!

Liczba postów: 755
East: énvy Obserwuj grę

Roccat Fan CJ Entus Frost Fan

Autorzy filmu bardzo teoretyzują, wyciągają argumenty które łatwo jest podważyć, cóż jedno wiem na pewno . Nie każdego stać na rower, snowboard co zimę, uczęszczanie na różne typu treningi itd itd. Nie każdy ma również zdrowie do takich wyczynów . Sam trenowałem Szermierkę 4 lata, jednakże po wykryciu u Mnie pewnej wady serca nie mogę dalej tego robić, pasja pasją. Teraz co mam robić? Zima, - ileś stopni na dworze brak kasy na wyjazdy czy inne duperele no to siedzę w domu i mulę. Niestety, a może stety . Wracając do tematu, ustawione wszystko po propagandę i próbę odrzucenia młodych od komputera, ale nie tędy droga wszystko zmierza w kierunku komputeryzacji wszystkiego co nas otacza, niedługo kibel będzie sterowany komputerowo, bo tak! Moim zdaniem cała ta szopka z tym filmikiem, jest tylko dobrym pretekstem dla rodziców i pewnym pokazaniem w czym leży problem, a jak wiemy pokazanie problemu nie oznacza jego rozwiązanie :>

[Obrazek: 2wq4pkx.png]
By Croxiu
Death is like a Wind, always by my side
20-12-2013 10:45
Xenonpl Offline
AP Player

Liczba postów: 1,570
West: XenonPl Obserwuj grę

Słaba propaganda. Mówią tam jakby tylko "prawdziwy" sport wymagał umiejętności a e-sport już nie. Bo oczywiście każdy może się dostać do finału takiego turnieju w Starcrafta,LoL'a,Dote,SMTIE no nie?

[Obrazek: 26543_21_08_11_4_02_19.png]
20-12-2013 10:45
SAOgoo Offline
Sofista

Liczba postów: 2,682

Każdy poniekąd ma rację, ale niepodważalnym faktem jest to, że połowa młodzieży prowadzi życie on-line. Polecam dołożyć do tego "Salę Samobójców" (Także czysto fałszywie propagandowy film), bo internety to codzienność, ale nie mogą zastąpić gimbazie życia codziennego. Nie wszyscy zarabiają z internetów, nie wszyscy są profesjonalnymi zawodnikami e-sportowymi.

[Obrazek: bdxqEZw.gif]
20-12-2013 10:50
Zuvvo Online
Hasta la vista, animefag

Liczba postów: 1,099

Xenonpl napisał(a):Mówią tam jakby tylko "prawdziwy" sport wymagał umiejętności a e-sport już nie.
Nic takiego nie mówili. Razem z Berbelem źle to zrozumieliście. Nie było mowy o sporcie jako takim, tylko o casualowym graniu w celu oderwania się od świata vs hobby i nie niszczenie sobie zdrowia. Właśnie w tym kontekście była o tym mowa. Niefortunny dobór słownictwa i już taki fan e-sportowych rozgrywek jak Berbel to wyczuł. A Ty podchwyciłeś tekst wyrwany z kontekstu.
Tam nie było mowy o e-sporcie.

Berbel napisał(a):Nie sądziłem ze hiphop moze mi sie jeszcze tak bardzo spodobać... https://www.youtube.com/watch?v=Wfy5X4ek2Xs .

Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz,
nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm.

~Czesław Miłosz

Dota is the only MOBA game. Others are just copycats who will be lost in time like tears in rain...
MIASTO MASA MASZYNA
20-12-2013 10:51
Morteisen Online
Godlike

Liczba postów: 970

Berbel napisał(a):Ci ludzie nie ogarniają ile pracy trzeba włożyć by osiągnąć coś w E-Sporcie.
To też, aczkolwiek mi osobiście nie pasuje sama nazwa - e-sport. Dla mnie siedzenie przy kompie nigdy nie będzie sportem, choćby nie wiem jak wiele wysiłku, czasu i treningu wymagało.

essien1985 napisał(a):Ludzie błędnie używają tego określenia nie wiedząc czym tak na prawdę jest prawdziwa toksyczność, czyli np. groźby związane z pozbawieniem życia innego gracza itp.
20-12-2013 10:51
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

Ludzie którzy robili ten film nie wiedzą co to esport. Potwierdzone info.

20-12-2013 10:53
kalafior Offline
omnomnom

Liczba postów: 1,515

Moderator Roccat Fan Lublin Shore Fan

Xenon tylko granie rankow to nie esport
20-12-2013 10:54
Backero Offline
is Best Pony

Liczba postów: 1,447
East: i3ackero Obserwuj grę

Hip-hopsy w pierwszych sekundach skutecznie powstrzymały mnie od obejrzenia tego filmiku, a szkoda, bo bym obejrzał, ale nie chcę się męczyć.

[Obrazek: moddb_468x60_v3.png]
20-12-2013 10:54
Xenonpl Offline
AP Player

Liczba postów: 1,570
West: XenonPl Obserwuj grę

(20-12-2013 10:54)kalafior napisał(a):  Xenon tylko granie rankow to nie esport

Tylko, że ja mówiłem o poważnych turniejach o duże pieniądze a nie o zwykłym casualowym graniu rankedów.

@Zuvvo
Kluczem jest "w prawdziwym sporcie" a to sugeruje jakoby autor zupełnie pomijał to, że istnieje coś takiego jak e-sport i ile pracy i wysiłku trzeba tam włożyć, aby być na szczycie. Nie mówię, że normalny sport tego nie wymaga tylko fakt iż nie każdy lepszy kowalski może też grać zawodowo w takiego Starcrafta.

[Obrazek: 26543_21_08_11_4_02_19.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2013 11:01 przez Xenonpl.)
20-12-2013 10:58
VeNoM Offline
ADC or Feed

Torebka napisał(a):Ludzie którzy robili ten film nie wiedzą co to esport. Potwierdzone info.

Ludzie którzy tak gadają, nie wiedzą co to sport. Potwierdzone info.
20-12-2013 11:05
PilakNaFejmie Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 10

beka z was że filmik nie trafił do was i esport uprawiacie
20-12-2013 11:07
Joseph L Offline
Godlike

Liczba postów: 995

Roccat Fan Team SoloMid Fan Lublin Shore Fan

(20-12-2013 10:58)Xenonpl napisał(a):  
(20-12-2013 10:54)kalafior napisał(a):  Xenon tylko granie rankow to nie esport

Tylko, że ja mówiłem o poważnych turniejach o duże pieniądze a nie o zwykłym casualowym graniu rankedów.

@Zuvvo
Kluczem jest "w prawdziwym sporcie" a to sugeruje jakoby autor zupełnie pomijał to, że istnieje coś takiego jak e-sport i ile pracy i wysiłku trzeba tam włożyć, aby być na szczycie. Nie mówię, że normalny sport tego nie wymaga tylko fakt iż nie każdy lepszy kowalski może też grać zawodowo w takiego Starcrafta.

A czy każdy kowalski może być piłkarzem, siatkarzem itp na poważnym poziomie ? Powiedz mi którego dziecka rodzice będą zadowoleni ? Tego, które spędza czas na boisku/hali czy tego co "marnuje życie" przed komputerem ? Problem polega na tym, że to zawsze będzie "marnowanie czasu na granie w gry" dopóki dziecko nie pokaże czeku z kilkoma zerami za wygranie turnieju.
20-12-2013 11:07
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

(20-12-2013 11:05)VeNoM napisał(a):  
Torebka napisał(a):Ludzie którzy robili ten film nie wiedzą co to esport. Potwierdzone info.

Ludzie którzy tak gadają, nie wiedzą co to sport. Potwierdzone info.

Słabe info.

20-12-2013 11:10
PanTadeusz Offline
Banned

Liczba postów: 89

Beka z tego, jak niektórzy dorośli i media wyobrażają sobie ludzi korzystających z komputera. I jeszcze ten rap na początku XDD
20-12-2013 11:14
rentonB Offline
Legendary

Liczba postów: 2,456

Roccat Fan

Okej zgadzam sie za duzo siedzimy na internetach. Ale oczywiscie glownym problemem sa tu portale spolecznosciowe. Jak widze jak ktos sobie strzela fotke z dziubkiem i tym podobne to odrazu usuwam z znajomych bo nie mam zamiaru z kims takim sie zadawac. I tak moja lista skurczyla sie do 30 osob, normalnych osob.

A dlaczego nikt nie zrobi takiej akcji zwiazanej z alkoholem, papierosami i zielskiem? Nie pasuje to naszym panom od hip hopu?`
Moim zdaniem aby oczyscic spoleczenstwo, najpierw zacznijmy zabraniac alkoholu i innych uzywek, potem wezmy sie za internet ktorego zagrozenie jest ulamkowe w porownaniu do nich.

[Obrazek: 76561198052087651.png]
20-12-2013 11:14
djcobb Offline
Dominating

Liczba postów: 265

Hahah, każda wymówka jest dobra, uprawiacie esport, bo zima, bo pada.
Spójrzcie jak wygląda ZDROWY człowiek, który prowadzi zdrowy tryb życia a nie "esport"
Zawsze są znajomi, w zimę są zawsze otwarte hale, które można wynająć, paintball.
I jeszcze słówko do tych co nie oglądają tego przez "rap" na początku, nie oglądacie tego bo będziecie mieć później ból dupy i łudzenie się, że to nie jest skierowane do was bo akurat Ty nie musisz siedzieć przed komputerem tylko akurat siedzisz bo nie masz co innego robić :)
20-12-2013 11:34
CrazyIwan Offline
Banned

Liczba postów: 2,560

ni mam piniendzy na pilke to uprawiamy esporty
pomysl dobry ale czemu sokol akurat
20-12-2013 11:43
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

(20-12-2013 11:34)djcobb napisał(a):  Hahah, każda wymówka jest dobra, uprawiacie esport, bo zima, bo pada.
Spójrzcie jak wygląda ZDROWY człowiek, który prowadzi zdrowy tryb życia a nie "esport"
Zawsze są znajomi, w zimę są zawsze otwarte hale, które można wynająć, paintball.
I jeszcze słówko do tych co nie oglądają tego przez "rap" na początku, nie oglądacie tego bo będziecie mieć później ból dupy i łudzenie się, że to nie jest skierowane do was bo akurat Ty nie musisz siedzieć przed komputerem tylko akurat siedzisz bo nie masz co innego robić :)

Właśnie tacy ludzie są najlepsi:D Typowa wiejska mentalność.

20-12-2013 11:46
CrazyIwan Offline
Banned

to ze napierdalacie 10 godzin dziennie soloq nie upowaznia was do nazywania sie sportowcami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2013 11:48 przez CrazyIwan.)
20-12-2013 11:48
VeNoM Offline
ADC or Feed

rentonB napisał(a):A dlaczego nikt nie zrobi takiej akcji zwiazanej z alkoholem, papierosami i zielskiem? Nie pasuje to naszym panom od hip hopu?`
Moim zdaniem aby oczyscic spoleczenstwo, najpierw zacznijmy zabraniac alkoholu i innych uzywek, potem wezmy sie za internet ktorego zagrozenie jest ulamkowe w porownaniu do nich.

Przecież alkohol jest zabroniony dla dzieci.

Torebka napisał(a):
(20-12-2013 11:34)djcobb napisał(a):  Hahah, każda wymówka jest dobra, uprawiacie esport, bo zima, bo pada.

Właśnie tacy ludzie są najlepsi:D Typowa wiejska mentalność.

Tylko że on powiedział prawdę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2013 11:53 przez VeNoM.)
20-12-2013 11:52
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

(20-12-2013 11:48)CrazyIwan napisał(a):  to ze napierdalacie 10 godzin dziennie soloq nie upowaznia was do nazywania sie sportowcami

A ktoś coś takiego napisał? xDD Analfabetyzm na wsi.

20-12-2013 11:55
Morteisen Online
Godlike

VeNoM napisał(a):Tylko że on powiedział prawdę.
Ma dużo racji, ale wrzuca wszystkich do jednego wora, zapominając, że dwa lata temu zakładał tutaj QQ tematy, bo nie panuje nad nerwami, krew go zalewa jak padają ludzie z jego teamu i jak on ma zachować spokój. To chyba przykład idealnego nerda? :D
Tak jak pisałem - dla mnie siedzenie przed komputerem nigdy sportem nie będzie, natomiast nie każdy grający w gry wygląda jak te dzieciaki z filmiku. Rozrywka jak każda inna, grunt, to znać umiar.

essien1985 napisał(a):Ludzie błędnie używają tego określenia nie wiedząc czym tak na prawdę jest prawdziwa toksyczność, czyli np. groźby związane z pozbawieniem życia innego gracza itp.
20-12-2013 11:56
Tirius Offline
filmoradar

Liczba postów: 1,617

Moderator

(20-12-2013 10:45)RiseAboveHate napisał(a):  Autorzy filmu bardzo teoretyzują, wyciągają argumenty które łatwo jest podważyć, cóż jedno wiem na pewno . Nie każdego stać na rower, snowboard co zimę, uczęszczanie na różne typu treningi itd itd. Nie każdy ma również zdrowie do takich wyczynów . Sam trenowałem Szermierkę 4 lata, jednakże po wykryciu u Mnie pewnej wady serca nie mogę dalej tego robić, pasja pasją. Teraz co mam robić? Zima, - ileś stopni na dworze brak kasy na wyjazdy czy inne duperele no to siedzę w domu i mulę. Niestety, a może stety . Wracając do tematu, ustawione wszystko po propagandę i próbę odrzucenia młodych od komputera, ale nie tędy droga wszystko zmierza w kierunku komputeryzacji wszystkiego co nas otacza, niedługo kibel będzie sterowany komputerowo, bo tak! Moim zdaniem cała ta szopka z tym filmikiem, jest tylko dobrym pretekstem dla rodziców i pewnym pokazaniem w czym leży problem, a jak wiemy pokazanie problemu nie oznacza jego rozwiązanie :>

Jeżeli kogoś stać na kompa i neta, to na rower i inne pomniejsze rzeczy tym bardziej.

Co wy z tym e-sportem się uczepiliście. Chodzi o dzieciaków, którzy marnują swój potencjał siedząc przed grami, kwejkami i innymi portalami, które nic tylko wysysają czas. Później jest takie społeczeństwo, które ani na książkach się nie zna, ani na filmach, ani już nawet nie posiada żadnych poglądów, o niczym się nie potrafi wypowiedzieć. Rozumiem, że gry są spoko, ale to ogranicza i nikt mi nie wmówi, że gry będą się równać na poziomie kultury z filmami i książkami, muzyką i powszechnie tym, co nazywa się sztuką, nigdy.

(20-03-2013 19:07)Zoltan napisał(a):  Witamy w świecie ludzi galaret.
20-12-2013 11:57
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

Coraz więcej zasciankowców. Oczywiście, że będą - ba, dobra gra ma przewagę nad filmem, immersja i te sprawy.

20-12-2013 12:00
CrazyIwan Offline
Banned

no tak, polska zacofana bo nie kultywuje grania 20h dziennie jak korea i ogladania hinskich bajek.
20-12-2013 12:02
Morteisen Online
Godlike

Tirius napisał(a):Rozumiem, że gry są spoko, ale to ogranicza i nikt mi nie wmówi, że gry będą się równać na poziomie kultury z filmami i książkami, muzyką i powszechnie tym, co nazywa się sztuką, nigdy.
Masz 100% rację. Ale filmik przedstawia tylko jedną stronę medalu - ludzi, którzy zatracili się w tych grach, kwejkach czy portalach społecznościowych. To już jest "choroba" i współczuję im, ale nie zapominajmy, że oprócz nich są też ludzie rozsądni, którzy do gier podchodzą z głową.

Torebka napisał(a):Oczywiście, że będą - ba, dobra gra ma przewagę nad filmem, immersja i te sprawy.

A to już nie jest zaściankowość, a zwyczajnie głupie gadanie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2013 12:04 przez Morteisen.)
20-12-2013 12:02
rentonB Offline
Legendary

Liczba postów: 2,456

Roccat Fan

(20-12-2013 11:52)VeNoM napisał(a):  
rentonB napisał(a):A dlaczego nikt nie zrobi takiej akcji zwiazanej z alkoholem, papierosami i zielskiem? Nie pasuje to naszym panom od hip hopu?`

Przecież alkohol jest zabroniony dla dzieci.

Ja mowie o zabronieniu alkoholu ogolnie, tak jak samo jak narkotyki.

[Obrazek: 76561198052087651.png]
20-12-2013 12:05
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

(20-12-2013 12:02)CrazyIwan napisał(a):  no tak, polska zacofana bo nie kultywuje grania 20h dziennie jak korea i ogladania hinskich bajek.

Polska zacofana, bo myśli stereotypowo. W krajach wschodnich problem uzależnenia jest większy, głównie przez inną kulturę i mentalność. Z drugiej strony dorosła osoba, która gra sobie 20h/ dzień nikomu innemu nie wadzi i jedynie ona na tym traci. Gdzie więc problem?

20-12-2013 12:05
Morteisen Online
Godlike

Torebka napisał(a):Z drugiej strony dorosła osoba, która gra sobie 20h/ dzień nikomu innemu nie wadzi i jedynie ona na tym traci. Gdzie więc problem?
Nie mówimy o dorosłych, a o dzieciakach.

20-12-2013 12:06
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

Nie, mówimy ogólnie. Takie osoby również są stereotypowo potępiane. Znasz przykład dzieciaka, który siedzi 20h na dobę? Ja nie.

20-12-2013 12:08
TsohPL Offline
Godlike

Liczba postów: 758

Roccat Fan

Sokół w takim filmie? Kappa To do niego podobne Kappa.

Ale tak, zawiewa propagandą i stereotypami. Głównie stereotypami.

(20-12-2013 10:51)Morteisen napisał(a):  
Berbel napisał(a):Ci ludzie nie ogarniają ile pracy trzeba włożyć by osiągnąć coś w E-Sporcie.
To też, aczkolwiek mi osobiście nie pasuje sama nazwa - e-sport. Dla mnie siedzenie przy kompie nigdy nie będzie sportem, choćby nie wiem jak wiele wysiłku, czasu i treningu wymagało.

I to jest właśnie myślenie stereotypowe. E-sport jest odmianą sportu, więc negując pojęcie e-sport, odrzucasz przysługujące mu przywileje z faktu należenia do odmian sportu. Czyli pozbywasz go przymiotów jakie ma inna dyscyplina sportowa. A przecież niczym więcej się nie różni od takich szachów, które także są uznawane za sport, niż tylko "planszą". Podążasz za stereotypem, pewnym uogólnieniem - "za moich czasów sport uprawiało się na podwórku z kolegami, więc e-sport to nie sport" (stereotyp sportu jako czegoś wymagającego aktywności ruchowej). A jak jest w szachach? Gracze ślęczą nad jedną planszą przez 8 godzin i grają w szachy. Wiem, bo moja siostra brała udział w różnych turniejach, jest zawodowcem, kategoria I albo I+. No dobra, mogą odchodzić od szachownicy, ale przy 8 godzinach to chyba normalne. Co by było jakby gry w Lolu trwały 8 godzin i wymagały od graczy 8 godzin siedzenia non-stop przed kompem?

Jaki jest twój stosunek do szachów, jako dyscypliny sportowej? Szachy wg. Ciebie zasługują na miano sportu, czy raczej nie?

"KULTURA: całościowy sposób życia charakterystyczny dla danej zbiorowości, na który składa się wszystko to, co ludzie „robią, myślą i posiadają" jako członkowie społeczeństwa (wzory działania, myślenia i wyposażenia materialnego)."

Trzeba się przyzwyczaić do tego, że gry komputerowe są obecnie, w myśl wyżej podanej, definicji częścią kultury. A kultura się zmienia, ewoluuje. Każdy nowy wynalazek staje się częścią kultury. Nie można nie negować nowej szczepionki - wynalazku człowieka, nie negując e-sportu jako wynalazku człowieka. Nie można odrzucać jednych wynalazków, a innych nie odrzucać. W ogóle odrzucanie czegoś, co faktycznie istnieje jest głupie, nie sądzisz? Czy wierzysz w samochody? Nie wierzysz, bo wiesz, że one istnieją. Odrzucić możesz jakiś element wiary, ale nie wiedzy.

[Obrazek: Ehvmer_eune_44_2_text.png]
20-12-2013 12:10
Morteisen Online
Godlike

Ogólnie to temat odnosi się do filmiku, a tam porusza się kwestie uzależnionych dzieciaków, które są zwyczajnie bardziej podatne na uzależnienia od gier. Więc nie rozszerzajmy wątku o zagadnienia, których łatwiej będzie nam bronić.

Nie musi grać 20h, żeby był uzależniony. Wystarczy, że jest to 10h czy nawet 8h, jeśli przedkłada gry ponad wszystko i ogolnie liczy się tylko to, żeby zalogować do gry.

20-12-2013 12:12
Staniak Offline
Skyater

Liczba postów: 3,476
East: Obiwan47 Obserwuj grę
West: Obiwan24 Obserwuj grę

Alliance Fan CJ Entus Frost Fan Cloud 9 Fan Counter Logic Gaming Fan

(20-12-2013 12:08)Torebka napisał(a):  Nie, mówimy ogólnie. Takie osoby również są stereotypowo potępiane. Znasz przykład dzieciaka, który siedzi 20h na dobę? Ja nie.

Ja jak byłem mały to czułem się gorszy bo przez 2 tygodnie grania w metina 1h dziennie moi koledzy nabili taki lvl w 2 dni bo nie mieli ograniczeń Kappa
Philosopher Offline
Legendary

Liczba postów: 3,052

Alliance Fan Gambit Gaming Fan SKT T1 K Fan Samsung Galaxy Ozone Fan Cloud 9 Fan

Przecież dzieciaki mają taki łatwy dostęp do alkoholu, papierosów i innych używek jak do stron porno. Sprzedawcą chodzi tylko o hajs więc każdemu sprzedają, a o dowód to raz na 5 lat pytają. Znam to z własnego doświadczenia,
PanTadeusz Offline
Banned

Liczba postów: 89

Golf, bilard, kręgle też nie są sportem, bo nie wymagają wysiłku fizycznego.
20-12-2013 12:13
XTC Offline
NA>EU OFICJALNIE

Liczba postów: 1,567

Forum Awards 2013 - 22. Mistrz ciętej riposty Forum Awards 2013 - 24. Forumowy krytyk Forum Awards 2013 - 29. Król hejterów Gambit Gaming Fan CJ Entus Frost Fan Counter Logic Gaming Fan

Siedzenie dzieciaków w wieku 10-16 lat nałogowo przed pc, to rzeczywiście bardzo zła rzecz, nie ma takich argumentów, które mogą to podważyć.
20-12-2013 12:13
John Druitt Offline
Stay awhile and listen

@TsohPL są i ludzie rozsądni. Brawo.

@Morteisen, odnoszę się do postów CrazyIvana, gdzie pisał do forumowiczów, a więc i do dorosłych. A znasz przykład dzieciaka, który przedkłada gry nad wszystko inne? Przecież to jest dzieciak, ma kolegów i szkołę, wiec chcąc nie chcąc mu zależy. A jak nie ma kolegów to tu już jest problem natury psychologicznej lub socjologicznej i internet nie jest winny, tylko jest dla tego młodego człowieka wyjściem z sytuacji.

20-12-2013 12:15
Philosopher Offline
Legendary

Liczba postów: 3,052

Alliance Fan Gambit Gaming Fan SKT T1 K Fan Samsung Galaxy Ozone Fan Cloud 9 Fan

(20-12-2013 12:13)XTC napisał(a):  Siedzenie dzieciaków w wieku 10-16 lat nałogowo przed pc, to rzeczywiście bardzo zła rzecz, nie ma takich argumentów, które mogą to podważyć.

W pewnym stopniu jest złe, ale co innego dzieciaki mają robić jak koło każdego bloku jest znak: "ZAKAZ GRY W PIŁKĘ"?
20-12-2013 12:16
Doss3R Offline
Forumowy napinacz

Liczba postów: 841

(20-12-2013 12:05)Torebka napisał(a):  Polska zacofana, bo myśli stereotypowo. W krajach wschodnich problem uzależnenia jest większy, głównie przez inną kulturę i mentalność. Z drugiej strony dorosła osoba, która gra sobie 20h/ dzień nikomu innemu nie wadzi i jedynie ona na tym traci. Gdzie więc problem?

Nikomu nie przeszkadza? Mysle, ze przeszkadza to jego rodzicom, zonie/mezowi, dzieciom i znajomym.
Tlumacz sobie dalej, ze siedzenie przed kompem jest OK, bo nikomu to nie przeszkadza, a ty ogladasz tylko hinskie bajki.
To jest typowe lewackie myslenie, wiec wole polski zascianek.

Swoja droga, smiesznie to wyglada, jak tlusciochy wychodza po zimie na rowerek i lapia zadyszki na prostej drodze.

[Obrazek: nie_ogladam_nie_glosuje_nie_czytam]

CrazyIwan napisał(a):uwazam, ze powinnismy wszyscy zostac artystami, sprzedawac figurki teemo na ebayu a do tego miec zolte papiery. dobrym pomyslem jest tez umieszczenie smoka w avatarze. tylko to moze nam zapewnic spokojna i bezpieczna przyslosc w kraju nadwislanskim
20-12-2013 12:16
Morteisen Online
Godlike

TsohPL napisał(a):Jaki jest twój stosunek do szachów, jako dyscypliny sportowej? Szachy wg. Ciebie zasługują na miano sportu, czy raczej nie?

Różnica jest taka, że zawodowi szachiści są z reguły zdecydowanie bardziej inteligentni niż reszta ludzi. O e-sportowach nie można tego powiedzieć.
Musisz mi wybaczyć, że nie stawiam rozgrywek szachowych, w których przewiduje się setki, tysiące (komputerowi przeciwnicy ftw) ruchów do przodu w zależności od ruchu przeciwnika, do planowania taktyki w LoLu, bo to dwa skrajnie różne poziomy.

Torebka napisał(a):A znasz przykład dzieciaka, który przedkłada gry nad wszystko inne? Przecież to jest dzieciak, ma kolegów i szkołę, wiec chcąc nie chcąc mu zależy
No i tu jest właśnie problem uzaleznienia. Otóż nie, komus, kto jest uzależniony, nie zależy na szkole czy na znajomych. Na szczęście nie miałem takich znajomych, co nie znaczy, że ten problem nie istnieje.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2013 12:19 przez Morteisen.)
20-12-2013 12:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości