Odpowiedz 
Twórczość Jacka PIekary
milosz99 Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 9

Twórczość Jacka PIekary
Zastanawiał się nad czytaniem cyklu o inkwizytorze Mordimer czy mogli byście podać kolejności książek jak czytać? I czy warto je czytać?
16-01-2012 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ana Shyv Offline
Dominating

Liczba postów: 407

RE: Twórczość Jacka PIekary
Wiem że zaczyna się od "Miecz Aniołów"
Ale bardziej polecam książkę, ,,Ani słowa prawdy", świetna książka o przygodach maga Arivalda !!!

@Edit@

I tak warto! Jeden z lepszych autorów książek fantasy ( i nie tylko) w Polsce. Reszta piszę jakieś bzdety romansowe a'la tłajlajt ( tak, to ironia)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 18:50 przez Ana Shyv.)
16-01-2012 18:48
sefir Offline
Rampage
**

Liczba postów: 93
East: Sefirpl Obserwuj grę

Na początek Płomień i krzyż tom 1, później Wieże do Nieba. Świetne ksiązki, polecam. Chociaż najstarsza wydana to Sługa Boży, ale wg chronologii fabuły jest 5.
16-01-2012 18:53
Ivan Luthien Offline
Bad to the Bone

Liczba postów: 1,963

Moderator

Ja z tego co pamiętam czytałem Sługę Bożego i szczerze, byłem bardzo zawiedziony, seria luźno powiązanych opowiadanek, do tego niezbyt ambitnych, gdyby to było anime to bym użył określenia fanservice, bo książka wprost ocieka bezsensowną brutalnością, nagością i ogólnie pojętymi tanimi chwytami. Moja rada, poszukaj w empiku i przeczytaj z 30 stron przed kupnem, ja swoją dostałem w prezencje i zastanawiam się komu teraz zepsute jajko podrzucić

http://ksiazki.polter.pl/Sluga-Bozy-Jacek-Piekara-c7886

ciekawa dyskusja pod recenzją, chyba da ci więcej niż ten topic

PS. jak chcesz coś przeczytać w tym stylu to zapoznaj się z uczeniem czarnoksiężnika jabłońskiego (pierwsza część tetralogii), o dwie klasy lepsze niż książki piekary
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 19:27 przez Ivan Luthien.)
16-01-2012 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ByMy Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 13

Książki Jacka Piekary moim zdaniem są "świetne", godne polecenia i warte przeczytania.

Jeżeli lubisz fantastykę to w szczególności polecam Ci:

-Arivald z Wybrzeża
-Ani słowa prawdy (to ta sama książka co up, ale wzbogacona o dodatkowe opowiadania)
-Rycerz kielichów
-Cykl Necrosis
-Cykl o Inkwizytorze (ułożyłem chronologicznie):
Sługa Boży
Młot na czarownice
Miecz aniołów
Łowcy dusz
Płomień i krzyż tom 1 (ponoć w tym roku w księgarniach ma sie pojawić kontynuacja tj. tom 2)

Książki które podałem poniżej też są opowiadaniami o Mordimerze, jednak sa dużo gorsze, nudne i "okelepane", od tych wymienionych powyżej.
Ja inkwizytor. Wieże do nieba
Ja inkwizytor. Dotyk Zła
Ja inkwizytor. Bicz Boży

Osobiście bardzo polubiłem cykl o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie na tyle, że postanowiłem stać się posiadaczem wszystkich książek Jacka Piekary z nim w roli głównej. Wiedziałem czego się spodziewać po fabule książek - brudu, smrodu palonych ciał, błagania o litość, religijnych odniesień a także kontrowersyjnego spojrzenia na historię samej religii chrześcijańskiej. Książki te w żadnym stopniu nie są skierowane do osób "religijnych" ponieważ "podważają" praktycznie wszystko to co "przekazuje" nam Biblia.

Książki Piekary dla odbiorcy +18:
-Przenajświętsza Rzeczpospolita,
-Świat jest pełen chętnych suk, - są to "słabe" książki i miejscami strasznie nudnawe, można je spokojnie pominąć, albo przeczytać z czystej ciekawości :-)

Na sam koniec jak juz zdecydujesz sie przeczytać pozycje wymienione powyżej, polecam Ci serie książek zatytułowanych "Alicja".

Nie czytałem tylko: "Moj przyjaciel kaligula" i "Charakternik"

Co do kolegi UP, każdy ma inny gust i wiadome jest że nie musi nam sie wszystko podobać, pozycja która podałeś dla mnie była "taka sobie". Jedyne książki które mógłbym polecić bardziej niż książki Piekary to:
-Achaja Ziemiańskiego
-Oko Jelenia Pilipiuka
Te dwie serie posiadają fenomenalną fabułę i wciągają czytelnika na długie godziny ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 20:00 przez ByMy.)
16-01-2012 19:49
Athen Offline
I see You

Liczba postów: 1,265
East: Athen Uuk Obserwuj grę

Zasłużony

ByMy wyczerpal temat. Od siebie dodam, ze klimat Slugi przebija klimat Wiedzmina i kladzie go na lopatki, a kiedys myslalem, ze to niemozliwe.

Opinia na temat niepełnosprawnych dzieci:

Takie są prawa natury "przetrwają tylko najsilniejsi" a człowiek pochodzi od natury i ZAWSZE od niej będzie pochodzić, nieważne jak będzie się jej wypierać. A skoro naszą matką jest Matka Natura, to wypadałoby grać wedle jej zasad. Sprzeciwianie się matce zawsze źle się kończy...
Jeśli ja zaliczałabym się do tego grona, to śmierć wzięłabym na klatę. Bo wole nie żyć niż być obciążeniem dla innych.

Napisane przez Żaberzwłok.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 20:43 przez Athen.)
16-01-2012 20:42
DeckTone Offline
Zasłużony

Liczba postów: 343

Zasłużony

Ja też od siebie dodam, że piszę bardzo wciągające książki

16-01-2012 20:46
Lamerium
Unregistered

Uniwersum powiedzmy, że dosyć ciekawe, fabuła do końca sztampowa nie jest, prawdziwe dark fantasy, ale... Nic specjalnego. Porywać nie porywa, poza brutalnością i Jezusem w jakichś kazamatach wiele nie oferuje, wielkich intryg i mnogości wspaniałych wątków nie ma, warsztatowo pewnie też wielu by tego cudem nie nazwało.

Problem z tym jest też taki, że się to całkiem nieźle sprzedaje i jak się domyślam, Piekara aż tak długiego tasiemca nie oczekiwał i nie zdziwiłbym się, gdyby Fabryka Słów dla mamony wycisnęła z niego taką "Modę na Sukces".

Jak chcesz jakieś polskie mainstreamy od Fabryki Słów to bardziej bym polecał Grzędowicza i jego "Pana Lodowego Ogrodu".
16-01-2012 20:55
Odpowiedz cytując ten post
Morowy Offline
Dominating

Liczba postów: 280

(16-01-2012 19:49)ByMy napisał(a):  -Przenajświętsza Rzeczpospolita,

Przeczytałem chyba wszystko co wydał (ksiazki/zbiory opowiadań, nawet dorwałem niewydaną oficjalnie część o Mordimerze "Czarne płaszcze tańczą") i moim zdaniem Przenajświetsza Rzeczpospolita jest w w samej czołówce, ale trzeba ją czytać w spokoju, a nie na szybko w autobusie.

Dziwne, że nie wspomnieliście o Alicji, specyficzna książka. Polecam Wam drodzy forumowicze fantastykę rosyjską i polska, reszta świata bardzo rzadko wydaje coś ciekawego. Mam dosyć czytania o jakiś niespełnionych wyidealizowanych dzieciach ze slumsów, które zostały epickimi magami(Trylogia o Czarnym Magu).

[Obrazek: Furia.jpg]
"Przed ciszą wieczną, spokoju chwila, Idzie martwa polska zima!" - Furia "Idzie Zima"
17-01-2012 12:29
Goorgmon Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 49

Moim zdaniem bardzo ciekawa seria, głównie ze względu na głównego bochatera, jedna z moich ulubionych postaci. Ostatni z wydanych tomów najsłabszy, czytając miałem wrażenie że książka powinna skończyć się gdzieś w połowie. Z pozostałych jego książek czytałem jedynie "Charakternika" którego zakończenie jest strasznie słabe i głupie, po lekturze pozostał jedynie. niesmak.

[CENTER][Obrazek: 19.jpg][/CENTER]
17-01-2012 20:43
Lamerium
Unregistered

(17-01-2012 12:29)Morowy napisał(a):  Mam dosyć czytania o jakiś niespełnionych wyidealizowanych dzieciach ze slumsów, które zostały epickimi magami(Trylogia o Czarnym Magu).

Tak jakby Anglosasi mieli tylko Eragony i Czarnych Magów, a "Elantris" czy "Malazańską Księgę Poległych" napisali Polacy ;)
18-01-2012 13:56
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości