Odpowiedz 
Twórczość Jacka PIekary
milosz99 Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 9

Twórczość Jacka PIekary
Zastanawiał się nad czytaniem cyklu o inkwizytorze Mordimer czy mogli byście podać kolejności książek jak czytać? I czy warto je czytać?
16-01-2012 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ana Shyv Offline
Dominating

Liczba postów: 408

RE: Twórczość Jacka PIekary
Wiem że zaczyna się od "Miecz Aniołów"
Ale bardziej polecam książkę, ,,Ani słowa prawdy", świetna książka o przygodach maga Arivalda !!!

@Edit@

I tak warto! Jeden z lepszych autorów książek fantasy ( i nie tylko) w Polsce. Reszta piszę jakieś bzdety romansowe a'la tłajlajt ( tak, to ironia)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 18:50 przez Ana Shyv.)
16-01-2012 18:48
sefir Offline
Rampage
**

Liczba postów: 93
East: Sefirpl Obserwuj grę

Na początek Płomień i krzyż tom 1, później Wieże do Nieba. Świetne ksiązki, polecam. Chociaż najstarsza wydana to Sługa Boży, ale wg chronologii fabuły jest 5.
16-01-2012 18:53
Ivan Luthien Offline
Bad to the Bone

Liczba postów: 2,750

Moderator mousesports Fan

Ja z tego co pamiętam czytałem Sługę Bożego i szczerze, byłem bardzo zawiedziony, seria luźno powiązanych opowiadanek, do tego niezbyt ambitnych, gdyby to było anime to bym użył określenia fanservice, bo książka wprost ocieka bezsensowną brutalnością, nagością i ogólnie pojętymi tanimi chwytami. Moja rada, poszukaj w empiku i przeczytaj z 30 stron przed kupnem, ja swoją dostałem w prezencje i zastanawiam się komu teraz zepsute jajko podrzucić

http://ksiazki.polter.pl/Sluga-Bozy-Jacek-Piekara-c7886

ciekawa dyskusja pod recenzją, chyba da ci więcej niż ten topic

PS. jak chcesz coś przeczytać w tym stylu to zapoznaj się z uczeniem czarnoksiężnika jabłońskiego (pierwsza część tetralogii), o dwie klasy lepsze niż książki piekary

[Obrazek: ivanluthien.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 19:27 przez Ivan Luthien.)
16-01-2012 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ByMy Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 13

Książki Jacka Piekary moim zdaniem są "świetne", godne polecenia i warte przeczytania.

Jeżeli lubisz fantastykę to w szczególności polecam Ci:

-Arivald z Wybrzeża
-Ani słowa prawdy (to ta sama książka co up, ale wzbogacona o dodatkowe opowiadania)
-Rycerz kielichów
-Cykl Necrosis
-Cykl o Inkwizytorze (ułożyłem chronologicznie):
Sługa Boży
Młot na czarownice
Miecz aniołów
Łowcy dusz
Płomień i krzyż tom 1 (ponoć w tym roku w księgarniach ma sie pojawić kontynuacja tj. tom 2)

Książki które podałem poniżej też są opowiadaniami o Mordimerze, jednak sa dużo gorsze, nudne i "okelepane", od tych wymienionych powyżej.
Ja inkwizytor. Wieże do nieba
Ja inkwizytor. Dotyk Zła
Ja inkwizytor. Bicz Boży

Osobiście bardzo polubiłem cykl o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie na tyle, że postanowiłem stać się posiadaczem wszystkich książek Jacka Piekary z nim w roli głównej. Wiedziałem czego się spodziewać po fabule książek - brudu, smrodu palonych ciał, błagania o litość, religijnych odniesień a także kontrowersyjnego spojrzenia na historię samej religii chrześcijańskiej. Książki te w żadnym stopniu nie są skierowane do osób "religijnych" ponieważ "podważają" praktycznie wszystko to co "przekazuje" nam Biblia.

Książki Piekary dla odbiorcy +18:
-Przenajświętsza Rzeczpospolita,
-Świat jest pełen chętnych suk, - są to "słabe" książki i miejscami strasznie nudnawe, można je spokojnie pominąć, albo przeczytać z czystej ciekawości :-)

Na sam koniec jak juz zdecydujesz sie przeczytać pozycje wymienione powyżej, polecam Ci serie książek zatytułowanych "Alicja".

Nie czytałem tylko: "Moj przyjaciel kaligula" i "Charakternik"

Co do kolegi UP, każdy ma inny gust i wiadome jest że nie musi nam sie wszystko podobać, pozycja która podałeś dla mnie była "taka sobie". Jedyne książki które mógłbym polecić bardziej niż książki Piekary to:
-Achaja Ziemiańskiego
-Oko Jelenia Pilipiuka
Te dwie serie posiadają fenomenalną fabułę i wciągają czytelnika na długie godziny ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 20:00 przez ByMy.)
16-01-2012 19:49
Athen Online
I see You

Liczba postów: 1,207
East: Athen Uuk Obserwuj grę

Zasłużony

ByMy wyczerpal temat. Od siebie dodam, ze klimat Slugi przebija klimat Wiedzmina i kladzie go na lopatki, a kiedys myslalem, ze to niemozliwe.

Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
Adolf Hitler
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2012 20:43 przez Athen.)
16-01-2012 20:42
DeckTone Offline
Zasłużony

Liczba postów: 343

Zasłużony

Ja też od siebie dodam, że piszę bardzo wciągające książki

16-01-2012 20:46
Lamerium
Unregistered

Uniwersum powiedzmy, że dosyć ciekawe, fabuła do końca sztampowa nie jest, prawdziwe dark fantasy, ale... Nic specjalnego. Porywać nie porywa, poza brutalnością i Jezusem w jakichś kazamatach wiele nie oferuje, wielkich intryg i mnogości wspaniałych wątków nie ma, warsztatowo pewnie też wielu by tego cudem nie nazwało.

Problem z tym jest też taki, że się to całkiem nieźle sprzedaje i jak się domyślam, Piekara aż tak długiego tasiemca nie oczekiwał i nie zdziwiłbym się, gdyby Fabryka Słów dla mamony wycisnęła z niego taką "Modę na Sukces".

Jak chcesz jakieś polskie mainstreamy od Fabryki Słów to bardziej bym polecał Grzędowicza i jego "Pana Lodowego Ogrodu".
16-01-2012 20:55
Odpowiedz cytując ten post
Morowy Offline
Dominating

Liczba postów: 280

(16-01-2012 19:49)ByMy napisał(a):  -Przenajświętsza Rzeczpospolita,

Przeczytałem chyba wszystko co wydał (ksiazki/zbiory opowiadań, nawet dorwałem niewydaną oficjalnie część o Mordimerze "Czarne płaszcze tańczą") i moim zdaniem Przenajświetsza Rzeczpospolita jest w w samej czołówce, ale trzeba ją czytać w spokoju, a nie na szybko w autobusie.

Dziwne, że nie wspomnieliście o Alicji, specyficzna książka. Polecam Wam drodzy forumowicze fantastykę rosyjską i polska, reszta świata bardzo rzadko wydaje coś ciekawego. Mam dosyć czytania o jakiś niespełnionych wyidealizowanych dzieciach ze slumsów, które zostały epickimi magami(Trylogia o Czarnym Magu).

[Obrazek: Furia.jpg]

"Przed ciszą wieczną, spokoju chwila, Idzie martwa polska zima!" - Furia "Idzie Zima"
17-01-2012 12:29
Goorgmon Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 49

Moim zdaniem bardzo ciekawa seria, głównie ze względu na głównego bochatera, jedna z moich ulubionych postaci. Ostatni z wydanych tomów najsłabszy, czytając miałem wrażenie że książka powinna skończyć się gdzieś w połowie. Z pozostałych jego książek czytałem jedynie "Charakternika" którego zakończenie jest strasznie słabe i głupie, po lekturze pozostał jedynie. niesmak.

[CENTER][Obrazek: 19.jpg]
[/CENTER]
17-01-2012 20:43
Lamerium
Unregistered

(17-01-2012 12:29)Morowy napisał(a):  Mam dosyć czytania o jakiś niespełnionych wyidealizowanych dzieciach ze slumsów, które zostały epickimi magami(Trylogia o Czarnym Magu).

Tak jakby Anglosasi mieli tylko Eragony i Czarnych Magów, a "Elantris" czy "Malazańską Księgę Poległych" napisali Polacy ;)
18-01-2012 13:56
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości