Odpowiedz 
team comp pod wybrane postacie.
kexior Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 17

team comp pod wybrane postacie.
cześć nie wiem czy dobry dział wybrałem ale mam pytanko do bardziej ogarniętych osób które już dłuższy czas grają 5vs5.

Potrzebuje jakieś fajne ciekawe team compy na mid/late game.Główną postacią jest vayne i to właśnie pod nią chciałbym prosić o dobranie reszty.Ja za bardzo się na tym nie znam gram w lola rekreacyjnie mimo,że mam tego golda ,ale nigdy nie brałem wagi na takie sprawym,a planuje pograć teamowe rankedy z kolegami. Dlatego proszę o cenne porady
07-12-2013 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AnysoN Offline
Dominating

Liczba postów: 314
East: AnysoN Obserwuj grę
West: BLP Rater Obserwuj grę

RE: team comp pod wybrane postacie.
Vayne+orianna+jarvan+nami+kennen
07-12-2013 13:03
Kulesiak Offline
Legendary

Liczba postów: 1,199
East: KulesiakK Obserwuj grę

Fnatic Fan Team SoloMid Fan

Protect the carry, bierzesz team z CC np Ali, Thresh, Malphite i Orianna

(08-12-2013 09:26)Lamuś napisał(a):  Jakbym miał skopiować wszystkie cytaty z lol.pl dotyczące tego jakim to lucian jest gównem to zajeło by mi to całą niedziele.
No ale zagrała topka to nagle nikt nie pamięta, że mówili jakie lucian to gówno ale oni tak nigdy nie mówili Kappa
07-12-2013 13:07
kexior Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 17

a jak by się sprawdzał bot Fidle + vayne
07-12-2013 13:15
Mircoss Offline
Legendary

Liczba postów: 1,776
East: Mircoss Obserwuj grę

Gambit Gaming Fan Roccat Fan

słabo w early
do vayne leona/thresh/lb/annie/zyra

Spoiler:
(01-03-2014 21:24)Derpidy napisał(a):  
konraaad napisał(a):HETMAN Ukrainy Kirigato już odebrał buławę od lady Tymoszenko i na czele brygady wozów transmisyjno-opancerzonych tvn24, przy wsparciu artylerii lajków z facebooka zmierza na dzikie pola.
Ilość zniczy na parapetach jest przytłaczająca, wojska Rosyjskie uginają się pod ich naporem.

Step by step, heart to heart, left right left
We all fall down, like toy soldiers
Bit by bit, torn apart, we never win
But the battle wages on, for toy soldiers
07-12-2013 13:27
zotaxx Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 40

vayne ori shen (2 shieldy ms boost taunt) do tego jakis initiator trzymajacy reszte z dala typu j4 w jungli + jakis sup typu nami/thresh

[Obrazek: Zotaxx_eune_48_0_logo.png]
07-12-2013 13:31
Kulesiak Offline
Legendary

Liczba postów: 1,199
East: KulesiakK Obserwuj grę

Fnatic Fan Team SoloMid Fan

(07-12-2013 13:27)Mircoss napisał(a):  słabo w early

No ale jak to bez Aliego i Blitza? Toć oni elegancko mogą pod ściankę przeciwnika dać, tak by był stun od Vayne

(08-12-2013 09:26)Lamuś napisał(a):  Jakbym miał skopiować wszystkie cytaty z lol.pl dotyczące tego jakim to lucian jest gównem to zajeło by mi to całą niedziele.
No ale zagrała topka to nagle nikt nie pamięta, że mówili jakie lucian to gówno ale oni tak nigdy nie mówili Kappa
07-12-2013 13:38
Misanthrope Offline
A.K.A. Silver PL

Liczba postów: 2,478
East: DisableAllTime Obserwuj grę

(07-12-2013 13:07)Kulesiak napisał(a):  Protect the carry, bierzesz team z CC np Ali, Thresh, Malphite i Orianna
Na Talona/LB nie wystarczy, bo przeciw dobrym nawet nie zdążycie zareagować. Poza tym aoe team zje taki teamcomp i carry zostanie sam, może najwyżej Alistar jeszcze przeżyje na ulti :P.

Cytat:Jeśli chodzi o late to można pójść afk, wejść w 40 minucie, kupic itemy za kase która się sama naprodukowała, pofarmic chwile jungle żeby nadrobić lvl i już się jest bardziej useful od garena.
Big Grin wygrał
07-12-2013 13:38
1mpas Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 57

(07-12-2013 13:15)kexior napisał(a):  a jak by się sprawdzał bot Fidle + vayne

Grywalny, ja jednak polecam kogoś z bardziej stabilnym CC. Alistar, Taric, Leona, Thresh, Blitz, Nami, Sona. Wg. mnie najlepsze Suppy pod Vayne. A w kolejności bym powiedział takiej: Taric > Alistar > Nami > Leona > Thresh > Blitz > Sona. Czasami warto też zastanowić się czy może lepiej pójść w kompozycję z Shieldami, np. Janna Supp, Orianna Mid, w lategame dadzą rade na spokojnie osłonić prawie połowę twojego paska HP tarczą.

Jeśli chodzi o protect the carry to ja widze bardziej tak:

1. Tank z mocną inicjacją i CC np. Malphite, Nautilius, Amumu, Jarvan IV, Maokai itp.
2. Support Lulu lub Janna, Lulu z uwagi na ulti i tarczę, Janna z uwagi na tarczę i disengage
3. APC Orianna/Lux LUB Zilean(śmiejcie się, śmiejcie, jest wstanie grać mida, widziałem turnieje z NA gdzie goście sobie nim bardzo dobrze radzili).
4. Fighter z dobrym DMG i CC do peelowania ADC, np. Lee Sin, Udyr, Riven, pewnie cos by sie znalazlo jeszcze.
5. HYPER ADC

Generalnie idea jest taka żeby mieć team który jest wstanie zarówno zainicjować walkę jak i baitować, jednocześnie dając radę obronić swojego adc. Najcięższą rolę ma tutaj Fighter, bo jest potrzebny zarówno w drugiej linii jak i na tyłach na wypadek gdyby z nienacka wyskoczył ktoś na ADC. Lee, Riven i Udyr to są znakomici ochroniarze, takie karki z bramki, z jednej strony mają przeciętne CC z drugiej strony ta chwila na którą wstrzymają np. rozpędzonego Jaxa albo Kha wystarcza zeby zniknął bez śladu w konfrontacji z ADC. Jak dla mnie fajnie sie tak gra, ale trzeba uważać i dużo współpracy

Fighting rage kids since 2008.
07-12-2013 13:52
golumgolum Offline
Legendary

Liczba postów: 1,487

Kulesiak napisał(a):

No ale jak to bez Aliego i Blitza? Toć oni elegancko mogą pod ściankę przeciwnika dać, tak by był stun od Vayne
vayne raczej nie uzywa swojego stuna zeby zestunowac tylko zwiekszyc dystans pomiedzy soba a jakims offtankiem ktory sie do niej przyczepil
07-12-2013 13:56
1mpas Offline
Killing Spree
*

(07-12-2013 13:56)golumgolum napisał(a):  
Kulesiak napisał(a):

vayne raczej nie uzywa swojego stuna zeby zestunowac tylko zwiekszyc dystans pomiedzy soba a jakims offtankiem ktory sie do niej przyczepil

lol, oczywiście że używa w lanephase, bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli masz zawardowane krzaki i suppa który właśnie może pomóc w ten sposób. w late się zgodzę że bardziej to cos co pomaga w kiteowaniu niż stun.

07-12-2013 14:01
Wildhero Offline
Legendary

Liczba postów: 3,037

Gambit Gaming Fan SK Gaming Fan Counter Logic Gaming Fan Evil Geniuses Fan

Jak grasz Vayne to pamiętaj, żeby banować Rengara, Fidla i Annie.
Dobry teamcomp dla Vayne: Vayne+Annie/Fiddle, Jungle: Fiddle, Top: Renekton, Zac, Nasus(bo on też kontruje vayne),Mid: Kennen, Orianna, Ahri.

07-12-2013 14:02
Buggsu Offline
Unstoppable

Liczba postów: 176

Może naucz się grać czymś innym niż Vayne? Poza tym na 3.14 ona jest w 'shit tier' :D słaba dosyć obecnie :(
07-12-2013 14:11
golumgolum Offline
Legendary

Liczba postów: 1,487

1mpas napisał(a):
Kulesiak napisał(a):

lol, oczywiście że używa w lanephase, bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli masz zawardowane krzaki i suppa który właśnie może pomóc w ten sposób. w late się zgodzę że bardziej to cos co pomaga w kiteowaniu niż stun.
mowilem o tf bo w lanephase nie gracie 5v5 na bocie chyba ze cos mnie ominelo i meta sie zmienila, a stunowac pierwszego lepszego typka ktory jest przy scianie to glupota bo duzo sie traci jak ktos nas dopadnie i bedzie na nas siedzial
07-12-2013 14:15
1mpas Offline
Killing Spree
*

(07-12-2013 14:15)golumgolum napisał(a):  
1mpas napisał(a):
Kulesiak napisał(a):

mowilem o tf bo w lanephase nie gracie 5v5 na bocie chyba ze cos mnie ominelo i meta sie zmienila, a stunowac pierwszego lepszego typka ktory jest przy scianie to glupota bo duzo sie traci jak ktos nas dopadnie i bedzie na nas siedzial
nie zaznaczyłeś że piszesz ad. teamfight. Stunowanie ma spory potencjał do carrowania lane'a bo chyba zaden inny adc nie ma stuna pre-6th lvl, a post-6th ma tylko Ashe. Jak sypniesz w ADC 2 stuny i np. slowa w międzyczasie obijając non-stop to marne szanse zeby nie spalił tarczy/flasha/zdechl jak pies. Vayne wcale nie jest słaba jak ktoś wczesniej pisał, teraz poprostu trzeba nią umiejętnie grać i jazda na pałe "bo jestem fed" nie przynosi juz tak dobrych rezultatów, w lategame i tak najmocniejszy carry poza kogiem.

07-12-2013 15:09
Buggsu Offline
Unstoppable

Liczba postów: 176

(07-12-2013 15:09)1mpas napisał(a):  w lategame i tak najmocniejszy carry poza kogiem.

W late Tristana zjada Vayne bez problemów, poza tym jak napisałeś w late jeszcze niszczą Kog oraz Mudżyn, Jinx i Sivir, a więc gra nie sprowadza się tylko do Vayne w late. I przewaga innych jest taka, że np. Tristana ma skok, Lucian dash, Sivir E do uciekania w razie czego. Vayne była god tier ale znerfili po kolei: borka, cd R, zasięg E (ciężej zrobić harass-combo aa+q+aa+e+back żeby W pękło), E+AA (tak jakby jeden auto atak do tyłu - jeden auto atak dalej do W) = trochę to ją zabolało.
07-12-2013 15:36
Darkinn Offline
Unstoppable

Liczba postów: 204

Roccat Fan

E tam. Vayne jest nadal GOD Tier jak dla mnie. Ale co ja wiem, jestem tylko bobem. kappa

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
~ The Sith Code
07-12-2013 15:48
huher Offline
Godlike

Liczba postów: 604
West: Vel Kokz Obserwuj grę

Jesli chcesz grac pod mid/late game to musisz miec safe early. Co to znaczy safe early? To znaczy ze musisz pickowac postacie, ktore przetrwaja linie nie dajac duzo killi.

Top: Shen/Renek ale bardziej bym preferowal shena.
Jungle: Postac z dobrymi gankami w early, zeby nadrobic troche za caly team. Czyli j4/leesin/vi
Mid: Najbardziej safe mid na dzien obecny to gragas i oriana wiec wybor nalezy do ciebie, chociaz oriana jest lepszym wyborem moim zdaniem
ADC: Vayne tak jak chciales
Sup: Lulu/fidle/annie w zadne janny bym sie nie bawil :D
07-12-2013 16:16
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości