Odpowiedz 
Szukam dobrej fantastyki
KunkiProx Offline
Dominating

Liczba postów: 347

Gambit Gaming Fan CJ Entus Frost Fan Counter Logic Gaming Fan Team SoloMid Fan

Szukam dobrej fantastyki
Otóż,jako że mam problemy z kręgosłupem i lekarz doradził mi się nie ruszać,pewnie znajde czas na dobrą książke.Jednak,że nie jestem znawcą,a moja widze na temat fantastyki jest strasznie ograniczona,stąd moje zapytanie na forum.

Otóż,lubie książki na motywie 'od zera do bohatera',i generalnie o asasynach.Ktoś ma jakieś pomysły?

Never surrender.

'In the end everything's gonna be alright.If its not fine,it's not the end
10-08-2012 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Irronto Offline
Unstoppable

Liczba postów: 156

RE: Szukam dobrej fantastyki
Dobrą lekturą typu od zero do bohatera jest seria Malowany człowiek oraz Miecz prawdy. Z tym że to nie o assasynach. Jedyną którą taką kojarzę do trylogia mrocznego anioła brenta weeks'a
10-08-2012 12:31
Riv Offline
Godlike

Liczba postów: 635

Od zera do bohatera... Czytałes Eragona i dalsze części? :P

Ja ogólnie gorąco polecam sagę Wiedźmina. Uwielbiam te książki.
10-08-2012 12:38
Kozmur Offline
Shub-Niggurath

Liczba postów: 741

Weź się za Dukaja.

10-08-2012 12:41
KunkiProx Offline
Dominating

Tryologie anioła nocy zaliczyłem.Tak samo Starcrafty.O Eragona zachaczyłem,ale nie porwał mnie.Wiedźmina zaliczyłem dawno temu jeszcze w liceum.Dobra pomińmy kryterium od zera do bohatera.Jakieś dobre książki o asasynach

Never surrender.

10-08-2012 12:59
LadyShade Offline
Unstoppable

Liczba postów: 170

Polecam trylogię "Wojny Świata Wynurzonego". Tu masz krótki opis http://www.wojnyswiatawynurzonego.videograf.pl/ . Do tego książki Olivera Bowdena na podstawie gier z serii "Assasins Creed".
10-08-2012 13:49
Irronto Offline
Unstoppable

Liczba postów: 156

Dobra jest jeszcze trylogia "z mgły zrodzony" brandona sandersona
10-08-2012 14:06
DzikuXXX Offline
Dominating

Liczba postów: 338

Co ci moge polecic:
- "Achaja" Ziemianskiego, cos w co kojarzyło mi sie z Wiedzminem w damskiej wersji, ale bardzo fajne, wciaga a 3 tomy wystarczaja na chwile (jest jakas nowa seria teraz, ale za nia sie jeszcze nie brałem wiec sie nie wypowiem)
- "Opowiesci z Mekhanskiego pogranicza" Wegnera, ciekawy swiat i postacie, podział na wschod-zachod, polnoc-poludnie zapewnia pełna game bohaterow i swiatow.
- Ogolnie Terry Prachet, ja sie mecze z jego ksiazkami, ale wiem ze moj ojciec czyta je namietnie wiec moge ci "polecic"
- Seria "Mroczna Wieza" Kinga, niestery nie przebrnalem przez 5 tom mimo to seria godna polecenia, nie jest to jako taka fantastyka w stylu "miecze i potwory" niemniej ciekawy swiat i pomysl na niego, a "potwory" odbiegaja od standardow. Cos bardziej post-apo ale zarzuce ci co mi tam (i kto mi broni).
Przynajmniej pierwsza spełnia "od zera do bohatera" (a wlasciwie od kroleskiego rodu-do zera-do bohatera)

Союз Советских Социалистических Республик
"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci cebulą"

Jezus Chytrus
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2012 01:13 przez DzikuXXX.)
14-08-2012 01:11
danielbednarski3 Offline
Dominating

Liczba postów: 414
West: FapTool Obserwuj grę

Nie wiem, czy trafi w twój gust, ale o " Wiedźminie " Sapkowskiego nikt nie napisał :) Polecam, naprawdę dobra książka.
Pierwsze 3 części najlepsze, polecam w 100%.

14-08-2012 01:16
Lohanni Offline
Ani słowa prawdy

Liczba postów: 461
East: Lohanni Obserwuj grę

Licia Troisi - Wojny Świata Wynurzonego. Bohaterką sagi jest złodziejka, która została wygnana z wioski i przeszkolona przez 'assasyna', na którą zostaje rzucona klątwa, która zmusza główną bohaterkę do zabijania. To jest to czego szukasz ;)
14-08-2012 01:23
Lohanni Offline
Ani słowa prawdy

Liczba postów: 461
East: Lohanni Obserwuj grę

(10-08-2012 13:49)LadyShade napisał(a):  Polecam trylogię "Wojny Świata Wynurzonego". Tu masz krótki opis http://www.wojnyswiatawynurzonego.videograf.pl/ . Do tego książki Olivera Bowdena na podstawie gier z serii "Assasins Creed".

Sorry bracie, nie zauważyłem, że już to polecałeś ;) +1 i tyle ^^
14-08-2012 12:07
LadyShade Offline
Unstoppable

Liczba postów: 170

(14-08-2012 12:07)Lohanni napisał(a):  
(10-08-2012 13:49)LadyShade napisał(a):  Polecam trylogię "Wojny Świata Wynurzonego". Tu masz krótki opis http://www.wojnyswiatawynurzonego.videograf.pl/ . Do tego książki Olivera Bowdena na podstawie gier z serii "Assasins Creed".

Sorry bracie, nie zauważyłem, że już to polecałeś ;) +1 i tyle ^^

To tylko potwierdza, że "Wojny... " to świetna trylogia ;)

PS Wolałabym "siostro" :D
14-08-2012 13:39
TebrynDR Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 3

R.A. Salvatore "Trylogia Mrocznego Elfa"

14-08-2012 16:32
Akiro Offline
ლ(ಠ c ಠლ)

Liczba postów: 1,420
East: Akíro Obserwuj grę

Administrator Grafik Roccat Fan SKT T1 K Fan Cloud 9 Fan Counter Logic Gaming Fan Wojownik Doty

Pan Lodowego Ogrodu. Zajebiste, ale autor długo już każe czekać na czwarty tom :/

@down
Trylogia Czarnego Maga choć stanowi dobry wstęp do sequelu jest bardzo nudna oprócz trzeciego tomu.
Dosłownie przez 2 pierwsze tomy autorka opisywała tylko jaką to krzywdę robili Sonei inni uczniowie w gildii magów.

Za to Prequel i Trylogia Zdrajcy są już dużo lepsze i polecam przeczytać (Trylogię Czarnego Maga też, aby wiedzieć co się dzieje w sumie :3)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2012 16:46 przez Akiro.)
14-08-2012 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rahmir Offline
Unstoppable

Liczba postów: 236
West: Rahmir Obserwuj grę

Oprócz wojen jeszcze polecam Kroniki i Legendy świata wynurzonego.
Trylogia Nocnego Anioła, Brent Weeks
Trylogia Czarnego Maga, Trudi Canavan
Era Pięciorga, Trudi
Malowany Człowiek, Peter Brett
Wiedźmin, A. Sapkowski
Moja podstawowa biblioteczka jeśli chodzi o fantastykę.

W poszukiwaniu sygnatury...
14-08-2012 16:39
Intimissi Offline
Legendary

Liczba postów: 1,700

Millenium Fan Roccat Fan SKT T1 K Fan Team SoloMid Fan

Dodaj jeszcze Pieśni Lodu i Ognia (Gra o Tron)
14-08-2012 16:42
mrdragon24 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 85

Trylogia nocnego anioła- dopiero co skończyłem, książka dokładnie odpowiada twoim upodobaniom. Jak dla mnie jest świetna i po jej przeczytaniu dostajesz tzw "książkowego kaca" ;) .
Assasin's creeda ewentualnie, ale nie polecam drugiej części, "Bractwa"- dokładny opis z gry, a do tego nudny.
14-08-2012 20:03
qazzaq Offline
Godlike

Liczba postów: 503

Alliance Fan

Od siebie polecam "Pieśń Lodu i Ognia","Miecz Prawdy" i całą twórczość Pratchetta (ale to jest dość specyficzne fantasy, bardziej nastawione na humor, chociaż też istnieje motyw od zera do bohatera np. Cykl o Straży).
14-08-2012 20:06
RadzieckaKatiusza Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 46

Cytat:Wojna Pajęczej Królowej (ang. War of the Spider Queen) – 6-tomowa seria książek fantasy ze świata Zapomniane Krainy. Każda jej część została napisana przez innego autora, a nad całością pieczę sprawował Robert Salvatore.
Zadziwiająco trzyma się to siebie mimo różnych autorów, jedna z moich ulubionych serii.

Wszystkie książki Jacka Piekary o Inkwizytorze - Mordimerze Madderdinie
Cytat:żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością
(każdy tom zawiera kilka opowiadań o nim/jego przygód, więc nie w sposób bardziej przybliżyć fabułę).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2012 22:11 przez RadzieckaKatiusza.)
14-08-2012 22:11
ZacznijZPoczatku Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 33

Co do Madderdina-nie polecam ostatnich 4 zbiorów opowiadań (tzn. napisanych ostatnio; są prequelem Cyklu Inkwizytorskiego). Sprawiają wrażenie pisanych na siłę. Nie wciągają.
14-08-2012 22:34
Leftoverture Offline
b& b& b& b& b&

Liczba postów: 960
East: zE juman Obserwuj grę
West: zE juman Obserwuj grę

Moderator

Pieśń Lodu i Ognia G.R.R. Martina, pierwsze 5 tomów Amberu Zelaznego, Malazańska Księga Poległych Eriksona. Klasyka gatunku i coś nadzwyczajnego, nie czytałeś, to przeczytaj. Nic polskiego jeszcze tego nie przebiło IMO, choć niektórzy Polacy trzymają wysoki poziom.

[Obrazek: WMzPn6c.gif]
14-08-2012 23:30
Fracek Offline
Godlike

Liczba postów: 724

Jeśli lubisz takie historię, to mogę ci polecić cykl inkwizytorski Jacka Piekary, o Mordomirze Madderdinie. Jak lubisz coś bardziej powiązanego z sprawami nadprzyrodzonymi, bogami to serdecznie zachęcam do przeczytania "Kłamcy" Ćwieka, to cykl stosunkowo krótkich książek (po około 400 stron), trzymających stały poziom i pełnych świetnie wykreowanych postaci. Jak podobają Ci się intrygi i chcesz przesiedzieć dłużej nad książkami to Pieśń Lodu i Ognia jest bardzo dobrą pozycją.
15-08-2012 09:20
Lamerium
Unregistered

(14-08-2012 23:30)Leftoverture napisał(a):  Pieśń Lodu i Ognia G.R.R. Martina, pierwsze 5 tomów Amberu Zelaznego, Malazańska Księga Poległych Eriksona. Klasyka gatunku i coś nadzwyczajnego, nie czytałeś, to przeczytaj. Nic polskiego jeszcze tego nie przebiło IMO, choć niektórzy Polacy trzymają wysoki poziom.

Żółwik za Malaz. Najbardziej epic epic epic fantasy jakie kiedykolwiek napisano, z OMG WOW EPIC SHIT scenami. Naprawdę wielowątkowa (dziesiątki, jak nie setki wątków) fabuła z genialnym uniwersum i panteonem, do tego dotykająca naprawdę poważnych tematów.

Bramy Domów Umarłych napisane idealnie, po lekko chaotycznej i tylko dobrej "Ogrody Księżyca" powala na kolana. Ostatni tom zostawia lekki niedosyt, z całym szacunkiem dla autora, ale widać, że w zakończeniu nie udźwignął pełni OGROMU jego dzieła. Aczkolwiek, epilog dalej godny i dający nadzieję na (przypuszczalnie niebezpośrednią) kontynuację.

Jeśli ktoś ma odrobinę samozaparcia i szuka czegoś ambitniejszego od książek z Forgotten Realms albo Trudi Canavan - serdecznie polecam :)
15-08-2012 11:52
Odpowiedz cytując ten post
Leftoverture Offline
b& b& b& b& b&

Moderator

Mnie też zakończenie trochę rozczarowało, mnóstwo wątków się nie domknęło. Co nie zmienia faktu, że to top tier fantasy ze świetnymi postaciami(Tehol Beddict, Icarium i Mappo, Kruppe, Rake - lepszych postaci nie wymyślono jeszcze chyba.) i jeszcze lepszymi koncepcjami.(ASCENDENCJA, T'lan Imassowie itd.) Osobiście najbardziej podobały mi się Wspomnienie Lodu i Przypływy Nocy - warsztat najwyższej klasy i jakości, i najlepiej skonstruowana historia jaką widziałem. Nic, tylko czytać.

15-08-2012 13:07
KunkiProx Offline
Dominating

No nawet nie wiedzialem,ze bedzie az taka dyskusja z prostego tematu.Dziekuje za sugestie.Teraz siedze na Wojnami Swiata Wynurzonego,i musze powiedzieć...zajebiste.Dokladnie to czego szukalem

Z Pieśnią Lodu i Ognia jestem na bierząco.Poprostu nie mogłem się doczekać drugiego sezonu i złapałem za książke.Teraz czekam na przetłumaczona wersje Tańcu ze Smokami.

(14-08-2012 20:03)mrdragon24 napisał(a):  Trylogia nocnego anioła- dopiero co skończyłem, książka dokładnie odpowiada twoim upodobaniom. Jak dla mnie jest świetna i po jej przeczytaniu dostajesz tzw "książkowego kaca" ;) .

Pamiętam,że oprócz Starcraft:Ghost:Nova,mało która książka wywarła na mnie takie wrażenie.Długo nie mogłem dojść do siebie.

Never surrender.

15-08-2012 21:36
Lamerium
Unregistered

(15-08-2012 13:07)Leftoverture napisał(a):  Mnie też zakończenie trochę rozczarowało, mnóstwo wątków się nie domknęło. Co nie zmienia faktu, że to top tier fantasy ze świetnymi postaciami(Tehol Beddict, Icarium i Mappo, Kruppe, Rake - lepszych postaci nie wymyślono jeszcze chyba.) i jeszcze lepszymi koncepcjami.(ASCENDENCJA, T'lan Imassowie itd.) Osobiście najbardziej podobały mi się Wspomnienie Lodu i Przypływy Nocy - warsztat najwyższej klasy i jakości, i najlepiej skonstruowana historia jaką widziałem. Nic, tylko czytać.

IMO ogólnie tomy 2-5 najlepsze, nic nie ujmując jednak pozostałym, bo Erikson to po prostu mistrz gatunku. Generalnie część wątków ma być domknięta w tym Darudżystanowym spin-offie z akcją między tomami 8-10. Ale słychać o nim było już dawno temu, biorąc pod uwagę tempo z jakim MAG wydawał Okaleczonego Boga, poczekamy pewnie do 2014.
15-08-2012 23:36
Odpowiedz cytując ten post
Enquaess Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 34

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu - coś z polskiego 'ogródka' :)
Brandon Sanderson - Elantris - moja ostatnia lektura, miła i przyjemna, zachęca do refleksji nad tym i owym
Patrick Rothfuss - Imię Wiatru - moja ulubiona lektura obok Pieśni Lodu i Ognia
28-08-2012 22:10
Avalach Offline
Slothisticated

Liczba postów: 1,429
East: Avalach Obserwuj grę

Redaktor Alliance Fan Team SoloMid Fan

@up - Patrick Rothfuss stworzył genialna sagę "Kroniki Krolobojcy" - Imie Wiatru, Strach Mędrca I i II. GENIUSZ. Wiele ciekawych rozwiązań, jakich nie spotkałem nigdzie indziej. (a fantasy trochę czytałem ;P)

Więc ja rownież polecam gorąco Patricka Rothfussa

Draciel napisał(a):Tak, wiemy ze każdy z tego forum ma kancelarię prawniczą, jest lekarzem, artystą estradowym i malarzem.
28-08-2012 22:15
soszmen Offline
Dominating

Liczba postów: 344

Saga Wiedźmin - Andrzej Sapkowski.
Jestem już w trakcie 4 tomu, naprawdę wciąga!

Cytat:Jak bym chciał to bym mógł się do platyny wbić, byłem w top3 złota ale mi się odechciało grać.
Cytat:ale wiekszy monitor = wiecej fps. Na lapku wiecej jak 60-75 fps raczej nie wyciagniesz.
28-08-2012 22:17
Vanisz Offline
Rampage
**

Liczba postów: 122

"Czarnoksiężnik z Archipelagu" i dalsze części

[Obrazek: scaled.php?server=259&filename=s...es=landing]
28-08-2012 22:25
Leftoverture Offline
b& b& b& b& b&

Moderator

Z Le Guin jest taka sprawa, że gimnazjalista/licealista szukający lekkiej fantasy raczej jej odpowiednio nie doceni. Opowieść o Gedzie to bardzo specyficzna, liryczna, naszpikowana metaforami i na swój sposób doskonała opowieść - ale nie dla wszystkich. Tak samo, jak Mistrz Zagadek z Hed Patricii McKillip - jeśli spodobało się jedno, sięgać bez wahania po drugie.

29-08-2012 21:01
Vorland Offline
Banned

Liczba postów: 621

[Obrazek: ubltf.jpg] Książki, które ostatnio oddałem do bibioteki

Jak Ci się jakaś okładka spodoba, mogę Ci powiedzieć o czym książka jest :)

Polecam Brenta Weeksa. Przyjemna lektura od zera do bohatera, dostępna w każdej księgarnii - widziałem ostatnio sporo promocji na jego książki. Spójrz także na serię "Zabójcy..." Warhammera. Godziwa literatura.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2012 21:28 przez Vorland.)
29-08-2012 21:26
Vanisz Offline
Rampage
**

Nieźle Vorlan. Ja jeszcze polecę Swiat Czarownic Andre Nortona (i kontynuację oczywiście) i serię Diablo (A. Knaaka)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2012 21:39 przez Vanisz.)
29-08-2012 21:37
Riv Offline
Godlike

Liczba postów: 635

Eragon nie porywa, to tak jak granie w lola- w early gra się safe a w mid już się leci jak się patrzy :DD Naprawde, początek Eragona strasznie ssie, ale potem już jest ok.

Poza tym nie wiem, przeczytaj sobie Diunę?
29-08-2012 21:42
amavandrelia Niedostępny
Killing Spree
*

Liczba postów: 1

Większość podała całkiem ciekawe tytuły ;) Jak dla mnie ciekawe książki ma nie tylko piekara czy tez sapkowski i wielu innych polskich pisarzy ale nie zapominajmy też o kossakowskiej.
siewca wiatru, żarna niebios, zbieracz burz czy tez upiór południa... fantastyczne się je czyta.
Diune też polecam no i assassin cread ;)
Jak nie czytasz za dużo to nie zabieraj się za miecz prawdy ;) ma 12 tomów i do tego po ok 600stron małym druczkiem. Tylko dla wytrwałych :)

Tajemnica przyciąga tejemnicę...

[Obrazek: 54196f3700b77.png]
05-09-2012 10:44
retwen Offline
Rampage
**

Liczba postów: 132

#3 miejsce w I Turnieju Curvefever

Jacek Dukaj polecam autora
05-09-2012 10:51
Kailenaa Offline
Unstoppable

Liczba postów: 151

Miecz prawdy Goodkinda. Saga wiedzmina Sapkowskiego, standard. Wladca Pierscieni dalej daje rade.
06-09-2012 12:21
Starh Offline
Legendary

Liczba postów: 2,869

Ja polecę "Malowanego Człowieka", jak dla mnie jedno z lepszych fantasy :)
Historia ukazana jest oczami aż 3 bohaterów, a ich losy w pewnym sensie łączą się ze sobą. Bardzo dobrze przeprowadzona narracja oraz kreacja świata.

[Obrazek: 1zzsug7.jpg]
06-09-2012 12:23
GGunslinger Offline
Swiggity Swooty

Liczba postów: 4,708
East: GGunslinger Obserwuj grę

Ambasador Forum Awards 2013 - 4. Najbardziej pomocny użytkownik Forum Awards 2013 - 5. Najbardziej kulturalny użytkownik Forum Awards 2013 - 19. Najlepszy ambasador

A co powiecie o opowiadaniach Anny Brzezińskiej? Chodzi mi głównie o te najważniejsze, Wilżyńska Dolina i Saga o zbóju Twardokęsku.

Come on Mr. Marston, moral degeneracy waits for no man.
- Edgar Ross (Red Dead Redemption)
I came here to kickass and drink estus and I'm all out of estus!
- Chosen Undead (Dark Souls)
06-09-2012 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Petters Offline
Trollus Krzykaczus

Liczba postów: 334
West: Petters Obserwuj grę

Robert M. Wegner
06-09-2012 22:11
Vanisz Offline
Rampage
**

(06-09-2012 12:23)Starh napisał(a):  Ja polecę "Malowanego Człowieka", jak dla mnie jedno z lepszych fantasy :)
Historia ukazana jest oczami aż 3 bohaterów, a ich losy w pewnym sensie łączą się ze sobą. Bardzo dobrze przeprowadzona narracja oraz kreacja świata.

Zgadzam się, szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć 2-giej części Pustynnej Włóczni. Potem tylko czekać na "Wpjnę w Blasku Dnia" I ekranizację powieści od twórców Resident Evil.

(05-09-2012 10:44)amavandrelia napisał(a):  Większość podała całkiem ciekawe tytuły ;) Jak dla mnie ciekawe książki ma nie tylko piekara czy tez sapkowski i wielu innych polskich pisarzy ale nie zapominajmy też o kossakowskiej.
siewca wiatru, żarna niebios, zbieracz burz czy tez upiór południa... fantastyczne się je czyta.
Diune też polecam no i assassin cread ;)
Jak nie czytasz za dużo to nie zabieraj się za miecz prawdy ;) ma 12 tomów i do tego po ok 600stron małym druczkiem. Tylko dla wytrwałych :)

Przeczytałem początek i od razu wiedziałem, że to napisała kobieta. Spodziewałem się krwawej rzeźni napisanej w interesujący sposób, a już na początku znalazłem tam mnóstwo emocjonalnych rozterek, rodem z Klanu. Taka moja opinia, może taki po prostu jest początek, choć wątpię.

06-09-2012 22:20
Nalv Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 74
East: Yavirrlan Obserwuj grę
West: Nalv Obserwuj grę

Peter V. Brett: Malowany Czlowiek I i II (w Polsce wydany w 2 tomach) oraz kontynuacja - Pustynna Wlocznia, rowniez w 2 tomach. Dodatkowo sa jeszcze dwa opowiadania, dla odmiany wydane w jednym tomie: Wielki Bazar i Zloto Bryana.
Bardzo dobre fantasy, po prostu swietne.
Sam Grzedowicz pochwalil Bretta.
W styczniu 2013 ma wyjsc kolejny tom serii.

Pozatym jesli ktos lubi intrygi i swiat 'magow' w ktorym jednak magia obarczona jest ogromnymi kosztami to polecam 'Uczta Dusz' C.S. Friedman. Pierwszy tom narazie, nie wiadomo kiedy beda kolejne, niestety.

@up Zawsze mozna sciagnac ebooka. Jak sie nie ma co sie lubi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 22:38 przez Nalv.)
06-09-2012 22:31
Vanisz Offline
Rampage
**

@up Nie umiem czytać dłuższych tekstów na monitorze.
Teraz przypomniała mi się powieść Piekary, która strasznie mi się podobała - "Ani Słowa Prawdy". Jest to zbiór świetnych opowiadań przedstawiających przygody silnego(!) maga. Trochę z przymrużeniem oka, ale czytało mi się bardzo przyjemnie.

06-09-2012 22:43
Rurzowy Psajdak Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 9

Polecam:

http://www.obietnicepolitykow.pl/
06-09-2012 22:47
CrazyIwan Offline
Banned

Liczba postów: 2,559

(06-09-2012 22:43)Vanisz napisał(a):  @up Nie umiem czytać dłuższych tekstów na monitorze.
Teraz przypomniała mi się powieść Piekary, która strasznie mi się podobała - "Ani Słowa Prawdy". Jest to zbiór świetnych opowiadań przedstawiających przygody silnego(!) maga. Trochę z przymrużeniem oka, ale czytało mi się bardzo przyjemnie.

to bylo o tym grubym magu co jakas armia zaatakowala jego wioske? czytalem to ale kompletnie nic z tego nie pamietam nie wiem czemu
to przeczytalem to cale w takim razie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 23:05 przez CrazyIwan.)
06-09-2012 22:54
Vanisz Offline
Rampage
**

To było pierwsze opowiadanie. Najlepsze było jak dostał się do innego wymiaru i zabawiał się z trzema nimfomankami tak długo, że już miał dość. Niestety(?) wrócić nie było już tak łatwo ;)

06-09-2012 23:00
Petters Offline
Trollus Krzykaczus

Liczba postów: 334
West: Petters Obserwuj grę

(06-09-2012 22:20)Vanisz napisał(a):  
(06-09-2012 12:23)Starh napisał(a):  Ja polecę "Malowanego Człowieka", jak dla mnie jedno z lepszych fantasy :)

Zgadzam się, szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć 2-giej części Pustynnej Włóczni. Potem tylko czekać na "Wpjnę w Blasku Dnia"

selkar.pl
07-09-2012 08:25
Aklythus Offline
Dominating

Liczba postów: 367
East: Áklythus Obserwuj grę

(06-09-2012 22:11)Petters napisał(a):  Robert M. Wegner

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wszystkie przeczytałem. Geniusz. :D
07-09-2012 09:08
Leftoverture Offline
b& b& b& b& b&

Moderator

Ostatnio próbowałem "Koło Czasu" Roberta Jordana i jest OK. Warto też dać szansę "Czarnej Kompanii" Glena Cooka.

07-09-2012 15:15
Piaskowy Offline
Dominating

Liczba postów: 485

Malowanego człowieka można spokojnie polecić, oprócz tego może cykl miecz prawdy, albo książki o vladzie taltos, o smokach z planety perm. Zależy jaki rodzaj konkretnie.
07-09-2012 15:37
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości