Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sivir - Kontry i synergie
Bot Offline
Perfect

Liczba postów: 431

Sivir - Kontry i synergie
Dyskusje na temat z kim/przeciwko komu dobrze/źle grać, czyli kogo my kontrujemy, a kto nas kontruje, jak również z kim lepiej nam grać na linii/w drużynie, a z kim gorzej.
07-03-2013 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black Rose Offline
Banned

Liczba postów: 44

RE: Sivir - Kontry i synergie
[słabi]Grając Sivir około 40 gier na rankedach, nawet jako first pick pickowano przeciwko mnie Tarica, Blitza czy Leonę(choć tu i tak dość ciężko, o tym za chwilę). Jako iż refleks "tarczowy" mam dobry, wymienieni wyżej supporci byli niezbyt użyteczni w grze agresywnej, a pasywna gra na takich supportach nie daje dobrych wyników. Dodatkowo inne supporty takie jak Alistar(pro refleks, i jego combo nie zadziałało, nie dałam się podrzucić ale odepchnąć już tak), Thresh i Nunu też niezbyt pomagali. Co do Leony - nawet jeśli do nasz dashnie(co nie blokuje nam używania skilli) i następnie użyje stuna, którego kontrujemy tarczą to od 6lvla zostaje jeszcze ulti, które niestety robi problemy. Mimo wszystko Leona jest słabym wyborem.

[norm i mocni]Najgorzej Sivirką gra się przeciwko Lulu - jej tarcza to instant, więc ciężko i jedynie skontrujemy slowa. Nierzadko jednak Lulu slowa nie trafi a my tracimy przez to manę używając shielda. Dodatkowo nasz zasięg - jesteśmy wystawieni na poke przez jednego z lepszych poke-supportów.
Janna - na nią gra się średnio - świetnie chroni AD i nie pozwoli nam go zabić. Jeśli ztarczujemy slowa możemy dostać knocka, więc trzeba wybierać. Nie ma z nią trudności, a żeby wygrać linię trzeba bardzo się postarać.
Pozostała jeszcze Sona, z którą jednak dużych problemów nie miałam, ale jednak nie była to stompowa linia. Jej Q to dla nas tylko dodatkowa mana, a Sona wystawiając się mogła jeść nasze Q+AA+W.
Pominęłam tutaj Sorakę, Nami oraz Karmę, choć na Sorakę gra się nudno i ciężko to mimo wszystko farmlane nie jest wyzwaniem.

AD zrobię listę:
Określę championa słabym, średnim, mocnym i bardzo mocnym MOIM ZDANIEM.

Quinn - średni(blind i lepsze self-ulti)
Varus - słaby(opiera się mocno na skillach)
Draven - mocny(za dobry poke jak na sivir, nie opiera się mocno na skillach)
Graves - średni(opiera się bardzo na skillach)
Vayne - mocny(bardziej mobilna czym może wygrać)
Caitlyn - średni(opiera się na skillach, outrange dużo jej nie daje)
Miss Fortune - bardzo mocny(steryd do AS, slow, mocne ulti, blokowanie jej Q niedużo pomoże)
Kog'maw - brak info
Twitch - mocny(po prostu mocny ze względu na przybliżony range i wymiany wychodzą mu lepiej gdyż Expunge bardzo ciężko się blokuje, w większości wypadków zablokujemy cask'a).
Sivir - Non-ranked 5v5, really?
Ashe - słaby(nawet mając lvl6 nie robi sobie advantage w naszą stronę, wyczekujemy z tarczą na stuna)
Tristana - średni(bez komentarza)
Corki - średni(bez komentarza)

Jak widać, najgorsza linia to Lulu+MF lub Lulu+Draven czyli czysto poke'owe teamy, które wychodzą najlepiej na harassowania i wymienach.

Najlepszym supportem dla Sivir jest Soraka, Janna, Taric i zależenie od enemy Leona.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2013 18:06 przez Black Rose.)
20-03-2013 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kapsel51 Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 31

Z adc pominoles jednego z lepszych wg. Mnie. A mianowicie urgota. A poza tym super mini-poradnik
13-04-2013 21:45
Katz Offline
Godlike

Liczba postów: 694

Fnatic Fan Gambit Gaming Fan

pewnie specjalnie pominołeś urgota bo wiele osób myśli że to chodzące gówno :(
wizualnie może tak ale na rankedzie to jest OP gówno immortal
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2013 21:48 przez Katz.)
13-04-2013 21:48
onyx97 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 126

Urgot z tego co wiem, a raczej dowiedziałem się kilka dni temu to Antycarry ;/ więc taki typowy adc to to nie jest ;p, nie zmienia faktu, że jest zajebisty! ;)
14-04-2013 20:25
reklamovka Offline
Godlike

Liczba postów: 589

Urgot nigdy nie był op, teraz jest raczej przeciętny (musze więcej go stestować z muramaną) ale sivir z nim problemu mieć nie powinna, chyba że jest warzywem, które nie zdąży włączyć e kiedy urgot rzuca swoje e. Bez kombinacji e+q krab jest szmacony na lini przez większość picków.

(19-07-2013 22:21)Takeda71 napisał(a):  
(19-07-2013 22:21)Saqu napisał(a):  Ogur to techniczny i choć cały czas chował się za kurtyną to bez niego byśmy zatonęli. Dzięki za włożony trud ;*
Wraki nie toną.
Cytat:RIP in peace
14-04-2013 20:32
Likore Offline
Unstoppable

Liczba postów: 236

Zauważam, że zrobiła się popularna ostatnim czasem (również: mocna).

Z kim będzie miała dobrą współpracę na linii?

[Obrazek: TRjM0if.png]Bohater? Koleś, który w kolejce instalockuje pisząc "Supp or feed".
20-01-2014 10:47
Szczavic Offline
Rampage
**

Liczba postów: 146

Leona - enemy stoi w miejscu przez minimum 2 sekundy ( bez ulta), co pozwala z łatwością trafić z Q.
20-01-2014 11:11
Lowek Offline
Godlike

Liczba postów: 971
East: Lowek Obserwuj grę
West: Best Lowek World Obserwuj grę

Gambit Gaming Fan Roccat Fan

LEona, annie , tresh

[Obrazek: c4l5.jpg]
20-01-2014 11:39