Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Rengar - The Ultimate Hunter on Top Lane.
db14 Offline
Godlike

Liczba postów: 944

The Best Lee Sin LoL.pl - 3 miejsce Gambit Gaming Fan Roccat Fan

RE: [Poradnik] Rengar - The Ultimate Hunter on Top Lane.
Jak radzi sobie rengar na ryza ?
05-07-2013 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Radzinski Offline
Rampage
**

Liczba postów: 125

Miażdży ;) Nie jest w stanie nam niczym odpowiedzieć a my go zabijamy na double Q od początku gry, maxując Q ryze powinien zwiewać kiedy tylko nas widzi.
05-07-2013 11:24
SeveN Offline
Dominating

Liczba postów: 292

Nie ma go w matchupach, co znaczy, że nigdy na niego nie grałem. Wszystko zależy od tego czy jego klatka zatrzymuje nas w miejscu podczas skoku. Pamiętam, że gdy grałem Jarvanem i użyłem E+Q, a w międzyczasie Ryze użył na mnie swojej klatki to i tak się zdashowałem do niego, a zesnarowany byłem dopiero po zdashowaniu się do tej lancy. Jeśli tak samo jest z leapem Rengara, to nie powinno być większych problemów z zabijaniem go.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 11:26 przez SeveN.)
05-07-2013 11:26
Alfrigg Offline
Ten zły

Liczba postów: 575

Czemu tak, a nie inaczej? Bardziej efektywniejszy Rengar to ten, ktory maxuje E > W > Q i sklada buty 5 > botrk > naszyjnik > tbc > lw i ostatni sytuacyjny, zazwyczaj sv/golem.
05-07-2013 11:43
Verden Offline
Dominating

Liczba postów: 280

Ja osobiście wole playstyle dekara ale build ninfanga jest po prostu "łatwiejszy" i pozwala zabijać bez problemu nawet offtanków
Można spróbować E>Q>W dla wyciskania jak największego dmg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 12:05 przez Verden.)
05-07-2013 12:01
SeveN Offline
Dominating

NinFang nie umie wykonać triple Q i maksuje Q>W>E, a i tak oneshootuje każdego carry zwykłym double Q. Dla wyciskania jak największego dmg łączymy jego build z triple Q i maksujemy Q>E>W. Playstyle NinFanga jest lepszy bo nie wymaga snowballa topa, żeby później móc cokolwiek zrobić. Nie ma w ogóle porównania do zwykłego triple Q i wymaksowanego triple Q. Nawet jeśli gram na jakiegoś Singeda czy Garena to i tak maksuje Q. Damage z tego wystarcza do oneshootowania ap i ad carry przez całą grę. Dlatego nawet jak przegraliśmy topa, to w early wystarczy tylko brutalizer i naszyjnik oraz maksowane triple Q. Odwiedzamy kilka razy mida i bota i znów jesteśmy w grze. Jedynie w czym lepszy jest playstyle Dekara to na pewno łatwiejszy lane phase, ze względu na maks E i wcześniejszy cdr.

05-07-2013 12:47
Kakutov Offline
Godlike

Liczba postów: 576

Fnatic Fan Roccat Fan Team SoloMid Fan

Mam kłopot z tripple q na ulcie. No bo włączam stealtha i gdy używam Q, to wciąż mam 5/5 ferocity - nic się nie resetuje.

Tzn. dzieje się tak czasami.

Recydywa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 18:10 przez Kakutov.)
05-07-2013 17:14
SeveN Offline
Dominating

(05-07-2013 17:14)devon3r napisał(a):  Mam kłopot z tripple q na ulcie. No bo włączam stealtha i gdy używam Q, to wciąż mam 5/5 ferocity - nic się nie resetuje.

Tzn. dzieje się tak czasami.

Szczerze to nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :D. Stacki w trakcie trwania ulta wracają przez 3,75 sekund, czyli nawet jeśli odpalimy Q na 5 stackach po tym czasie, to co najwyżej żaden stack nie zdąży wrócić, ale ferocity zawsze powinno się resetować.

05-07-2013 18:24
Pakur Offline
Legendary

Liczba postów: 1,447
East: iPakur Obserwuj grę
West: SpecS Pakur Obserwuj grę

Jest to zwykły bug, mi też się nie raz tak stało, że miałem 5/5 ferocity, mimo, że użyłem Q. Pewnie "niedługo" zostanie naprawiony.

Twich Chat napisał(a):hello my namelino es franco i saw u stream i quit my job at potato factori and now i bronce 4 in 2 month thenx for you. sorry my bad englandino plz no coperino pasta macaroni its my personalidado life
Twich Chat napisał(a):Hi mi name es nikolo i liv in Afrika. I Walk 69 Miles in desert to play legends of league. Thank to geranimo i make it from Wood 6 to plastic 7 in 1 year. In lcs i soon come and Make speak about geranimo. Sory for me bad englando. Please no copy pasterino
05-07-2013 18:39
petros Offline
Rampage
**

Liczba postów: 81

Kiedyś mówiłeś, że maksuje się E. Co się takiego zmieniło, że maksuje się Q?
05-07-2013 20:59
Verden Offline
Dominating

Porównaj i zdecyduj się co lepiej maxować:

Savagery COOLDOWN: 8 / 7.5 / 7 / 6.5 / 6
Aktywna: Następny podstawowy atak Rengara zadaje dodatkowe obrażenia fizyczne, a Rengar zyskuję zwiększoną szybkość ataku na 3 sekundy.
Obrażenia fizyczne: 30 / 60 / 90 / 120 / 150 (+100% obrażeń ataku)
Prędkość ataku: 30% / 35% / 40% / 45% / 50%

Bola Strike COOLDOWN: 12 / 11 / 10 / 9 / 8
Aktywna: Rengar rzuca bolą w cel, zadając obrażenia fizyczne oraz spowalniając cel na 2.5 sekundy. Spowolnienie słabnie z czasem.
Obrażenia fizyczne: 60 / 105 / 150 / 195 / 240 (+70% premii do obrażeń ataku)
Spowolnienie: 50% / 55% / 60% / 65% / 70%

Skopiowane z LoLWiki
05-07-2013 21:26
Draciel Offline
Legendary

Liczba postów: 2,150
East: DracielG Obserwuj grę
West: Cold Lynx Obserwuj grę

Fnatic Fan Cloud 9 Fan Team SoloMid Fan

Nie wiem czy ktos wczesniej wspominal, bo tl;dr wszystkie posty.
W pantheona po uzyciu naklada Blocka. Warto o tym wspomniec.

[Obrazek: DracielG_eune_62_3_nozg.png]
"Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ"
♪ Turrets, Missles, Lasers, Makes Me, Larger, Smarter, Better, Donger. ♪
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 21:35 przez Draciel.)
05-07-2013 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
petros Offline
Rampage
**

No super, ale czekam na odpowiedź Sevena, czy był moze jakiś nerf, który spowodował zmianę? Czy może przestali wszyscy odpatrywać od Dekara bo przestał kręcić? :/
05-07-2013 21:35
Verden Offline
Dominating

Nic nie było a teraz maxują Q bo daje "moar" dmg i pewnie dlatego że Ninfang powiedział na streamie "maxowanie E jest dla leszczy" (lub coś w tym stylu)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 21:42 przez Verden.)
05-07-2013 21:41
petros Offline
Rampage
**

(05-07-2013 21:41)Verden napisał(a):  Nic nie było a teraz maxują Q bo daje "moar" dmg i pewnie dlatego że Ninfang powiedział na streamie "maxowanie E jest dla leszczy" (lub coś w tym stylu)

No to normalne, najpierw znawca Rengara napisze Ci, że maks E jest jedyną możliwą, genialną, wspaniałą opcją, potem usłyszy jedno zdanie lepszego od siebie i już zmiana decyzji, boże.
05-07-2013 21:44
Eddyi0202 Offline
Dominating

Liczba postów: 347

Nie rozumiem tego jak można na Garena,Singeda itp maxowac Q, skoro możemy ich zgnoić max E i cdr a potem i tak jestesmy użyteczni.Ale to juz kwestia indywidualna mi osobiscie bardziej przypadł do gustu playstyle Dekara i tak gram chociaż wiadomo zawsze sie kieruje kogo mamy na topie przeciwko sobie itd.
@petros
ja ci odpowiem bo sam sie zastanawiałem nad tym np skoro rengar niby po nerfach był uważany za takie gówno to czemu teraz tak siecze nawet na turniejach no i jak słyszeliśmy nawet go banowali.Po pierwsze ludzie nauczyli sie wykorzystywać jego burst na 2lvl, po drugie max.Q jest efektowniejsze bo wyciskamy wiekszy dmg i wiadomo oneshotujemy prawie każdego, aczkolwiek nie twierdze ze max. E jest gorsze od max.Q ,jak kto woli.Ale pare razy grałem np przeciwko Pantheonowi i Fiorze(wiem, co to jest za poziom grając na srebrze )ale możliwe ze mogłoby zadziałać na pantheona startowałem z tą szatą na armor i potami, maxowałem E i zrushowałem SunfireCape i spokojnie gnoiłem Pantha, nie wiem moze poprostu był nieogarnięty, na Fiore grałem 2 razy i max E też dawało pożądane efekty.Ogólnie Rengar to taka postać którą jest w stanie budowac na kilka sposobów jak również maxowanie skilli.Mi sie np podoba bardziej go robić w strone offtanka/splitpushera ale jesli mamy juz dosc tankowaty team to warto isc w tego assasyna.
Ja jestem tylko ciekaw jesli te plotki o tym ze mają usunąć triple Q okażą sie prawdą, ile ludzi dalej nim będzie grało?;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 21:48 przez Eddyi0202.)
05-07-2013 21:46
Verden Offline
Dominating

NinFang nie używa triple Q a jakoś carruje nadal w Diamond I

Jeżeli ktoś umie wykonać triple Q to lepszą opcją jest max.E
Krótko o popularnych playstylach Rengarem:
dekar173 - mega skillowy play z naciskiem na snowball( chociaż i bez się spisuje) + lepszy laning
ninfang - nie musisz umieć triple Q żeby shootować enemy + nie musisz snowballować
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 22:01 przez Verden.)
05-07-2013 21:51
Eddyi0202 Offline
Dominating

Liczba postów: 347

A nie wiedziałem o tym, no to widać nawet bez tripleQ można carrować.Tylko ciekawe jak zreworkują(znerfią) Rengara
05-07-2013 22:00
Verden Offline
Dominating

Co wiadomo:
- Gdy Rengar użyje ultimate przeciwnicy zostaną powiadomieni o tym
- Wzmocnią mu late ponieważ chcą zrobić żeby bonus z Ferocity rósł "per level" a nie wraz z maxowaniem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 22:07 przez Verden.)
05-07-2013 22:06
SeveN Offline
Dominating

(05-07-2013 20:59)petros napisał(a):  Kiedyś mówiłeś, że maksuje się E. Co się takiego zmieniło, że maksuje się Q?

Główna bronią Rengara jest triple Q. Jeśli dodatkowo maksujemy Q jako pierwsze to nasz burst zwiększa się jeszcze bardziej. Czasami jak ostro przegrywamy linie i nie możemy podejść do creepów to można maksować E, chociaż to i tak bez sensu, bo wtedy należy odwiedzić inne linie, a z maksowanym Q nie będziemy mieć żadnych problemów z zabiciem ap/ad carry. Można tak to ująć, że maksowane jako pierwsze Q zapewnia nam pewien margines błędu i to wcale nie taki mały. Możemy zrobić 0/3 na linii, a i tak będziemy oneshootować każdego papierka.

Z playstylem Dekara i jego maksowaniem E>W>Q, ciężko było o jakiś comeback. Dodatkowo, Q jest tutaj maksowane jako ostatnie, dlatego pełną moc teoretycznie powinniśmy czuć dopiero na 18, a tak się już nie dzieje, ponieważ na 18 levelu wszyscy mają już więcej hp i jakieś survi i można już nie czuć tej różnicy w obrażeniach z Q. Sam na początku byłem sceptycznie nastawiony do maksowania Q, jednak polecam spróbować, a sami się przekonacie z jaką łatwością się oneshootuje, już od 6 poziomu, gdy mamy ulta i dostęp do triple Q. Wiadomo, że lane phase przeciw niektórym będzie wtedy trudniejszy, bo nie ma już tego bez karnego obijania z E. Teraz częściej będziemy wdawać się w wymiany i czasami będzie trzeba na nowo nauczyć się grać na niektóre picki.

(05-07-2013 21:44)petros napisał(a):  No to normalne, najpierw znawca Rengara napisze Ci, że maks E jest jedyną możliwą, genialną, wspaniałą opcją, potem usłyszy jedno zdanie lepszego od siebie i już zmiana decyzji, boże.

Nie wiem za kogo wy mnie macie, myślicie że jestem jednym z tych co zobaczą jeden mecz/build albo usłyszą jedno słowo kogoś z topki i od razu robię tak samo? Wybaczcie, ale nie. Pamiętam pierwszy mecz z maksowanym Q i teraz gram tak cały czas. Pamiętam też, jak wyglądały gry z maksowanym E i mogę śmiało powiedzieć, że maks Q jest lepszym rozwiązaniem. Na prawdę myślicie, że grałbym dalej z maks Q i pisał o tym w poradniku, nawet gdyby dawało to mniejsze korzyści niż maks E, tylko dlatego że NinFang tak powiedział? Zagrałem pierwszy mecz, przeanalizowałem, zagrałem następne kilka i gram tak do dzisiaj, bo maks Q jest faktycznie lepszym rozwiązaniem, bo daje o wiele większe obrażenia, o wiele wcześniej. Ja gram Rengarem jak assasynem, a z maksowanym jako pierwszym Q wyciągamy większe obrażenia, dlatego wole je maksować przed E. Nawet jeśli mam wtedy trudniejszy lane phase z jakimś Garenem czy Singedem. Dobry Rengar wszystko nadrobi roamem.

(05-07-2013 21:41)Verden napisał(a):  Nic nie było a teraz maxują Q bo daje "moar" dmg i pewnie dlatego że Ninfang powiedział na streamie "maxowanie E jest dla leszczy" (lub coś w tym stylu)

Oooj tak... na pewno to, że NinFang w jednej ze swoich gier, powiedział że maksowanie E jest retarded bardzo mnie ruszyło i to przez to maksuje teraz Q i każę wszystkim innym też tak robić. To tak jakby powiedział, że Dekar jest retarded i chyba wtedy uznałem, że nie będę go więcej oglądać. Chociaż dokładnie nie pamiętam co wtedy sobie pomyślałem, ale mniejsza o to. Spróbowałem maks Q i byłem zdziwiony z jaką łatwością się wtedy zabija. Spróbowałem jego buildu i znowu zdziwienie, że będąc 0/3 i tak zabijałem bez problemu. No więc koniec końców wypadało jednak wrócić do autora tego wszystkiego, więc wróciłem do oglądania gier NinFanga i teraz jego "wyznaję" hehe.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 22:27 przez SeveN.)
05-07-2013 22:24
NiceUlti Offline
Legendary

Liczba postów: 1,655
East: mws Frisotti Obserwuj grę

Counter Logic Gaming Fan

Diana łatwa? Wystarczy, że będzie maksować tarczę + armguard i już jesteś w dupie tym swoim kotkiem. Maksowanie Q w tym przypadku jest idiotyzmem.

Shen - znów maksowanie tarczy, przeciętny shen przeczeka okres twojego błyszczenia lasthitując pod turretem, (nie chce mi sie wierzyć, że na diamencie sheny dają Ci sie zabijać) tracąc najwyżej pare creepów i splitpushem wygra gre, gdzie twój kotek bez feeda będzie mógł ściągnać najwyżej dużego wraitha na combo. Wystarczy że ninja kupi pierwszego sunfire i już możesz sobie porzucać w niego bolą dla sportu.

Darius - na niego też będziesz maksować Q? Nie ma opcji, byś przy jakiejkolwiek wymianie wyszedł z nim na plus. Warden's Mail z jego strony i masz delikatny problem, bo przy próbie farmienia dostajesz toporkiem po kociej buzi. Po szóstym możesz pójść na afk, bo jakiekolwiek zbliżenie się do niego kończy się dla Ciebie tragicznie. W late game może odrobisz straty, gdzie będziesz od niego użyteczniejszy. Ale na linii polasthitujesz bolą. Jego manacost na Q jest znikomy, może nim spamować aż walniesz ragequita.

Cóż, później przeczytam resztę. I myślę, że moc Q leży w przeliczniku a nie bazie, E jest dużo przydatniejsze i pozwala na bezkarny harass na większość picków.
05-07-2013 22:55
Verden Offline
Dominating

Darius schodzi na burst a jeśli tuli turreta to Rengar wyfarmi się i złoży TBC+LW i gg będzie shootował Dariusa na triple Q a ten nic nie poradzi bo nie ma jak uciec ani jak powstrzymać Rengara
Diana maxując tarcze też będzie w dupie bo Rengar będzie maxował E i ciągłe ją harassował (manaless>mana)
Shen będzie farmił pod wieżą i nie zdąży pushnąć linii gdy Rengar pójdzie zgankować mida

Wielkim teraz plusem Rengara jest to że nie musi mieć feeda. Rengar 0/3 przyfarmi z hydrą i nadal będzie zabijać
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2013 23:12 przez Verden.)
05-07-2013 23:10
Radzinski Offline
Rampage
**

Liczba postów: 125

Na wstępie chciałbym trochę stanąć w obronie Sevena, nie przypominam sobie, aby wpadł na forum i powiedział, jestem op Rengarem, maxujcie wszyscy E, Q jest do dupy, napisał że dekar tak gra i że on również uważa to za efektywniejsze, zresztą ja również tak uważałem, dlaczego ? Bo nie potrafiłem nim grać od pierwszej gry, wymaxowanego Q nie potrafiłem wykorzystać(ryzyko wchodzenia w bezpośrednie wymiany na topie co przy często grywanych tam tankach mogło się źle kończyć), a z E był przyjemny laning, spokojnie można było dominować, ciężko było nas z niego wyrzucić, domyślam się, że Seven miał podobnie.

Z czasem widząc jak inni ludzie wykorzystują max Q i my(część forumowiczów) spróbowaliśmy co zakończyło się bardzo owocnie.

Max Q w niepewnych rękach może wyrządzić tyle dobrego co złego, jeśli padniesz pierwszy i maxujesz Q musisz się pogodzić z tym, że najbliższe kilka lvl siedzisz pod wieżą, max E, kupno itemów do cdr pozwoli Ci wystać na linii i doprowadzić wroga do szewskiej pasji no i to tyle jeśli chodzi o bolę. Jak najbardziej ten styl jest grywalny, ale utarło się, że maxując Q można nie tylko zdominować, ale i zmiażdżyć linię, dlatego jest to tak chętnie wybierany styl.

Jak można grać na Singeda/Diane/Garena/Shena/Dariusa maxując Q ? Zabić najszybciej jak się da i przy każdej próbie podejścia do miniona wyrzucać całe combo. Można powiedzieć, że dobry toper po śmierci zostanie pod wieżą, ale tutaj można zaprosić do zajrzenia do streamów choćby w/w NinFanga, nie znaczy to że ładują nam się pod nogi abyśmy ich zabijali, ale jakoś próbują farmić, wtedy ich za każdym razem karcimy(rywal nie ma lvl ani farmy = nie ma itemów). Oczywiście zdarzają się gracze którzy zostają pod tym turretem od początku, nastackują armora, wtedy ich sobie po prostu odpuszczamy pilnując tylko czy aby nasz turret nie schodzi, a sami latamy po innych liniach. Ewentualnie próbujemy zabić z pomocą junglera i/lub mida.

Ja ostatnio nawet rezygnuje z sytuacyjnego max E, dlaczego ? Bo rzadko kiedy padam pierwszy na linii, a jeśli już tak się stanie to to co trzeba wystoję pod turretem, w zamian jednak jestem w stanie zapewnić killa na carrym, co uważam za ważniejsze patrząc na dalszą część gry.

Z obserwacji mógłbym dodać jeszcze odnośnie buildu, jeśli lecimy w assasyna to botrk zawsze wypada lepiej niżeli bt czy hydra, jeśli idziemy w offtanka(w mojej opinii 2 itemy do survi + butki + tbc + naszyjnik + coś do ls) lepszym wyborem jest hydra, rzecz jasna specjalistą nie jestem, to są moje subiektywne odczucia ;)
06-07-2013 01:42
Envyy Offline
Face the wind!

Liczba postów: 779
East: énvy Obserwuj grę

Roccat Fan CJ Entus Frost Fan

(05-07-2013 10:41)Typowy PolakPL napisał(a):  Na jego goldzie V szansa, że ktoś zbanuje nunu wynosi 20% (czyli tylko jak on sam dostanie firstpicka)

Hheheheeheheheh tak bardzo nieśmieszny, i owszem banuję Nunu zazwyczaj. Zresztą twój nick mówi sam za Siebie.

Jeszcze pytanko do autora, ile mamy czasu na wykonanie triple Q? Chodzi mi o czas kiedy nasze pierwsze naładowane Q? 4 sec? Nie orientuję się.

[Obrazek: 2wq4pkx.png]
By Croxiu
Death is like a Wind, always by my side
06-07-2013 02:04
Kakutov Offline
Godlike

Chciałem zobaczyć sobie powtórki, a dupe zobaczę bo oficjalna strona lol replaya ciągle wyświetla: "Sorry, but we couldn't find the page you were looking for." :(

Recydywa
06-07-2013 07:34
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 07:34)devon3r napisał(a):  Chciałem zobaczyć sobie powtórki, a dupe zobaczę bo oficjalna strona lol replaya ciągle wyświetla: "Sorry, but we couldn't find the page you were looking for." :(

Sprawdziłem i okazało się, że całkiem zmienili stronę, chociaż jest napisane, że niby dalej mamy ściągać z poprzedniej bo na tej nowej nigdzie nie ma downloadu... tylko, że ta stara już nie działa jak się okazuje :<.
http://leagueofreplays.com/forums/770/Wh...20download

Z tych co można jeszcze znaleźć na google to same starsze wersje. Na szczęście miałem jeszcze instalkę na komputerze to sam zuplodowałem
League Replays

Poprawiłem też link w opisie na 3 stronie
Spoiler:
(22-06-2013 13:41)SeveN napisał(a):  Jak obejrzeć?

1. Ściągamy i instalujemy program League Replays
2. Następnie ściągamy powtórkę
3. Ściągniętą powtórkę, wrzucamy do
Kod:
Moje Dokumenty\LOLReplay\replays
4. Uruchamiamy program League Replays i prawym na powtórkę > odtwórz.

Uruchomi się league of legends z powtórką, w pełnym trybie spektatora.

Nie wiem czy tylko mi się to przydarzyło, ale za pierwszym odtworzeniem, może wyskoczyć błąd, jakoś zaraz na początku w 20 sekundzie gry. Klikamy Ok, LoL się wyłączy i za drugim odtworzeniem wszystko powinno być ok.

Wszystkie powtórki będą dodawane na samym końcu pierwszej części poradnika, czyli pod matchupami.

Z poradnika musiałem niestety usunąć ten opis, bo jak dodałem sytuacyjne itemki to znowu zaczęło się bugować i ucięło połowę tego opisu "Jak obejrzeć?"

(05-07-2013 22:55)NiceUlti napisał(a):  gdzie twój kotek bez feeda będzie mógł ściągnać najwyżej dużego wraitha na combo.
Maksuj dalej E, to wtedy faktycznie bez feeda nic nie będziesz mógł zrobić.

Kolega Radzinski ładnie rozwinął i opisał to, czego mi się wczoraj już nie chciało pisać. Maks Q można ująć trochę jak obusieczny miecz.

Ryzyko jakie ze sobą niesie jest duże, bo jeśli pierwsi oddamy killa to przeciwko nie którym toperom skończymy siedząc pod wieżą. Tylko... co z tego skoro z maksowanego Q i tak zawsze będziemy mieć damage? O to właśnie chodzi, że ludzie nie chcą w to wierzyć, że jak taki znerfiony assasyn jak Rengar, może zabijać bez feeda? Bo wiadomo, że nafeedowany to każdy assasyn będzie zabijał. Jeszcze przed swoimi nerfami Kha i Zed mieli na midzie farmfest na każdego. Wyfarmili swoje core i zabijali bez problemu, a jak coś nie poszło to zawsze nadrobiło się roamem. Z playstylem NinFanga jest teraz dokładnie tak samo. Nie potrzeba już nie wiadomo jakiego feedu, żeby potem móc zabijać, a nawet będąc zgnojeni na linii i tak potem będziemy zabijać.

Idąc na linie z zamiarem maksowania Q przeciw niektórym postacią, wiem od razu, że linia będzie raczej przegrana, tylko co z tego, skoro potem w teamfightach i tak będę spełniał swoje zadanie? Polecam obejrzeć 3 powtórkę, w której przeciwko Shenowi zrobiłem 0/3 na linii, ale z maks Q i tak miałem wystarczający damage do zabijania papierków i skończyłem chyba 12/5/3. Maks E na Rengarze to jak maks W na Lee Sinie. Niby łatwiejsza linia itp. ale potem bez feda nic nie robimy w teamfightach bo nie mamy obrażeń. Może trochę zły przykład, bo akurat na linii maks W na Lee się opłaca, ale chciałem żebyście zrozumieli, co mam na myśli.

06-07-2013 09:20
db14 Offline
Godlike

A jak grać na mastera pod ap ? :c
06-07-2013 09:54
Kakutov Offline
Godlike

@SeVeN, dziękuje za upload ale znowu jakiś błąd. :)
Mecz się ładuje i gdy każdemu już wczytało 100 %, to wyskoczyło okienko: '''NIE UDALO SIE POBRAC DANYCH OBSERWATORA. NASTAPI TERAZ WYJSCIE Z APLIKACJI".

edit, powyłączałem coś w ustawieniach i mecz trwa dokładnie 30 sekund po czym pojawia się to samo okienko. :(

Recydywa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2013 10:29 przez Kakutov.)
06-07-2013 10:06
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 09:54)db14 napisał(a):  A jak grać na mastera pod ap ? :c

To nim ktoś jeszcze gra pod ap? I to jeszcze na topie? Tak czy siak nie mam zielonego pojęcia :D. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zabić go jak najwcześniej, gdy nie ma jeszcze itemków i nie leczy się po 1000, a potem go ignorować i farmić.

(06-07-2013 10:06)devon3r napisał(a):  @SeVeN, dziękuje za upload ale znowu jakiś błąd. :)
Mecz się ładuje i gdy każdemu już wczytało 100 %, to wyskoczyło okienko: '''NIE UDALO SIE POBRAC DANYCH OBSERWATORA. NASTAPI TERAZ WYJSCIE Z APLIKACJI".

edit, powyłączałem coś w ustawieniach i mecz trwa kilka sekund po czym pojawia się to samo okienko. :(

Ten błąd pojawia się przez to, że powtórka jest traktowana jako wasza własna, tzn. jakby była nagrywana u was na komputerze. Zrobiłem taki myk, bo w league replay ciągle się coś buguje i niektórych powtórek nie da się wysłać. Akurat tych z Rengarem to żadnej nie mogę wysłać... U mnie jak sprawdzałem jeszcze na lapku czy ten sposób działa, to tylko za pierwszym razem wyskoczył ten błąd, jakoś po 20 sekundach. Włączyłem powtórkę jeszcze raz i już normalnie chodziła.

Przyszedł mi teraz do głowy jeszcze jeden pomysł, który przed chwilą sprawdziłem i wychodzi na to, że działa. Przecież jak ściągamy kogoś powtórkę ze strony league replay, to też jest normalnie ściągany plik, tylko trafia on do folderu downloads, a ja nie wiem po co kazałem wam wrzucać do folderu replays i wtedy traktowana to jest jako wasza własna powtórką, a nie czyjaś pobrana.

Czyli zamiast wrzucać plik do folderu replays, wrzucamy go do folderu downloads. Jak ktoś nigdy nie pobierał żadnych powtórek to może nie być tego folderu i będzie trzeba go zrobić ręcznie.

Tak więc, plik z powtórką powinien znajdować się w
Kod:
Moje Dokumenty\LOLReplay\replays\downloads

Jak przy ładowaniu powtórki wyskoczy bug splat, to w league replay klikamy prawym na powtórkę i "napraw". Powinno już wszystko działać :P. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby sprawdzić czy teraz powtórki działają, to zmienię wtedy ten opis z 3 strony.

06-07-2013 10:49
CrazyIwan Offline
Banned

Liczba postów: 2,560

(06-07-2013 02:04)RiseAboveHate napisał(a):  
(05-07-2013 10:41)Typowy PolakPL napisał(a):  Na jego goldzie V szansa, że ktoś zbanuje nunu wynosi 20% (czyli tylko jak on sam dostanie firstpicka)

Hheheheeheheheh tak bardzo nieśmieszny, i owszem banuję Nunu zazwyczaj. Zresztą twój nick mówi sam za Siebie.

Jeszcze pytanko do autora, ile mamy czasu na wykonanie triple Q? Chodzi mi o czas kiedy nasze pierwsze naładowane Q? 4 sec? Nie orientuję się.

po 1600 rankedach gold V, dobry grind, za 3 kafle wbijesz platyne ; dd
06-07-2013 10:56
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 02:04)RiseAboveHate napisał(a):  Jeszcze pytanko do autora, ile mamy czasu na wykonanie triple Q? Chodzi mi o czas kiedy nasze pierwsze naładowane Q? 4 sec? Nie orientuję się.

Sorki zapomniałem o tobie :D. Tak, po aktywacji Q mamy dokładnie 4 sekundy na użycie go.

06-07-2013 10:59
Kakutov Offline
Godlike

SeVeN, ten sposób nie działa, przynajmniej u mnie. Znowu w 30 sek wyskoczył ten błąd.

Recydywa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2013 11:13 przez Kakutov.)
06-07-2013 11:13
therock Offline
Godlike

Liczba postów: 747

Gambit Gaming Fan

Moglbys podac lolkinga w 1szym poscie, ludzie oszczedziliby czytania

"The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter"
06-07-2013 11:18
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 11:13)devon3r napisał(a):  SeVeN, ten sposób nie działa, przynajmniej u mnie. Znowu w 30 sek wyskoczył ten błąd.

Spróbuj jeszcze zwyczajnie otworzyć ten plik, bez wrzucania go do folderu. Tzn. usuń go z tego folderu lol replay i wrzuć gdzieś na pulpit, jakby był świeżo ściągnięty i zwyczajnie odpal.

06-07-2013 11:36
Envyy Offline
Face the wind!

Liczba postów: 779
East: énvy Obserwuj grę

Roccat Fan CJ Entus Frost Fan

Czyli teorytecznie mam jakies 2 sekundy na wykonanie triple Q. Bo jeszcze dochodzi czas kiedy ładuje nam sie ferocity :D

[Obrazek: 2wq4pkx.png]
By Croxiu
Death is like a Wind, always by my side
06-07-2013 11:41
VonDraco Offline
Godlike

Liczba postów: 978
East: Cpt Greece Obserwuj grę

Gambit Gaming Fan SKT T1 K Fan

Jak dla mnie stopień trudności Nidalee to średni, właśnie przez trapy, które są stawiane w krzakach. Odkrycie na 12 sekund nie daje dużego pola manewru. CD trapa na 1 lvlu, o ile dobrze pamiętam, to 16 sec, więc nie wykorzystamy krzaków w pełni.

Cytat:Focusować carry można na low elo
(14-01-2014 21:46)Fresh napisał(a):  Jedyną dobrą Riven jaką widziałem to byłem ja i mój kolega z klasy. Nawet na streamach u kogoś COŚ mi nie pasowało.
06-07-2013 11:54
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 11:41)RiseAboveHate napisał(a):  Czyli teorytecznie mam jakies 2 sekundy na wykonanie triple Q. Bo jeszcze dochodzi czas kiedy ładuje nam sie ferocity :D

Ta, mniej więcej. Na początku może się to wydawać mało i będziemy czuć presję, ale po kilku grach jak już ogarniemy, to będą to dla nas całe wieki :P. Po aktywacji Q, najpierw obserwujemy pasek ferocity, jak mamy już przynajmniej 3 stacki to wtedy spoglądamy na pasek buffów i debuffów i sprawdzamy ile mamy jeszcze czasu do końca Q, a następnie atakujemy. Jeśli dobrze pamiętam, to w czasie gdy dojdzie nam 3 stack, Q jest mniej więcej w połowie, czyli mamy jeszcze te 2 sekundy.

(06-07-2013 11:54)VonDraco napisał(a):  Jak dla mnie stopień trudności Nidalee to średni, właśnie przez trapy, które są stawiane w krzakach. Odkrycie na 12 sekund nie daje dużego pola manewru. CD trapa na 1 lvlu, o ile dobrze pamiętam, to 16 sec, więc nie wykorzystamy krzaków w pełni.

Miałem właśnie zamiar rozdzielić Nidalki i tą pod AD dodać do średnich. Problem w tym, że po dodaniu sytuacyjnych itemów, znowu zaczęło ucinać końcówkę i dlatego usunąłem instrukcje do powtórek, bo to ją uznałem za najbardziej zbędną rzecz. Tak więc o poszerzaniu matchupów też na razie można zapomnieć :(.

06-07-2013 12:12
NiceUlti Offline
Legendary

Liczba postów: 1,655
East: mws Frisotti Obserwuj grę

Counter Logic Gaming Fan

http://www.lolking.net/summoner/eune/30394701#history
187 cs w 44m?
198 vs w 55m?
06-07-2013 13:48
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 13:48)NiceUlti napisał(a):  http://www.lolking.net/summoner/eune/30394701#history
187 cs w 44m?
198 vs w 55m?

Serio nie masz się już do czego przyczepić xD? Zdarzają się i takie gry, ale nie chcę mi się już tego tłumaczyć.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2013 18:31 przez SeveN.)
06-07-2013 13:59
Verden Offline
Dominating

Tak lepiej farmić do 55 min i mieć wywalone na resztę teamu bo masz zajebistą farmę...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2013 14:35 przez Verden.)
06-07-2013 14:34
db14 Offline
Godlike

Nie myślałeś żeby zaczynać z eliksirem i 4 potami, gdy nie pomagasz junglerowi ? Wystarczy chwile poczekać, a cs nie stracisz. :)
06-07-2013 15:56
Aklythus Offline
Dominating

Liczba postów: 367
East: Áklythus Obserwuj grę

Jeśli ma się feeda, fajnie jest złożyć Sword of the Divine w celu zmaksymalizowania demejdżu. Tak poza tym 7,5/10.
06-07-2013 16:02
Kakutov Offline
Godlike

SeveN napisał(a):
(06-07-2013 11:13)devon3r napisał(a):  SeVeN, ten sposób nie działa, przynajmniej u mnie. Znowu w 30 sek wyskoczył ten błąd.

Spróbuj jeszcze zwyczajnie otworzyć ten plik, bez wrzucania go do folderu. Tzn. usuń go z tego folderu lol replay i wrzuć gdzieś na pulpit, jakby był świeżo ściągnięty i zwyczajnie odpal.

Nie działa. :(

(06-07-2013 13:48)NiceUlti napisał(a):  http://www.lolking.net/summoner/eune/30394701#history
187 cs w 44m?
198 vs w 55m?

Nie ośmieszaj się.

Recydywa
06-07-2013 18:04
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 15:56)db14 napisał(a):  Nie myślałeś żeby zaczynać z eliksirem i 4 potami, gdy nie pomagasz junglerowi ? Wystarczy chwile poczekać, a cs nie stracisz. :)

Jednego się straci, wiem bo sprawdzałem :P. Tyle, że to było na midzie, bo akurat coś tam na customie jeszcze sprawdzałem i kupiłem wcześniej butki i 4 poty. Kupiłem piątego potka i poleciałem na mida, to mi jeden creep umknął. Spojrzałem potem na topa to też było po nim. Wiadomo, że przewaga levelu jest bardzo ważna, jeśli planujemy zabić od razu na drugim, dlatego ja nie ryzykuje starty expa :).

Zastanawia mnie też czasami, czy niektórzy ludzie faktycznie o tym wiedzą. Tzn. że Rengarem nie możemy stracić za dużo expa i dać sie od razu spushować. Już któryś raz z kolei jungler typu Sejuani pisze "I will start red this time". Niby coś tam później jeszcze pisze i się usprawiedliwia, że early gank bot na 2 levelu z redem, ale ja i tak wiem, że to w trosce o mojego Rengara, żebym nie musiał tracić expa :D.

(06-07-2013 16:02)Aklythus napisał(a):  Jeśli ma się feeda, fajnie jest złożyć Sword of the Divine w celu zmaksymalizowania demejdżu. Tak poza tym 7,5/10.

To akurat wiemy :P, temat SotD był i w sumie nadal jest, często poruszany. Jednak na koniec zawsze dochodzi się do jednego wniosku - że jest on tylko dla zabawy.

(06-07-2013 18:04)devon3r napisał(a):  Nie działa. :(

Hmm.... za każdym razem ciągle wywala w 30 sekundzie? Nawet jak dałeś "napraw" to nie było jakiegoś innego błędu, tylko ciągle ten w 30 sekundzie? Została jeszcze ostatnio opcja, mianowicie upload powtórki na swoje konto na nowej stronie league replays, tyle że ta opcja chyba jeszcze nie działa, bo jak kliknąłem "Add new replay" to strona wczytuję się bez końca.

Nie wiem tylko czy to coś da, bo przecież to jest ciągle ten sam jeden plik z powtórką, tylko pobierany z różnych serwisów. Tak sobie myślałem, że jak by się udało go normalnie wysłać przez program league replays, albo wrzucić go na swoje konto, na stronie to może wtedy coś się tam w nim zmienia i się naprawia... Jeśli nie to znaczy, że wina leży po mojej stronie. Pogrzebie w ustawieniach nagrywania to może to coś da. Szkoda, bo od czasu jak dodałem sobie league replay do autostartu i już go nie wyłączam, to nagrało się około z dwudziestu gier Rengarem, ale wygląda na to, że są one do wyrzucenia =/

06-07-2013 18:48
db14 Offline
Godlike

Akurat na topa to możesz stanąć trochę od bazy ( tam gdzie ta koza ) i nawetjeden cs Co nie ucieknie :)
06-07-2013 19:52
SeveN Offline
Dominating

Faktycznie w drodze na topa przecież można lekko oddalić się od fontanny i dalej móc kupować, bo dalej jesteśmy blisko sklepu. Do tego jednego creepa też było bardzo blisko, żeby zdążyć i złapać exp, więc jak będziemy od razu czekać tam kawałek dalej i stamtąd wyruszymy to faktycznie nie powinien nam umknąć ten pierwszy creep. Dzieki za info :P na pewno się przyda.

06-07-2013 20:02
db14 Offline
Godlike

A mam pytanie jeśli u mnie na platynie ludzie myślą i odsuwają się od krzaków to jak ich zburstować jak mają np. stuna ?
06-07-2013 20:06
SeveN Offline
Dominating

Skaczesz do miniona, który znajduje się najbliżej przeciwnika, a następnie podchodzisz do niego i wykonujesz combo ^^. Zależy też jaki to stun i kto jest jego posiadaczem. z Elise to raczej oczywiste, że będzie się bała wymiany, ale tym stunem musi jeszcze trafić. Stun ma też Renekton czy Riven i wątpię, żeby oni bali się wymiany i uciekali, gdy zaczniemy się do nich zbliżać.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2013 20:31 przez SeveN.)
06-07-2013 20:30
db14 Offline
Godlike

A taki ryze mnie sklatkuje wywali spelle i narkq :(
06-07-2013 20:33
SeveN Offline
Dominating

(06-07-2013 20:33)db14 napisał(a):  A taki ryze mnie sklatkuje wywali spelle i narkq :(

No przecież pytałeś się już o tego Ryża wcześniej na 6 stronie i dostałeś odpowiedzi Rolleyes. Ja na ryża jeszcze nie grałem, ale z tego co Radziński napisał, Ryze przeciwko Rengarowi kończy tak samo jak każdy inny squishy ap carry. Oczywiste jest, że assasynowi najłatwiej nafeedować jest się na papierkach i dlatego gra się nimi na midzie.

Wyjątkiem jest Rengar, który ze swoim damagem może spokojnie być grany na topie i zabijać offtanków, ale wiadomo, że głównie chodzi o jego passywkę. Na midzie jej nie posiadamy, chociaż Froggen ostatnio zagrał Rengarem na midzie i wykorzystał 2 level burst z red potą do zabicia, tyle że za efekt zaskoczenia musiał służyć tutaj flash. Natomiast jeśli jakiś papierek sam przychodzi do Rengara, czyli do jego królestwa jakim jest toplane, to zawsze będzie z nim krucho.

06-07-2013 21:10
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości