Odpowiedz 
Nauka do sesji oraz nauka generalnie
PO Donald Tusk Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 3

Nauka do sesji oraz nauka generalnie
Dobry wieczór

Mam pewien problem,kłopot.Mianowicie- jakby to powiedział dziadek z Wehrmachtu, mojego wujka Donalda-pierońsko nie chce mi się uczyć. Czas poświęcony na naukę czy pracę z jakimiś prezentacjami przechodzi mi przez palce.Nawet nie tyle,że gram w Lola czy inną grę.Po prostu marnuję go,np. mówię sobie,że będę robił prezentację,ale wcześniej sprawdzę sobie maila,forum,kolejne forum,oglądnę jakiś stream i cały dzień zleciał o.O Kiedy już mi się udaję to szybko się dekoncentruję. A moja pierwsza sesja się zbliża :/ W LO był lajt,matura jakoś pchnięta,ale na studiach zaczęło się pod górkę. Moje pytania do Was Drodzy Userzy:

*Jak zmusić się do wytężonej nauki/pracy?
*Jak się do niej zmuszę, to jak się koncentrować tylko na niej?
*Jakie macie sposoby na zapamiętywanie partii materiału?
*Jaki macie system na naukę, czy macie w ogóle jakiś?

Bardzo proszę o pomoc,to nie jest trollowy temat i prosiłbym o nietrollowe wypowiedzi.O każdej pomocy obiecam wspomnieć wujkowi Donaldowi,może chleb stanieje,albo zmniejszą akcyzę na paliwo.Z góry dzięki
09-01-2012 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ecchito Offline
Ore-sama

Liczba postów: 1,607
NA: Ecchito Obserwuj grę

RE: Nauka do sesji oraz nauka generalnie
Ja słucham muzyki podczas nauki i wszystko zapamiętuje łatwiej. Dobrze jst też wypisać sobie najważniejsze informacje na kartce i z tego się uczyć. Co do motywacji: Walnij się czymś w głowe i powtarzaj" Ucz się tego k**** bo nie zdasz/zaliczsz".

[Obrazek: NuX3x.gif]
09-01-2012 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zamoyski Offline
Dominating

Liczba postów: 469
West: Zamoyski Obserwuj grę

z racji ze obecnie na wielu uczelniach poprawki sa platne, to potraktuj to jako motywator do nauki.
Zaloz sobie jakis plan dzienny, na poczatek lekki zebys go wykonal w 100%, np dziennie musisz sie uczyc 3 godziny w 9 sesjach po 20 minut (nie mow ze 20 minut nie wytrzymasz). Co 3 takie sesje rob sobie "nagrode" - np mecz w lola. Poza tym, wez sobie jakies notatki i zaznaczaj na nich flamasterkami na kolorowo wazne punkty, mi to bardzo pomaga zapamietac material nawet po pierwszym czytaniu, poza tym mazanie po kartkach pozwala ci na skupienie sie tylko i wylacznie na nauce.

a jak sie zmotywowac? JAK SIE KURWA NIE NAUCZYSZ TEGO SYFU DO MASZ ROK W DUPE LENIU.

to powinno wystarczyć.

09-01-2012 22:31
funk dla smaku Offline
gorzki niczym żołądkowa

Liczba postów: 2,410

Zasłużony

Przeciez weszla ustawa i nie maja byc platne :}

[Obrazek: radu6v.png]
This shit is gettin' scary, Y'all niggas best be wary
09-01-2012 22:35
Zamoyski Offline
Dominating

Liczba postów: 469
West: Zamoyski Obserwuj grę

z racji ze w swoim zyciu juz wydalem prawie 1000 zl na te poprawki, to teraz pojde zeby mi oddali....

09-01-2012 22:36
Grixu Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 12

@funk
Mozna prosic jakis link na ten temat? ; )
09-01-2012 22:37
funk dla smaku Offline
gorzki niczym żołądkowa

Zasłużony

A wpisz sobie w google, od tego roku weszla taka ustawa. Nie bedziemy placic (studenci) za egzaminy poprawkowe, komisyjne i dyplomowe i cos tam jeszcze - zaoczni podobno rowniez. Sam bym w sumie bym sie bardziej o tym doinformowal.

09-01-2012 22:43
neverm Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 2

Z tego co wiem to te poprawki jeszcze nie wszystkie uczelnie zaakceptowały więc nie bądzcie zbyt pewni siebie. A co do nauki, dobre notatki, dużo samozaparcia i jedziesz do oporu. Nie ma uniwersalnej rady jak się dobrze uczyć, każdy zapamiętuje inaczej, sam powinieneś wiedzieć najlepiej jak Ci wchodzi.
09-01-2012 22:47
Yaskier Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 29

Niby tak ale warunek dalej będzie płatny. Odnośnie teamu skoro nie chce Ci się tego zakuwać może wybrałeś zły kierunek studiów, jeżeli interesujesz się tym co studiujesz i wiesz, że Ci się to przyda to nie jest trudno siąść i tak jak w moim przypadku robić projekt dachu czy zakuwać wszystkie własności oraz klasy drewna.

PS: Student buduje!

Metallica, AC/DC, SOAD, Gun n' roses, Nirvana.
09-01-2012 22:48
Calahir Offline
Godlike

Liczba postów: 503

(09-01-2012 22:43)funk dla smaku napisał(a):  A wpisz sobie w google, od tego roku weszla taka ustawa. Nie bedziemy placic (studenci) za egzaminy poprawkowe, komisyjne i dyplomowe i cos tam jeszcze - zaoczni podobno rowniez. Sam bym w sumie bym sie bardziej o tym doinformowal.

Czytałem fragmenty tej bełkotliwej ustawy przed rokiem, gdy chciałem się dowiedzieć, czy mogę studiować 2 kierunki za friko. Nie mam czasu ani ochoty na kolejną rundę przekopywania się przez ten burdel słowny, więc gdyby ktoś uczynny wskazał dokładne miejsce tych zapisów o darmowych poprawkach, byłbym zobowiązany.

09-01-2012 22:51
Tirius Offline
filmoradar

Liczba postów: 1,619

Moderator

Rób przerwy podczas nauki, jedz dużo czekolady, czytaj książki, które również mają wpływ na koncentrację.

(20-03-2013 19:07)Zoltan napisał(a):  Witamy w świecie ludzi galaret.
09-01-2012 22:51
funk dla smaku Offline
gorzki niczym żołądkowa

Zasłużony

(09-01-2012 22:51)Calahir napisał(a):  
(09-01-2012 22:43)funk dla smaku napisał(a):  A wpisz sobie w google, od tego roku weszla taka ustawa. Nie bedziemy placic (studenci) za egzaminy poprawkowe, komisyjne i dyplomowe i cos tam jeszcze - zaoczni podobno rowniez. Sam bym w sumie bym sie bardziej o tym doinformowal.

Czytałem fragmenty tej bełkotliwej ustawy przed rokiem, gdy chciałem się dowiedzieć, czy mogę studiować 2 kierunki za friko. Nie mam czasu ani ochoty na kolejną rundę przekopywania się przez ten burdel słowny, więc gdyby ktoś uczynny wskazał dokładne miejsce tych zapisów o darmowych poprawkach, byłbym zobowiązany.
Ano teraz podobno osoby chcace studiowac na dwoch kierunkach, beda zobowiazani wlasnie do oplaty za drugi kierunek.

09-01-2012 22:53
patnes Offline
Unstoppable

Liczba postów: 159
East: patnes Obserwuj grę
NA: patnes Obserwuj grę

napisz na kartce najważniejsze informacje (jak ściąga)
zapamiętasz wtedy więcej niż jakbyś 3 razy to przeczytał :)

[Obrazek: patnes_eune_51_5_nozg.png]
09-01-2012 23:00
Calahir Offline
Godlike

Liczba postów: 503

(09-01-2012 22:53)funk dla smaku napisał(a):  
(09-01-2012 22:51)Calahir napisał(a):  

Ano teraz podobno osoby chcace studiowac na dwoch kierunkach, beda zobowiazani wlasnie do oplaty za drugi kierunek.

Od następnej rekrutacji, czyli w tym roku. Mnie to ominęło :)

09-01-2012 23:08
Doss3R Offline
Forumowy napinacz

Liczba postów: 841

(09-01-2012 22:48)Yaskier napisał(a):  Niby tak ale warunek dalej będzie płatny. Odnośnie teamu skoro nie chce Ci się tego zakuwać może wybrałeś zły kierunek studiów, jeżeli interesujesz się tym co studiujesz i wiesz, że Ci się to przyda to nie jest trudno siąść i tak jak w moim przypadku robić projekt dachu czy zakuwać wszystkie własności oraz klasy drewna.

PS: Student buduje!

Yaskier na jakiej uczelni studiujesz budo,ktory rok?

Co do tematu najwazniejsza jest motywacja,mindset.Musisz sobie zalozyc,ze bedziesz sie uczyl i nie jest to takie okropne.Jesli masz slaba psychike i latwo sie poddajesz uciechom zycia,to sprobuj-wiem,ze to glupio brzmi-z kims,kto potrafi trzymac nad Toba piecze i jest w stanie Ci powtarzac,ze powinienes sie uczyc,a nie nic nie robic...czyt.Mama :D
Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci,ze projekty latwiej sie robi w grupie.Raz,ze razniej,a dwa,ze prosciej pojac,no i watpie,ze pracujaca w grupie nikt Ci nie zwroci uwagi jak zaczniesz ogladac streamy :p

[Obrazek: nie_ogladam_nie_glosuje_nie_czytam]

CrazyIwan napisał(a):uwazam, ze powinnismy wszyscy zostac artystami, sprzedawac figurki teemo na ebayu a do tego miec zolte papiery. dobrym pomyslem jest tez umieszczenie smoka w avatarze. tylko to moze nam zapewnic spokojna i bezpieczna przyslosc w kraju nadwislanskim
09-01-2012 23:10
NedKelly Online
Legendary

Liczba postów: 4,514

Od tego tematu już pewnie czujesz motywację do nauki.
Generalnie to człowiek uczy się najlepiej kiedy nie chce wyjść na idiotę, a wszyscy wkoło mu powtarzają o nauce. Chcieć można, za dobre chęci się do piekła trafia.

MOBA tylko dla twardzieli
[Obrazek: pm_world_logo.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2012 04:00 przez NedKelly.)
10-01-2012 04:00
Wedrownik Offline
Unstoppable

Liczba postów: 193
West: Wedrownik Obserwuj grę

Ja robie tak ze ustalilem sobie plan.
Rano i po poludniu sie ucze, najlepiej przy stole bo jak siedze na lozku to zaraz zasne. Kup sobie coca cole jesli nie lubisz kawy i chlupnij szklanke przed nauka: p Sama nauka wyglada tak ze biore sobie kartke papieru i moje pioro. Czytam material z ksiazki a pozniej swoimi slowami notuje co tam bylo ciekawego i nie ma sily zeby sie nie skupic. Motywacja? :p Obiecuje sobie ze po dobrze napisanych sesjach kupie sobie wreszcie laptopa zeby moc zagrac sobie w LoLa na innych niz minimalnych ustawieniach grafiki z 12FPS ;O

[Obrazek: mechakhazixsplash.jpg]

"Position for ambush...."
10-01-2012 05:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości