Ankieta: Przydał się ?
Tak,bardzo.
Trochę.
Nie.
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Mało fps - Poradnik podstawy.
Thorek Żelazna Brew Offline
Legendary

Liczba postów: 1,135

Brick Mało fps - Poradnik podstawy.
[Obrazek: komp.png]
Spis treści :
1.0 Wprowadzenie.
2.0 Od czego zależą fpsy.
3.0 Co zrobić żeby mieć więcej fpsów.
3.1 Defragmentator.
3.2 Zużycie pamięci RAM.
3.3 Pulpit.
3.4 Virusy.
3.5 Rejestr.
3.6 Procesy i sterowniki.
3.7 Temperatura procesora.
3.8 Ilość miejsca na dysku.
3.9 Karta graficzna i zakurzony komputer.
4.0 Podsumowanie.
5.0 League of Legend.
6.0 Wymagania.
7.0 Aktualizacje.

1.0 Wprowadzenie.

Siema w tym poradniku ,tak jak w temacie chce poruszyć kwestie fpsów.
Dlatego że bardzo dużo osób ma z tym problem i ciągle robią nowe tematy.
Mam nadzieję że wam się będzie podobać,zapraszam do lektury.

2.0 Od czego zależą fpsy.

Fps- klatki na sekundę,zależą od:
Ilości RAM'u,Karty graficznej,Procesora,"Brudnego kompa" virusy i rejestr,Temperatury procesora,Zakurzonego komputera,Defragmentowanego dysku na którym jest gra,Sterowników i od ilości miejsca na której partycji jest system.

3.0 Co zrobić żeby mieć więcej klatek na sekundę.

Najprostszym sposobem jest kupienie nowej jednostki centralnej lub format.
Ale jeśli masz dobry/słaby komputer a mało fps czytaj dalej.

3.1 Defragmentator

Zaczynamy!Wchodzimy w Start-->Wszystkie programy-->Akcesoria-->Narzędzia systemowe-->Defragmentator dysków.
I defragmentujemy wszystkie dyski z 5x żeby nie było tych pofragmentowanych plików.[Obrazek: doporadnika.png][Obrazek: doporadnika2.png]
Lepsza opcja lecz dłuższa.[Obrazek: doporadnika3.png]

3.2 Zużycie pamięci RAM.

Żeby mieć więcej wolnej pamięci należy wejść w Mój komputer-->Właściwości-->Zaawansowane-->Wydajność-->Ustawienia-->Dopasuj dla uzyskania największej wydajności.[Obrazek: doporadnika4.png]

3.3 Pulpit.

Większość z was ma pewnie mnóstwo ikon i fajne tapety na pulpicie ,ale one też zużywają pamięć co przekłada się na wydajność.
Klikamy PPM na pulpit-->Właściwości-->Pulpit-->Brak.[Obrazek: doporadnika5.png]
Teraz ikony,tutaj nie ma jakieś filozofii po prostu usuwamy wszystkie zbędne.

3.4 Virusy.

Aby wyczyścić nasz komputer z złośliwych programów należy mieć Avast lub NOD32 Instalujemy-->Skanuj komputer-->Pełne skanowanie.

3.5 Rejestr.

Pobieramy CCleaner Wchodzimy w niego-->Rejestr-->Skanuj by znaleźć problemy-->Napraw zaznaczone problemy-->Napraw wszystkie zaznaczone problemy.[Obrazek: doporadnika8.png]

3.6 Procesy i sterowniki.

Każdy z nas ma pewnie dużo procesów z czego tylko 50% jest potrzebna.
Jeśli chcecie przyśpieszyć swój komputer o 40% oraz wyłączyć zbędne procesy podczas grania lub zobaczyć czy jest to najnowszy sterownik do karty graficznej itd. Pobieramy Game Booster -->Dodajemy grę do Gamebox-->Diagnozuj(tutaj można Defragmentować tylko plik z grą/ulepszyć komputer/zobaczyć czy ma się najnowsze sterowniki.)-->Dajemy start i gotowe.
[Obrazek: doporadnika9.png]

3.7 Temperatura Procesora.

Jeżeli macie dobry komputer a po 2h już zmniejsza się jego wydajność może to być spowodowane zbyt dużą temperaturą procesora.Żeby zobaczyć temperaturę procesora należy Pobrać i zainstalować SpeedFan i szukamy Temp2 jeżeli będzie 60+ należy kupić nową pastę (15zł) ewentualnie komputer do naprawy.[Obrazek: doporadnika6.png]

3.8 Ilość miejsca na dysku.

Ważna role w wydajność komputera odgrywa Partycja Systemowa przeważnie dysk "C" należy sprawdzić czy jest minimalnie 2GB wolnego żeby system mógł płynie pracować,lub usunąć niepotrzebne programy.

3.9 Karta graficzna i zakurzony komputer.

Wchodzimy w Catalyst system-->Mamy tam kilkanaście kategorii w każdej dajemy na wydajność-->i gotowe.Catalyst System mają tylko ATI RADEON.[Obrazek: doporadnika7.png]Teraz zakurzony komputer ponoć pomaga mi pomogło,zdejmujemy obudowę i wszystko odkurzamy na MINIMALNEJ MOCY bo inaczej może się komputer zepsuć.

4.0 Podsumowanie.

Jak przeczytaliście cały poradnik to gratuluję,mam nadzieję że będzie to koniec tematów typu: OMFG mało fps,problemy z fpsami itd.
Dzięki tym operacjom z 24 mam 65fps.

Dla zagrajmerów: Nigdy nie ustawiajcie frapsa itp. żeby nagrywał filmik na dysk z grą w jaką aktualnie grasz,bo wtedy komputer jest bardziej przeciążony i mniej wydajny.
Poradnik dla zagrajmera(programy)Wkrótce.
Poradnik do LoL'a jakie programy trzeba by móc grać Wkrótce.
Dodanie podpunktu League Of Legends Wkrótce.

5.0 League of Legends.

Żeby wszystko było zrozumiałe,zrobiłem screen'a każdego ustawienia(dla tych co np mają angielską wersje itd)
[Obrazek: 9b72KlV.jpg]
[Obrazek: SDQDDIc.jpg]
[Obrazek: 5xx4Y7i.jpg]
[Obrazek: zdROHCa.jpg]
[Obrazek: LzKmKEe.jpg]
[Obrazek: mojjFji.jpg]
[Obrazek: T3c2Q84.jpg]
[Obrazek: 65OjDTf.jpg]
[Obrazek: 8EQftlD.jpg]
[Obrazek: IHmB0ox.jpg]
[Obrazek: 2SdC0jj.jpg]

6.0 Wymagania.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRi9YlGjfgIzRWJvg-ucbH...sFG-uhmYkw]

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Procesor: 2 GHz
Pamięć operacyjna: 512 MB RAM
Miejsce na dysku: 2,5 GB
Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0 oraz Shader version 2.0
System operacyjny: Windows XP lub nowszy

ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Procesor: 3 GHz
Pamięć operacyjna: 1 GB RAM
Miejsce na dysku: 2,5 GB
Karta graficzna : GeForce 8800 lub lepsza
System operacyjny: Windows XP lub nowszy

7.0 Aktualizacje.

20.05.12-Napisanie poradnika.
21.05.12 -Poprawienie,żeby był bardziej czytelny,skrócenie.
24.05.12-Poradnik wydany.
25.05.12-Poradnik przypięty do działu Problemy z działaniem League Of Legends,poprawienie kilku błędów,dodanie ankiety,będzie dodany podpunkt o LOL'u

20.06.12-Dodane obrazki,100% poradnika.
10.07.12-Dodany został podpunkt wymagania,w najbliższym czasie chce tam dać wymagania wszystkich znany gier,żebyście nie musieli szukać : >
31.05.14-Dodanie podpunktu piątego.
Poradnik został wydany w 100%-są obrazki..

Mało FPS-Poradnik podstawy.
Jak wstawiać obrazki-Poradnik.
W naszej społeczności jest scammer, 5535912 <---- to on!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2014 15:29 przez Thorek Żelazna Brew.)
24-05-2012 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rayback995 Offline
Kaboom Kaboom

Liczba postów: 278
East: mafiesto Obserwuj grę

RE: Mało fps - Poradnik podstawy.
Co to jest catalyst system ?

Za durza sygnatóra. /per
24-05-2012 18:15
Fresh Offline
Dominating

Liczba postów: 394
East: Fresh69 Obserwuj grę

"Dzięki tym operacją z 24 mam 65fps."
Popraw "operacją" na "operacjom" :)
Poradnik dobry,nie mam zastrzeżeń, ściągnie się patch i z kilku porad skorzystam :)
24-05-2012 18:18
NightLegendary Offline
Straszny Hunter

Liczba postów: 300
East: Offline Obserwuj grę
West: Offline Obserwuj grę
NA: Online Obserwuj grę

Tak kolego wyżej to jest poradnik :D fajny mam nadzieje ze ludzie nie beda robili juz zbednych tematow o fpsach, arczej o problemach z nimi :p

[Obrazek: TmlnaHRMZWdlbmRhcnlfX19uYV9fXzk0X19fTlVM...9zb2xv.png]
24-05-2012 18:19
Legendary

(24-05-2012 18:15)rayback995 napisał(a):  Co to jest catalyst system ?
Jeśli masz kartę graficzną z Ati radeon to masz na ppm na pulpicie lub w pasku zadań jest to tak jakby system sterowania kartą graficzną że możesz ustawić jakość>wydajność bufforing itd.
(24-05-2012 18:18)Falom69 napisał(a):  "Dzięki tym operacją z 24 mam 65fps."
Popraw "operacją" na "operacjom" :)
Poradnik dobry,nie mam zastrzeżeń, ściągnie się patch i z kilku porad skorzystam :)
ups mały błąd ,sorka poradnik będzie "aktualizowany" po 15 czerwca(oceny końcowe),mam nadzieję że pomogłem a obraźki będą tak jak mówiłem za max mięch.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2012 18:23 przez Thorek Żelazna Brew.)
24-05-2012 18:22
tomaszek124 Offline
najlepszy malfajt w mieście

Liczba postów: 363
East: Tomaszeczek124 Obserwuj grę

Napisał byś przynajmniej, że przez to mój pulpit będzie ujowo wyglądał :C

Już nie gram.
24-05-2012 18:29
Klompas Offline
Legendary

Liczba postów: 1,249

Gambit Gaming Fan

nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha...ale po ptachu z hecarimem nic mi nie pomaga. Jeden smieszny patch i nie ktore gry staly sie nie grywalne z powodu scin. Wyczyscilem kompa, zrobilem formata, mam najnowsze sterowniki, korzystam gameboostera i korzystalem ccleaner i dalej nic. Nowy patch, ktory mial zwiekszych fpsy tez nic mi nie dal. Jedyna pomoc to wylaczanie clienta lola w trakcie gry bo zwalnia troche ramu i jakos chodzi wiec mozesz dopisac... minus taki, ze nie mozna reportowac i trzeba sie logowac jeszcze raz. Mimo tego jest tu wiele przydatnych informacji.

[Obrazek: Klompas_eune_121_1_logo.png]
Poziom ostrzeżeń: 90%
24-05-2012 18:45
Legendary

(24-05-2012 18:45)Klompa napisał(a):  nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha...ale po ptachu z hecarimem nic mi nie pomaga. Jeden smieszny patch i nie ktore gry staly sie nie grywalne z powodu scin. Wyczyscilem kompa, zrobilem formata, mam najnowsze sterowniki, korzystam gameboostera i korzystalem ccleaner i dalej nic. Nowy patch, ktory mial zwiekszych fpsy tez nic mi nie dal. Jedyna pomoc to wylaczanie clienta lola w trakcie gry bo zwalnia troche ramu i jakos chodzi wiec mozesz dopisac... minus taki, ze nie mozna reportowac i trzeba sie logowac jeszcze raz. Mimo tego jest tu wiele przydatnych informacji.

Napisz jakie masz parametry kompa ,ewentualnie budżet,postaram się pomóc to jest poradnik ogólny do wszystkich gier nie tylko lol'a.
(24-05-2012 18:41)andreen napisał(a):  
(24-05-2012 18:19)NightLegendary napisał(a):  Tak kolego wyżej to jest poradnik :D fajny mam nadzieje ze ludzie nie beda robili juz zbednych tematow o fpsach, arczej o problemach z nimi :p

Od kiedy porady to to samo co poradnik?

Report za offtopic ,nie oceniasz tylko nabijasz posty,PORADNIK PODSTAWY SEE ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2012 18:58 przez Thorek Żelazna Brew.)
24-05-2012 18:54
salic Offline
Rampage
**

Liczba postów: 142

dopisz dział
1.Wyłączanie Clienta LoLa w procesach. Moj kolega ma slabego kompa to tak robi i ponoc widac roznice.

2.Kolejną manianą którą często widze są odpalone programy w tle których sie nie używa np gg, skype deamon tools, itd ja sie pytam na jaka cholere się to wlacza przy starcie systemu. Wlaczam jak potrzebuje, do tego badziewia jak automatyczna aktualizacje adobe, windows update takze mozna wylaczyc itd
uruchom wpisujemy "msconfig">Uruchamianie i odznaczamy co jest zbędne

3.Kolejna rzecz, Super Windowsowa funkcja przywracanie systemu, zadajcie sobie pytanie kiedy ostatnio zkorzystalismy z tego bajeru, ja chyba za czasów windows Me, WYŁĄCZAMY, to tez ma wpływ na wydajność. Gdzie tego szukac? Komputer/właściwości/zaawansowane /ustawienia systemu/ochrona systemu...

.

Jak ktos odpala Lol-a na 512 MB ram to nic mu nie pomoże.

Tak BTW z tego co wyczytałem posiadasz kartę firmy Ati, a Catalyst to nazwa sterowników dla Ati Radeon, jak ktoś ma karte ze stajni GeForce to już ten podpunkt nie ma do dla niego zastosowania, chociaż zasada tych ustawien działa podobnie, Popraw to

Q (Ace of spades - Motörhead) W (Mettalica -Creeping Death)
E (Symphony of Destruction - Megadeth)
R (Black Sabbath- Children of the Grave)

[Obrazek: 32496.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2012 19:28 przez salic.)
24-05-2012 19:15
Mordur Offline
Unstoppable

Liczba postów: 156

" Wchodzimy w Catalyst system-->Mamy tam kilkanaście kategorii w każdej dajemy na wydajność-->i gotowe.Teraz zakurzony komputer ponoć pomaga mi pomogło,zdejmujemy obudowę i wszystko odkurzamy na MINIMALNEJ MOCY bo inaczej może się komputer zepsuć. "

Nie czaję.

Seems like your mouth is not connected to your brain
24-05-2012 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motyw_wędrowny Offline
suckinsyn
**

Liczba postów: 87

Nie czaisz?

Popatrz:

kurz, komputer, kurz, komputer, kurz, komputer, kurz, komputer, kurz, komputer, kurz, komputer.

elektronika ze skłonnością do przegrzewania się, kurz, większe przegrzewanie się, mniejsza wydajność, większa szansa na spowolnienie działania komputera, wentylatory nie wystarczająco chłodzą poszczególne części komputera, komputer nie może pracować na 100% możliwości, a co za tym idzie masz mniej fps w lolu.

Dalej nic?

kurz, radiator, procesor, kurz, wentylator, kurz, kurz, kurz.

Nie pomaga?

Wyczyść swój komputer z syfu, może nie koniecznie odkurzaczem jak pisze autor (trochę harpagańska metoda - bałbym się to robić na komputerze za 3k), ale np. pędzlem czy czymś w tym rodzaju. Nawet jeśli nie zauważysz jakiegoś niesamowitego skoku wydajnościowego, komputer powinien chodzić sporo ciszej.

24-05-2012 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Orlander Offline
Godlike

Liczba postów: 876
East: Orlander Obserwuj grę

@up +1
Miałem 3 letnią kartę graficzną, postanowiłem ją wyczyścić, oczywiście odkurzaczem. Nie wiem co się stało, za mocno dopychałem (nie sądze), albo już się po prostu rozwalała - jakieś małe gówienko wielkości połowy paznokcia odpadło, i obraz nie był przekazywany do monitora. Odkurzanie komputera odpada.

Topic : Mógłbyś opisać krok po kroku defragmentację na win7? Byłbym wdzięczny :)

Edit : OK, dzięki ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 06:44 przez Orlander.)
25-05-2012 16:12
Legendary

(25-05-2012 16:12)Orlander napisał(a):  @up +1
Miałem 3 letnią kartę graficzną, postanowiłem ją wyczyścić, oczywiście odkurzaczem. Nie wiem co się stało, za mocno dopychałem (nie sądze), albo już się po prostu rozwalała - jakieś małe gówienko wielkości połowy paznokcia odpadło, i obraz nie był przekazywany do monitora. Odkurzanie komputera odpada.

Topic : Mógłbyś opisać krok po kroku defragmentację na win7? Byłbym wdzięczny :)
Przecież podałem ,jeśli nie możesz znaleźć masz opcje szukaj wpisz tam defragmentator dysków i dajesz defragmentuj trwa max 30min i tak aż nie będzie "Czerwonych kresek" czyli pofragmentowanych plików.
A co do krok po kroku to jak będę mieć już kompa wtedy dam Screnny i będzie wszystko o wszystkim od A do Z :)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2012 16:20 przez Thorek Żelazna Brew.)
25-05-2012 16:18
Wildhero Offline
Legendary

Liczba postów: 2,999

Gambit Gaming Fan SK Gaming Fan Counter Logic Gaming Fan Evil Geniuses Fan

Ja tam muszę wreszcie go odkurzyć bo fps mi spadły z 70 na 50 :P
25-05-2012 16:24
BLADE16 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 83
West: BladyKiel Obserwuj grę

Cytat:2.0 Od czego zależą fpsy.

Ilości RAM'u,Karty graficznej,Procesora,"Brudnego kompa" virusy i rejestr,Temperatury procesora,Zakurzonego komputera,Defragmentowanego dysku na którym jest gra,Sterowników i od ilości miejsca na której partycji jest system.
no ta. szybkość dysku twardego nie ma żadnego znaczenia przy wysoko-rozdzielczościowo grze.;p
Cytat:3.2 Zużycie pamięci RAM.

Żeby mieć więcej wolnej pamięci należy wejść w Mój komputer-->Właściwości-->Zaawansowane-->Wydajność-->Ustawienia-->Dopasuj dla uzyskania największej wydajności.
Co z tego że wył. np. graficzne style okien jak one są nadal wł ? :) Polecam przejrzeć usługi windows oraz programy uruchamiane wraz ze startem systemu.
oraz wpisać w google "optymalizacja windows xp" wyskoczy taka fajna stronka (dla win 7 są to analogiczne czynności)

Jak się ktoś postara to czysty windows ze sterownikami bedzie zabierał około 100-150 mb ramu (+ anytiwrus) (mowa o 32bitowej wersji)

Cytat:3.5 Rejestr.

Pobieramy CCleaner Wchodzimy w niego-->Rejestr-->Skanuj by znaleźć problemy-->Napraw zaznaczone problemy-->Napraw wszystkie zaznaczone problemy.
niestety ccleaner nie usuwa wszystkiego :) np. pozostałości po grach aka puste wpisy:P

Cytat:3.6 Procesy i sterowniki.

Jeśli chcecie przyśpieszyć swój komputer o 40% oraz wyłączyć zbędne procesy podczas grania lub zobaczyć czy jest to najnowszy sterownik do karty graficznej itd. Pobieramy Game Booster -->Dodajemy grę do Gamebox-->Diagnozuj(tutaj można Defragmentować tylko plik z grą/ulepszyć komputer/zobaczyć czy ma się najnowsze sterowniki.)-->Dajemy start i gotowe.
Najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze (mowa o starszych kartach graficznych)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2012 16:30 przez BLADE16.)
25-05-2012 16:30
Legendary

(25-05-2012 16:30)BLADE16 napisał(a):  
Cytat:2.0 Od czego zależą fpsy.

no ta. szybkość dysku twardego nie ma żadnego znaczenia przy wysoko-rozdzielczościowo grze.;p
Cytat:3.2 Zużycie pamięci RAM.

Żeby mieć więcej wolnej pamięci należy wejść w Mój komputer-->Właściwości-->Zaawansowane-->Wydajność-->Ustawienia-->Dopasuj dla uzyskania największej wydajności.
Co z tego że wył. np. graficzne style okien jak one są nadal wł ? :) Polecam przejrzeć usługi windows oraz programy uruchamiane wraz ze startem systemu.
oraz wpisać w google "optymalizacja windows xp" wyskoczy taka fajna stronka (dla win 7 są to analogiczne czynności)

Jak się ktoś postara to czysty windows ze sterownikami bedzie zabierał około 100-150 mb ramu (+ anytiwrus) (mowa o 32bitowej wersji)

Cytat:3.5 Rejestr.

Pobieramy CCleaner Wchodzimy w niego-->Rejestr-->Skanuj by znaleźć problemy-->Napraw zaznaczone problemy-->Napraw wszystkie zaznaczone problemy.
niestety ccleaner nie usuwa wszystkiego :) np. pozostałości po grach aka puste wpisy:P

Cytat:3.6 Procesy i sterowniki.

Najnowsze sterowniki nie zawsze są najlepsze (mowa o starszych kartach graficznych)
Obczaj są to podstawy ,poradnik będzie rozwijany :)

25-05-2012 16:34
Sh4dowPL Offline
Godlike

Liczba postów: 692

3.9 mnie rozwali ten punkt :D zawsze jade na maksymalnej mocy i jakos nic sie nie popsulo do tej pory. Generalnie jakis pedzel z miekkim wlosiem i "smyramy" plyte i inne podzespoly a odkurzacz na maksa i odsysa ten syf :)

GA-M720-US3|AMD Phenom II X4 940BE@3,6GHz+Karakorum+NF-S12B FLX|2x2GB 800MHz Patriot
ASUS GTX 275@720/2600/1525|Audigy 2 SE@X-FI Xtreme
WD 3200AAKS 320GB|Win7 64bit SP1|Samsung 2333HD|CM Dominator

[Obrazek: Sh4dowPL_eune_39_1_logo.png]
26-05-2012 16:36
KMyL Offline
Rampage
**

Liczba postów: 83
East: KMyL Obserwuj grę

Z całym szacunkiem do autora tego "poradnika" ale samo polecenie systemowego defragmentatora w moim odczuciu go dyskwalifikuje... KAŻDY, kto ma jakiekolwiek pojęcie o programach stwierdzi, że Windowsowy defragmentator to syf...
To z RAMem zaintrygowało...
To z pulpitem MNIE rozbawiło- ikony na pulpicie przyczyniają się do spowolnienia komputera... Aż się o to popytam, bo uśmiałem się przy tym porządnie...
Antuvir- ok, ale NOD32 jest płatny, a Avast darmowy- można by o tym wspomnieć...
Rejestr- CCleaner... Ja też do niedawna sądziłem, że jest super... Teraz wiem, że żyłem w błędzie...
GameBooster- nigdy nie używałem, więc się nie wypowiem.

Meh- kompozycja też nie najlepsza: chodzi mi o tekst.
Ponoć jest to 80 %- cóż, poczekam na finalną wersję... Ale wnioskując, że przez "złego" Windowsa nie ma tylko obrazków- bieda, IMO bieda...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2012 16:42 przez KMyL.)
26-05-2012 16:40
Legendary

(26-05-2012 16:40)KMyL napisał(a):  Z całym szacunkiem do autora tego "poradnika" ale samo polecenie systemowego defragmentatora w moim odczuciu go dyskwalifikuje... KAŻDY, kto ma jakiekolwiek pojęcie o programach stwierdzi, że Windowsowy defragmentator to syf...
To z pulpitem MNIE rozbawiło- ikony na pulpicie przyczyniają się do spowolnienia komputera... Aż się o to popytam, bo uśmiałem się przy tym porządnie...
Antuvir- ok, ale NOD32 jest płatny, a Avast darmowy- można by o tym wspomnieć...
Rejestr- CCleaner... Ja też do niedawna sądziłem, że jest super... Teraz wiem, że żyłem w błędzie...

Ponoć jest to 80 %- cóż, poczekam na finalną wersję... Ale wnioskując, że przez "złego" Windowsa nie ma tylko obrazków- bieda, IMO bieda...
Jeśli twoim zdaniem zwiększenie fps o 10 z defragmentatora i 5 z Ccleaner to syf....

26-05-2012 16:59
Huzi Offline
mutation, deviation!

Liczba postów: 569
East: Huzoslaw Obserwuj grę

Moderator

Przywracanie systemu ma wpływ na wydajność o.O Przecież to się uruchamia tylko przy instalacji/deinstalacji programów, sterowników, aktualizacji, podczas gry się nie włącza, więc jaki tu wpływ na wydajność? :P

Co do CCleanera i czyszczenia rejestru, to tylko jest przydatne, jeżeli gry nie możemy zreinstalować, bo wpisy w rejestrze po starej wersji zostały, a my nie umiemy odpalić regedita i wpisać nazwy gry w pole Szukaj :P

Pulpit i ikony wpływają na wydajność? Raczej pulpit Aero, bo to zżera wiele mb ramu, szczególnie proces dwm.exe odpowiadający za pulpity.

Co do opisu ramu - powinien być dopisek "tą opcją wyłączamy większość wodotrysków w eksploratorze Windows i pulpicie, jak cienie, itp."

Ilość miejsca na dysku - to ma ważny wpływ, szczególnie wtedy, gdy opcja pliku wymiany jest ustawiona na auto. Przydałoby się dopisać, by ją ustawić na stałą wartość 4 GB i po problemie z wpływem miejsca na dysku na wydajność.
26-05-2012 16:59
Qlimp Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 19

Szczerze poradnik bez jakiegokolwiek sensu,jeśli ktoś ma słaby komputer to nawet twoje "porady" nie zadziałają.
26-05-2012 20:41
Legendary

(26-05-2012 20:41)Qlimp napisał(a):  Szczerze poradnik bez jakiegokolwiek sensu,jeśli ktoś ma słaby komputer to nawet twoje "porady" nie zadziałają.

Po 1 zawsze coś tam pomogą po 2 sprawdzałeś ?
Po 3 twój post nie ma sensu : )
Życzę ci z całego serca 10 fps'ów i zobaczymy czy nie skorzystasz chociaż z jednej porady...

27-05-2012 06:41
Teekus Online
Godlike

Liczba postów: 839

Millenium Fan Roccat Fan

3.1 Defragmentator
Zaczynamy!Wchodzimy w Start-->Wszystkie programy-->Akcesoria-->Narzędzia systemowe-->Defragmentator dysków.
I defragmentujemy wszystkie dyski z 5x żeby nie było tych pofragmentowanych plików.

Bzdura. Windowsowskim mozesz defragmentowac caly miesiac i tak uzyskasz takie same efekty jak za 1-2 defragmentacja.

3.3 Pulpit.
Większość z was ma pewnie mnóstwo ikon i fajne tapety na pulpicie ,ale one też zużywają pamięć co przekłada się na wydajność.
Klikamy PPM na pulpit-->Właściwości-->Pulpit-->Brak.
Teraz ikony,tutaj nie ma jakieś filozofii po prostu usuwamy wszystkie zbędne.

Bzdura, tapeta bez animacji nie wplywa w zaden sposob na fpsy w grze. Podobnie.

3.4 Virusy.
Aby wyczyścić nasz komputer z złośliwych programów należy mieć Avast lub NOD32 Instalujemy-->Skanuj komputer-->Pełne skanowanie.

Jezeli proponujesz avasta to ostatni dzwonek, zeby przestac czytac ten punkt.

3.5 Rejestr.

Dla lepszych rezultatow dorzuc do tego reczne usuwanie pustych wpisow w rejestrze.

Dodaj systematyczne czyszczenie karty graficznej z kurzu i wymiany pasty termoprzewodzacej (lub pasty do uzupelniania ubytkow, jezeli sa jakies drobne ubytki). Warto tez sprawdzac wydajnosc jakimkolwiek benchmarkiem, zeby lepiej dopasowac system do swoich potrzeb.

Tak btw, nie rozumiem jak w takiej grze, na niskich detalach, na mniejszej rozdzielczosci niz 1920x1080 mozna miec mniej niz 30 fpsow. Komputery z taka wydajnoscia mozna zlozyc od ~500zl z uzywanych czesci.

27-05-2012 07:01
fryciarz7 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 78
East: fryciarz7 Obserwuj grę

Pytanie o defragmentację, jaki program polecacie do tej operacji?
Chciałbym mieć pewność, że będzie w końcu porządnie zdefragmentowany :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2012 19:42 przez fryciarz7.)
27-05-2012 19:41
bonkuhg Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 8

a ja mam pytanie takie czy jak zrobie to Defragmentator czy sie nic nie zepsuje czy cos?
28-05-2012 09:16
oNe Offline
Jestę Paprocią

Liczba postów: 863
East: òNé Obserwuj grę

Fnatic Fan Roccat Fan Team SoloMid Fan

(28-05-2012 09:16)bonkuhg napisał(a):  a ja mam pytanie takie czy jak zrobie to Defragmentator czy sie nic nie zepsuje czy cos?

Nie, nie ma szans żeby się coś uszkodziło, to pomaga dyskowi tylko więc śmiało rób defragmentację ;)

(27-05-2012 19:41)fryciarz7 napisał(a):  Pytanie o defragmentację, jaki program polecacie do tej operacji?
Chciałbym mieć pewność, że będzie w końcu porządnie zdefragmentowany :)

Polecam ci ten 30 dniowy defragmentator dysków O&O Defrag 4.0 . Nie polecam ci defragmentatorów systemowych, są do dupy.

[Obrazek: Né _eune_67_3_nozg.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 09:24 przez oNe.)
28-05-2012 09:21
inveek Offline
Unstoppable

Liczba postów: 224

Evil Geniuses Fan

Osobiście poleciłbym " Defraggler ", program tej samej firmy co CCleaner. Użytkowałem oba programy i nie narzekałem na nie, szybko sprawnie, bezpiecznie ;)
28-05-2012 09:22
fryciarz7 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 78
East: fryciarz7 Obserwuj grę

Dzięki :) właśnie włączyłem tryb diagnostyczny i się ładnie defragmentuje.
Pytałem o alternatywne, gdyż czytając temat dowiedziałem się, że systemowy jest niedorobiony. A jako, że jestem szczęśliwym użytkownikiem Windows'a XP (który też na swoje wady) chce mieć pewność, że wszystko tak jak należy :)
28-05-2012 11:37
davinci663 Offline
Godlike

Liczba postów: 576
East: CorpseFire Obserwuj grę

(26-05-2012 16:59)Thorek Żelazna Brew napisał(a):  
(26-05-2012 16:40)KMyL napisał(a):  Z całym szacunkiem do autora tego "poradnika" ale samo polecenie systemowego defragmentatora w moim odczuciu go dyskwalifikuje... KAŻDY, kto ma jakiekolwiek pojęcie o programach stwierdzi, że Windowsowy defragmentator to syf...

Jeśli twoim zdaniem zwiększenie fps o 10 z defragmentatora i 5 z Ccleaner to syf....

Nie umiesz przyjac krytyki , windefrag jest poprostu zly bo inne programy do defragmentacji daja 3xdokladniejsza i skuteczniejsza defragmentacje , analogicznie z ccleanerem.
28-05-2012 13:32
Legendary

(28-05-2012 09:22)inveek napisał(a):  Osobiście poleciłbym " Defraggler ", program tej samej firmy co CCleaner. Użytkowałem oba programy i nie narzekałem na nie, szybko sprawnie, bezpiecznie ;)

Wielki + dla ciebie lepszy od windefragmentatora : ) potem dodam go do poradnika itd.

30-05-2012 15:11
JUR4ND Offline
Unstoppable

Liczba postów: 249

Roccat Fan

Ile wam trwała ta defragmentacja, bo mi już trwa około 3h i nic, moze coś nie tak jest...
04-06-2012 16:55
Legendary

(04-06-2012 16:55)JUR4ND napisał(a):  Ile wam trwała ta defragmentacja, bo mi już trwa około 3h i nic, moze coś nie tak jest...

Jeśli ci chodzi o Defrag od win to max 2godziny a jeśli Defragger to z 9h.

05-06-2012 13:33
kaliber91 Offline
Unstoppable

Liczba postów: 245

4 h wszystko

Profit Clicking *zarabianie na RP i nie tylko* 160+ odp. 14k+ wyświetleń
Moja strona o PC!Profit Clicking
ZARABIAM w Profit Clicking, minimum 150% zysku w 81 dni(z 100$ na 150$ bądź 340$). Darmowe rp po 80 dniach. Chętnie pomogę GG 7465482.
Pomogłem już 40+ osobom.
05-06-2012 13:49
Huzi Offline
mutation, deviation!

Liczba postów: 569
East: Huzoslaw Obserwuj grę

Moderator

JKDefrag GUI używam od jakiś 2-3 lat i jest wystarczający.
Tak czy inaczej, nikt nie napisał, żeby przed defragmentacją odpalić CCleanera i usunąć syf w stylu pliki temp i cache przeglądarki, bo na co komu te pliki zdefragmentowane, w dodatku wydłuża to sam proces, jak ma 12k plików po 1kb niepotrzebnych układać ;P
A i w tle nie powinny działać żadne programy pracujące na plikach - sorki, przyzwyczajenie z czasów Win98, kiedy to jak przy defragmentacji coś działało, to ją ciągle od nowa zaczynało ;)
05-06-2012 19:23
Anonimowany Offline
Unstoppable

Liczba postów: 200

Gambit Gaming Fan Millenium Fan

Mój sprzęt: Intel Core 2 2.13 GHz 2.93 GB RAM, karta graficzna to nvidia geforce 8400 gs
Jakie mogę wyciągnąć fpsy? I gdzie znaleźć tą temp2 w tym programie? Bo jej nie widzę, mam tylko mnóstwo innych. Jeżeli nie robiłem formatu od bardzo długiego czasu to jest on konieczny czy wystarczy się tylko zastosować do pow. zaleceń?

05-06-2012 20:07
Legendary

(05-06-2012 20:07)Anonimowany napisał(a):  Mój sprzęt: Intel Core 2 2.13 GHz 2.93 GB RAM, karta graficzna to nvidia geforce 8400 gs
Jakie mogę wyciągnąć fpsy? I gdzie znaleźć tą temp2 w tym programie? Bo jej nie widzę, mam tylko mnóstwo innych. Jeżeli nie robiłem formatu od bardzo długiego czasu to jest on konieczny czy wystarczy się tylko zastosować do pow. zaleceń?
45fps stałe na high,zależy jak bardzo masz zasyfiony komputer ,jeśli jest to okres 2lat od ostatniego formata to zalecam.A co do speedfan'a daj screen'a .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2012 20:12 przez Thorek Żelazna Brew.)
05-06-2012 20:11
Anonimowany Offline
Unstoppable

http://zapodaj.net/ff64097561e47.bmp.html

Z tego co wiem to nigdy nie robiłem formatu.

05-06-2012 20:40
Legendary

(05-06-2012 20:40)Anonimowany napisał(a):  http://zapodaj.net/ff64097561e47.bmp.html

Z tego co wiem to nigdy nie robiłem formatu.

No to inaczej otwórz jednostkę centralną,odkręć wentylator od procesora i zobaczy czy nie jest ta pasta "skamieniała",jeśli tak to idź kupić pastę.
350342094812zbędnych programów jak widzę xD,wyłącz je na czas działania LoL'a(gamebooster). Rób formata : P
PS:dzisiaj się okaże co mojemu komputerowi dolega ^.^

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2012 13:04 przez Thorek Żelazna Brew.)
06-06-2012 13:01
Anonimowany Offline
Unstoppable

Przez gameboostera je wyłączyć?

06-06-2012 15:22
Legendary

(06-06-2012 15:22)Anonimowany napisał(a):  Przez gameboostera je wyłączyć?

Gamebooster je sam wyłączy ,znaczy nie wszystkie.

07-06-2012 06:53
Variatx Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 2

Mam komputer z 2006 roku

1,5G ramu , Procesor Intel 1.6 karta graficzna nie wiadomo jaka xd bo jest zintegrowana z płytą główną wiem tylko że ma 128mega dysk 80G windows xp.

Dokończę te czynności i napisze czy coś się zmieniło po za zrąbanym paskiem zadań xd wygląda jak z windowsa 95

i powiem tak niby jak sie wezmie all detale w grze na low to z 10-20 fps robi sie max 50

te bajki o defragmentacji tez sie sprawdzaja mniejsze obciazenie procka mam co do pulpitu to jak wspomnialem wyglada jak z windowsa 95 :D wole miec male lagi ale zeby jakos ta gra wygladala xd

pozdrawiam jak komus nie zalezy na wygladzie to mozecie zaczynac :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2012 18:14 przez Variatx.)
17-06-2012 17:59
Legendary

Poradnik został zaktualizowany

20-06-2012 06:39
Anekito Offline
Rampage
**

Liczba postów: 113
East: Anekitek Obserwuj grę

Team SoloMid Fan

Thorek jesteś boski! Z moich nędznych 4-7FPS-ów mam już ok. 10-11 na każdym meczu :D Gra się o wiele lepiej, dzięki!

[Obrazek: ljn.gif]
(25-02-2014 22:53)Norugh napisał(a):  TF powiem szczerze że nie wiem co to za item bo nie mam and wersji (nie poddam się anglyfikacji) aleto pewnie skrót od Trynkiewicz Frajer.
Spoiler:
21-06-2012 14:34
Legendary

(21-06-2012 14:34)Anekito napisał(a):  Thorek jesteś boski! Z moich nędznych 4-7FPS-ów mam już ok. 10-11 na każdym meczu :D Gra się o wiele lepiej, dzięki!

Jeśli to prawda,to wyrazy współczucia bo ja,jak gram mam 80 jak spada do 40 to się denerwuje : d

22-06-2012 07:06
BULIREX Offline
Pożeracz frytek

Liczba postów: 482
East: KG CreepEye Obserwuj grę
West: Forsekken Obserwuj grę

(22-06-2012 07:06)Thorek Żelazna Brew napisał(a):  
(21-06-2012 14:34)Anekito napisał(a):  Thorek jesteś boski! Z moich nędznych 4-7FPS-ów mam już ok. 10-11 na każdym meczu :D Gra się o wiele lepiej, dzięki!

Jeśli to prawda,to wyrazy współczucia bo ja,jak gram mam 80 jak spada do 40 to się denerwuje : d

xD też się denerwuję jak tak jest :F

Dla zdesperowanych jak ktoś ma mały monitor :
wchodzicie w folder w którym macie LoL-a i następnie w folder config, prawie na samej górze są dwa słowa : Width i Height, przy width zmieniacie rozdzielczość na 800, a przy Height na 600, w ten sposób będziecie grali (w niezbyt dużym) okienku, ale jest bardzo duża szansa, że większości z was może to zapewnić skok MIN. 10 FPS, a przy dobrych lotach nawet do 60, zależy od kompa, użeram się ja w takim okienku, bo jak bym tak nie grał to bym miał 20 fps, a nie potrafię na takiej żałosnej liczbie grać, (a dzięki temu z 20fps wjum wjum do 80fps mam).

Dobrze, że moja udręka kończy się na wakacje, kolega zmienia sprzęt to mi odda 1 gb ram i lepszą kartę graf. o 3 lata (moja 2007, jego 2010). I procek lepszy sobie już sam kupię jakiś intel icore i3 lub i5.

]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 18:43 przez BULIREX.)
22-06-2012 18:42
dzejkoppo94 Offline
Rampage
**

Liczba postów: 122

Skąd wziąć ten Catalyst System?
24-06-2012 21:45
Hardcorowy Mati Offline
Rampage
**

Liczba postów: 90

poradnik bez zarzutów, ale dopisz:

1. Catalyst system się posiada tylko wtedy, jeżeli jesteśmy posiadaczami karty ATI READON.

+ punkty, które raczej pomagają

- wyłączyć proces explorer.exe, po grze można go bez problemowo na nowo włączyć

- wyłączać lolconfig, oraz lolauncher (nie będzie wtedy okienka pomeczowego)

- wyłączyć sound w grze - dużo daje:)
24-06-2012 23:00
Legendary

(30-06-2012 01:50)Dworas napisał(a):  Co zrobić z pastą gdy ma się rocznego lapka na gwarancji? :>

Z tego co wiem pasta podlega gwarancji,więc śmigaj do sklepu,jeśli masz 666stopni na Temp2 i ci dadzą bezpłatnie pastę i "wkleją".

05-07-2012 14:56
Vanilia91 Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 1

Na starym kompie tez mialam 6-12 fps-ow i przez bardzo dlugi czas ciągnełam touchpadzie (wtedy jakoś myszka była mi zbędna). Po jakimś czasie wciagnełam się w gre, wiec zainwestowalam w mysz ;p
09-07-2012 16:17
Kosiark0nator Niedostępny
Legendary

Liczba postów: 2,293
East: C9 Nepgear Obserwuj grę
West: NA>EU Obserwuj grę
NA: arturekczek Obserwuj grę

Alliance Fan Gambit Gaming Fan Cloud 9 Fan Taipei Assassins Fan

A ja miałem kiedyś 11 fps ,kiedy weszła ta nowa grafika mam 6 fps i po tych zabiegach( jeszcze się dyski defragmentują) mam z powrotem 11 fps :).
09-07-2012 16:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości