Odpowiedz 
League of Legends FPS
xSkowyt Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 60

League of Legends FPS
Witam. Mam ogromne problemy z działaniem league of legends, już wcześniej zakładałem taki wątek ale nic to nie dało, jest coraz gorzej. Mój sprzęt:

Laptop Aspire E1 - 571G

Intel Core i3 2348M 2,3GHZ 3MB L3 cache

Nvidia GeForce 710m 1GB Dedicated Vram

6gb ramu

Jest też druga karta Intel HD Graphics 3000.

Windows 8

Więc tak. Po kupnie laptopa fpsy na najwyższych śmigały na 60, bez żadnych spadków. Aktualnie na średnich o 30 moge pomarzyć, a od kupna laptopa dużo czasu nie minęło. Komputer nie jest bardzo zaśmiecony, ostatnio nawet czyściłem dysk. Sprzęt mam po prostu za słaby? Na starym stacjonarnym na 4gb ramu hd radeon 4730 śmigało mi tak że aż miło, a tutaj sam nie wiem.. Z patcha na patch jakoś tak dużej różnicy chyba być nie powinno? Zintegrowana karta aż tak szkodzi? Wkońcu są dwie, może się źle przełączają? Jest też dziwna sytuacja. Czasami jest tak, że i na najniższych wymaganiach jak i na najwyższych jest tyle samo fpsów. Bateria w wysokiej wydajności.

@

Śmieszna sytuacja sprzed meczu. I na bardzo wysokich jak i na bardzo niskich 30 fpsów. Ciekawe..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2013 22:35 przez xSkowyt.)
14-09-2013 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Akiro Online
ლ(ಠ c ಠლ)

Liczba postów: 1,383
East: Akíro Obserwuj grę

Administrator Grafik Roccat Fan SKT T1 K Fan Cloud 9 Fan Counter Logic Gaming Fan

RE: League of Legends FPS
Grasz na samej baterii czy laptop jest podłączony do gniazdka? Jeśli to pierwsze, to laptop ma pewnie domyślnie ustawione oszczędzanie energii, nie przełącza na grafikę dedykowaną i ogólnie jest mniej wydajny (wspomniałem o tym, bo napisałeś o baterii a gdybyś grał podłączony do zasilania, to nie miałaby ona znaczenia). W panelu sterowania możesz to ustawić ;3

@down
mi nie ;d

[Obrazek: jfciz9.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2013 22:48 przez Akiro.)
14-09-2013 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boski Pingwin Online
Godlike

Liczba postów: 822
West: Boski Pingwin Obserwuj grę

Fnatic Fan

FPSy spadły każdemu, sprawdź czy nie włączyła Ci się z automatu opcja V-Sync (synchronizacja pionowa), jeżeli tak - odznacz ją koniecznie.
14-09-2013 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
xSkowyt Offline
Killing Spree
*

Laptop cały czas jest podłączony do ładowarki, 100% cały czas. Wysoka wydajność jak mówiłem. Jak myślicie, po prostu mam za słaby sprzęt na tą gre? ;/
15-09-2013 00:15
iTzRAMP4GE Offline
Unstoppable

Liczba postów: 229
East: iTzR****** Obserwuj grę
West: iTzR****** Obserwuj grę
NA: iTzR****** Obserwuj grę

Wina leży 50/50 bo z patcha na patcha wiadomo że co raz mniej będziesz miał fps bo ulepszają grafikę itd
radze ci zainwestować 3k zl i już możesz normalnie grać

With { PGS } from - 11.06.11

15-09-2013 00:19
xSkowyt Offline
Killing Spree
*

Serio jest aż tak tragicznie z optymalizacją?.. Co mam nie tak w laptopie? Nie znam się, można wymieniać części w laptopie i czy są one drogie? Czy to może być przez windowsa?
15-09-2013 00:27
ExploSivo Offline
Dominating

Liczba postów: 358

Ta gra powoli zamienia się w League of Bugs więc tak jak kolega rampage powiedział wina leży 50/50.
Połowa to ich bugi, a druga połowa to coraz to bardziej wymagająca grafika.

[Obrazek: SpitefulBackGrackle#?format=gif]
15-09-2013 00:27
xSkowyt Offline
Killing Spree
*

Troche nie bardzo.. bo mam dosc dziwna sytuacje w rodzinie, tymbardziej ze z pol roku temu zepsul mi sie stacjonarny komputer po prostu juz ze starosci, ojciec bez slowa kupil laptopa za kosmiczna cene jak na taki sprzet (kolega za podobny ma stacjonarny 16 gb ram...) wiec teraz nie bardzo wypada wydac 3k zl na komputer. Serio nie da sie nic zrobic? moze to rzeczywiscie przez windowsa, czy cos? moze sie radiatory zapchaly? gdy przeczyszce lapka sprezonym powietrzem to moze przez to ze jest zakurzony?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2013 00:35 przez xSkowyt.)
15-09-2013 00:34
db14 Offline
Godlike

Liczba postów: 932

The Best Lee Sin LoL.pl - 3 miejsce Gambit Gaming Fan Roccat Fan

Virmaris napisał(a):FPSy spadły każdemu, sprawdź czy nie włączyła Ci się z automatu opcja V-Sync (synchronizacja pionowa), jeżeli tak - odznacz ją koniecznie.
Co ta synchronizacja daje ?

15-09-2013 00:34
Akiro Online
ლ(ಠ c ಠლ)

Liczba postów: 1,383
East: Akíro Obserwuj grę

Administrator Grafik Roccat Fan SKT T1 K Fan Cloud 9 Fan Counter Logic Gaming Fan

Jeśli naprawdę chcesz uzyskać sensowną pomoc, to zapytaj na pclabie albo pcformacie. Na pewno nie jest to wina specyfikacji laptopa, bo bratu na o wiele słabszym, 5-letnim sprzęcie FPS-y nie spadają poniżej 60.

[Obrazek: jfciz9.png]
15-09-2013 00:46
Kakutov Offline
Godlike

Liczba postów: 570

Fnatic Fan Roccat Fan Team SoloMid Fan

(15-09-2013 00:19)iTzRAMP4GE napisał(a):  Wina leży 50/50 bo z patcha na patcha wiadomo że co raz mniej będziesz miał fps bo ulepszają grafikę itd
radze ci zainwestować 3k zl i już możesz normalnie grać

Co za koleś!

Serio jesteś na tyle mało ogarnięty czy trollujesz?

Jeśli to pierwsze, to jakim cudem jednym patchem poprawili grafikę, że fpsy spadły o 66 %. Ja bynajmniej nie widzę żadnych zmian w grafice znaffco...

Recydywa
15-09-2013 04:42
kawecki13 Offline
Godlike

Liczba postów: 660
West: MaRKaW Obserwuj grę

(15-09-2013 00:34)db14 napisał(a):  
Virmaris napisał(a):FPSy spadły każdemu, sprawdź czy nie włączyła Ci się z automatu opcja V-Sync (synchronizacja pionowa), jeżeli tak - odznacz ją koniecznie.
Co ta synchronizacja daje ?

Synchronizacja pionowa = blokowanie ilości fps na poziomie odświeżania monitora, zazwyczaj jest to 60 lub 120/200 w przypadku monitorów 3D

Reasumując, wyłączając synchronizację pionową możesz powiększyć swojego e-penisa i chwalić się, że masz xxxxxxx fps (oko ludzkie wychwytuje zmiany płynności do ~60-75 fps, powyżej mogą być miliardy fps a i tak różnicy nie zauważysz)

(15-09-2013 00:34)xSkowyt napisał(a):  (kolega za podobny ma stacjonarny 16 gb ram...)
RAM, drogi kolego, nie do końca jest wyznacznikiem wydajności komputera. PC lepiej będzie działał z 4GB RAM'u, z dobrym procesorem i grafiką, niż 128GB RAM z procesorem z wbudowanym GPU.

IdeaChcesz to pisz:
GG - 10101505
LoL - MaRKaW
Mój RaidCall <--- wchodź i korzystaj mile zapraszam
Graj by wygrać, nie dla fragów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2013 05:31 przez kawecki13.)
15-09-2013 05:25
PLS3X Offline
Legendary

Liczba postów: 1,847
East: PLSBX Obserwuj grę

Coś ci limituje fpsy do 30, popatrz w sterownikach, ustawieniach gry i programach do nagrywania o ile takie masz.

kawecki13 napisał(a):PC lepiej będzie działał z 4GB RAM'u, z dobrym procesorem i grafiką, niż 128GB RAM z procesorem z wbudowanym GPU.
To postaw na takich dwóch komputerach serwer np.: do minecrafta który jest wymagający w kwestii ram.

Cytat:Don't call back your in-game friends on skype, they'll probably die.
~ Panishu 2014 reddit
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2013 08:38 przez PLS3X.)
15-09-2013 08:36
hakomo Offline
Dominating

Liczba postów: 480
West: KiC Obserwuj grę

aktualizacja sterowników, przede wszystkim dla grafiki geforce. w panelu sterowania nvidi musisz pogrzebać. nie wiem jak on wygląda bo ja mam amd, ale wyłącz tam synchronizację pionową, a resztę ustawień dobierz jak najniższą. podczas gry wyłącz wszystkie zbędne programy, windows update i windows defender. u mnie nawet aimp powoduje lekki spadek fps. jesli to nie pomoże to musisz postawić system z partycji recovery ale nie gwarantuje że to pomoże

[Obrazek: 15196946b9d28776gen.jpg]
15-09-2013 09:20
LiSA Offline
Dominating

Liczba postów: 350

W ustawieniach wideo w lolu ustaw fpsy na benchmark i wylacz cienie
15-09-2013 12:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości