Odpowiedz 
Dziwne "drzewo genealogiczne" uszkodzeń i problemów mojego komputera
piet Offline
Banned

Liczba postów: 410
NA: Dyrus Obserwuj grę

SKT T1 K Fan Team Dignitas Fan Team SoloMid Fan Invictus Gaming Fan Team WE Fan

Dziwne "drzewo genealogiczne" uszkodzeń i problemów mojego komputera
[TEMAT NADAJE SIĘ DO DZIAŁÓW: HARDWARE I SOFTWARE]

Cześć. W piątek na Podkarpaciu była okropna burza. Rano jak zwykle poszedłem do szkoły, mało kto spodziewał się burzy. Po wielkim grzmocie jeden z moich domowników wyłączył mój komputer z gniazdka. Gdy wróciłem ze szkoły, postanowiłem dobić lvl na moim smurfie. Włączyłem, lecz zapomniałem, że jest wyłączone (nie wiedziałem) i odpaliłem. Podłączyłem do gniazda, włączyłem listwę i trach! SKSZZZZZZZZZZZZZZZZZ! Komp się nie włącza. Po analizie mojej jako pseudo-informatyka wyszło na to, że bezpiecznik w zasilaczu poszedł. U mojego wujka (na drugim komputerze w domu) też "coś poszło". Nikt zasilacza nie sprawdzał, po prostu dobitnie stwierdzone, że to też zasilacz. Wujek numero duo zaczął coś tam majsterkować, wujkowi padła NOWA płyta główna. So sad, zapłaciłem za zasilacz i mam. Okej, odpalam, a tutaj brak internetu, jakiegokolwiek wykrycia połączenia sieciowego... Skanuję systemowy dysk, a tu, że nie można skanować (nie można przeskanować ablablabla.dll). Reinstall kompa, teraz zainstalowałem pierwszy raz Win7, okej, działa, ale neta dalej nie ma. Kilka gier (Titan Quest, The Battle of Middle-earth (Bitwa o Śródziemie), FIFA 12) przestało działać, jakieś dziwne błędy. System nie wykrył braku sterowników... AVG wykrył robale z zagrożeniem 4-go stopnia bezpośrednio na dysku E, który nie był formatowany, ponieważ znajduje się tam ~~80GB niezbędnych danych. Robale się namnożyły. Zainstalowałem XP i neta nie ma, a robale są..

Mam zamiar kupić 20x4.7GB płyty CD, nagrać tam cały dysk E, przeskanować je na innym kompie, wyleczyć i spróbować przynieść na komputer.

Otóż panowie: Co robić?!
To prawda, że mój komputer nie może udźwignąć Win7 i stąd te błędy? To raczej przez wirusy, ale pytam zachowawczo. LoL na max. detalach leci na 30fps, średnie detale 60fps, FIFA 12 średnie detale leci na full fps, komputer mam dobry (nie mam dostępu do parametrów, zapomniałem). No i w końcu który system?!
28-06-2012 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tommy Offline
Killing Spree
*

Liczba postów: 11

RE: Dziwne "drzewo genealogiczne" uszkodzeń i problemów mojego komputera
Ludzie, kiedy wy się nauczycie że na zasilaczu do kompa się nie oszczędza? Jak ktoś woli dać do 100zł za jakiś badziew zamiast 200+ za lepszy z zabezpieczieniami antyprzepięciowymi to tak niestety jest. Sam mam corrsaira od dłuższego czasu i żadnej burzy czy przepięć się nie boi+mam zabezpieczoną listwę.

Jak na moje to spaliło Ci kartę sieciową a jako że zapewne masz zintegrowaną to masz płytę główną do wymiany. win7 jaka wersja? 32bit? Podaj pełną specyfikacją parametrów komputera.
28-06-2012 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ridox Offline
Dominating

Liczba postów: 488

Jak to nie masz dostępu do parametrów?... tak cięzko wejść w panel sterowania i troche pogrzebać? z tego co pisałeś, to powinno ci działać O.o

Dołącz do społeczności pokemon !! - Jest to link polecony, korzyści jakie z tego mam to widzę kto się z tego zarejestrował...

Nie jestem ideałem więc mów co chcesz, ja i tak swoje wiem i własne zdanie powiem....
28-06-2012 18:46
Vnqu Offline
Dominating

Liczba postów: 386

Win7 lepszy od XP. Instaluj Win 7.
Btw. Gdzie kupujesz 4.7 GB płyty CD? o.O

28-06-2012 18:48
piet Offline
Banned

#2: Win7 32bit, parametry później podam, po prostu napisałem, że nie mam dostępu, bo nie ma mnie w domu.
#3: Czyt. up
#4: Oj, no może źle napisałem, wiem, że płyta, gdzie można zmieścić 4,7GB danych.
29-06-2012 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piet Offline
Banned

rfresh
02-07-2012 11:27
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości