EU LCS Spring Split 2016 II tydzień: Zaskakujące Elements. Giants jedyną drużyną bez wygranej - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Drugi tydzień LCS w Europie przyniósł kilka niespodzianek. Elements okazało się nie być chłopcem do bicia, a też wreszcie Splyce wygrało pierwszy mecz. Forma Fnatic i Origen jest wciąż niestabilna. G2 miało okazję być jedyną niepokonaną drużyną w Europie, ale musieli uznać wyższość H2k w ostatnim meczu tygodnia.

Pierwszy dzień II tygodnia EU LCS rozpoczął się od długiego meczu pomiędzy Giants i G2. Przed rozpoczęciem gry obstawiano łatwą wygraną Kikisa i kolegów. Nie przyszło ono zbyt łatwo. Podobnie jak w poprzednim tygodniu xPepii z drużyną rozgrywali dobrze early game oraz walki w team fightach. Im gra trwała dłużej tym szala zwycięstwa przesuwała się na korzyść G2. Tak jak w ubiegłym tygodniu tak i teraz Giants ma sporo problemów z pomysłami na skuteczne skończenie gry. Dość łatwo roztrwonili przewagę przegrywając mecz.

Następnie do boju wyszli gracze Roccat i Elements. Przewidywano wygraną byłej drużyny polskich graczy, ale Elements nie zamierzało się „kłaść”. Podobnie jak w pierwszej grze dość długo trzeba było czekać do ostatecznego rozstrzygnięcia. Obie drużyny grały bardzo równo i z biegiem czasu wiadome było, że tylko czyjś błąd zadecyduje o wygranej. W ostatnim TF w okolicach barona MrRalleZ poprowadził Elements do zwycięstwa zabijając „po drodze” czterech rywali.

Dla wynagrodzenie dwóch wcześniejszych długich gier gracze Origen i UoL postanowili nie grać tak długiej mapy. Początek gry był dla Jednorożców, gdzie na counterganku Diamond zgarnia dwa kille po błędach rywali. Dobry początek nie odzwierciedlił się w późniejszym etapie. Origen rozpoczęło dominację mapy skutecznie pchając wszystkie linie i nie dając się rozpędzić w walkach rywalom. W zestawieniu z wcześniejszymi czasami trwania gier Origen skończyło mecz o połowę szybciej.

Przedostatnim meczem dnia była rywalizacja Splyce z Vitality. Tak jak w zeszłym tygodniu początek gry w wykonaniu Splyce był dość ostrożny i polegał na skupieniu się na niszczeniu wieżyczek rywala. Długo trzeba było czekać na pierwszego killa, aż do niemal 20 min gry (Nukeduck zgarnia First Blooda). Od tego momentu gra nieco bardziej się otworzyła, ale to drużyn Vitality dominowała. Splyce kolejny raz gubi się w mid game, co pozwala rywalom na przejęcie kontroli nad meczem. KaSing z kolegami spokojnie dążąc do końca gry odnosi ostatecznie zwycięstwo.

Ostatni mecz pierwszego dnia zapowiadał się najciekawiej. Fnatic zmierzyło się z H2k. Dodatkowym „smaczkiem” tej rywalizacji był slot na IEM Katowice. Obie drużyny rozpoczęły dość spokojnie, tradycyjnie już H2k „błyskawicznie” pozbywa przeciwnika skrajnych turretów. Okazało się, że ten mecz stanął pod znakiem błędów. Pierwszy błąd popełniło H2k w ok. 20 min. Złe ustawienie graczy w pierwszym team fightie pozwoliło Fnatic na zrobienie Ace i zabicie Barona. Tak dobry początek pozwolił Rekklesowi i kolegom na kontrolowanie pushu na rywala. Przy próbie podejścia na drugiego Barona tym razem błąd popełnia Fnatic. H2k tym razem bezbłędnie ustawia się w team fight, co pozwala na zabicie czterech przeciwników. Dało to szanse na powrót do gry Jankosa z zespołem. Niestety dla polskich kibiców pod koniec gry błąd popełnia H2k (zły teleport Odoamne’a przy złej pozycji drużyny), dzięki czemu to Fnatic wygrywa mecz.

Drugi dzień drugiego tygodnia LCS rozpoczął się starcia dnia pomiędzy Vitality a Origen. Od niemal początku obie drużyny postawiły na walkę. Po ok. 20 minutach gry wynik był 3:11 dla Origen. Dobry początek Zvena i kolegów jednak nie pozwolił na wypracowanie znacznej przewagi. Vitality z każdą następną walką wychodziło na plus, a w 30 min po zabiciu czterech rywali mogli spokojnie skończyć grę pokonując Origen.

Kolejna gra to, zdawało się przed sezonem, starcie outsiderów. Po tym co pokazała Elements nie mogło być inaczej i byli stawiani w roli faworyta. Od początku to Steve i koledzy mieli pomysł na grę i dominowali przejmując Objectivy. Giants obudziło się po 20 minutach, gdzie udało się zabić przeciwników i „odbić” push. Kolejny team fight w 30 minucie był na korzyść Giants. Zdawało się, że xPepii z kolegami wreszcie będą mieć dobry late game i szanse na wygraną. Ok. 5 minut później udaje się Elements bezpiecznie zrobić Barona, co pozwala MrRallezowi z drużyną skończyć grę.

Trzeci gra dnia to starcie Fnatic z UoL. Od początku gra była bardzo wyrównana. Do momentu, w którym to Jednorożce zrobili Barona. Co prawda przypłacili to śmiercią dwóch kolegów, ale Buff dał im możliwość mocnego pushu na rywala. Fnatic musiało uważać na creepy, ale jednocześnie zwracało uwagę na to co się dzieje na mapie. Przy kolejnym podejściu UoL do Barona Fnatic zabija Vizicsacsiego, ale nie udaje się im przechwycić Barona. Mimo pushu wszystkich linii Febiven z kolegami skutecznie bronią bazy. Coraz większy napór jest coraz trudniejszy do obrony i w końcu Unicorns of Love niszczą Nexus przeciwników.

Przedostatni mecz to pojedynek pomiędzy Splyce a Roccat. Podopiecznym YammatoCannona w końcu udało się wygrać. Słabiej grający w tym tygodniu Roccat dość łatwo daje się zdominować przeciwnikowi. Splyce tradycyjnie początek gry stawia na push wieżyczek. Później w team fightach Sencux z kolegami wyglądają znacznie lepiej od rywala, co tylko powiększa dominację Splyce. Spokojna gra sprawia, że nowa ekipa w LCS odniosła pierwszą wygraną.

W ostatnim meczu II tygodnia G2 grało z H2k. Od samego początku to drużyna z dwoma Polakami w składzie „dyktuje warunki gry”. Szczególnie lepsza gra drużynowa sprawia, że powolne kroki do wygranej stawia H2k. Kikis z ekipą w zasadzie od początku do końca nie mógł znaleźć recepty na pokonanie przeciwnika. H2k wygrywa po 35 minutach.

Wyniki II tygodnia:

Giants – G2 (12:15)
Roccat – Elements (14:19)
Origen – UoL (17:3)
Splyce – Vitality (6:12)
Fnatic – H2k (8:6)

Vitality – Origen (12:13)
Elements – Giants (12:7)
Fnatic – UoL (11:16)
Splyce – Roccat (13:2)
G2 – H2k (3:13)

Week 2 OP 5:
 VIT Cabochard – 4/2/17 (w II tygodniu)
 UoL Steeelback – 58% Kill Share
 EL sprattel – 90% Kill Participation
 OG Zven – 10.0 KDA
 H2k FORG1VENGRE – 43% Team Dmg

Week 2 MVP:
– EL MrRalleZ – Kalista (5/1/5), Kalista (10/2/5)

Elements, EU LCS, fnatic, G2, Giants, H2K, League of Legends, lol, origen, ROCCAT, Splyce, UoL, Vitality
Author krzeszov
Published
Views 355

Aktualna rotacja