ESPN: ROX Tigers rozpadną się po MŚ. ROX Tigers: To spekulacje! - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

Powołując się na źródła bliskie graczom i samej organizacji, portal ESPN podał do informacji publiczne, że po zakończeniu turnieju rozgrywającego się w USA, gracze ROX Tigers odejdą z zespołu i przyjmą oferty drużyn z amerykańskich i chińskich lig. Podobne zapowiedzi można było usłyszeć już w zeszłym roku, gdy Koreańczycy występowali pod nazwą KOO Tigers. W obliczu bankructwa ich głównego sponsora i utraty źródeł finansowania, gracze mieli odejść do innych drużyn. Jednak po przejęciu zespołu przez osoby prywatne, postanowiono że będzie walczył on dalej zarówno w koreańskiej LCK jak i Mistrzostwach Świata w tym samym składzie.

Na te rewelacje bardzo szybko zareagowała sama organizacja w oficjalnym oświadczeniu. Właściciele ROX Tigers nie zamierzają rozwiązywać drużyny, a wręcz przeciwnie – są przekonani że zatrzymają wszystkich graczy. Sama organizacja nie posiada żadnego tytularnego sponsora, ale radzi sobie bardzo dobrze, dzięki otworzeniu się na widzów spoza Korei (nowe kanały w social media w języku angielskim, eksperymentalna sprzedaż produktów sygnowanych nazwą ROX Tigers na rynku amerykańskim). Z drugiej strony ROX Tigers potwierdzają, że wpłynęły oferty dotyczące przejścia ich graczy do innych drużyn, ale sytuacja ta jest czymś normalnym, szczególnie wobec bardzo dobrej postawy poszczególnych graczy w Mistrzostwach Świata. ESPN zauważa że kontrakty wszystkich graczy kończą się 30 listopada 2016 r., jednak to również nie oznacza że po tym terminie drużyna zostanie bez graczy. Większość kontraktów koreańskich zawodników we wszystkich drużynach kończy się właśnie wtedy i nie jest to nic specjalnego. ROX Tigers wyrażają również ubolewanie, że takie spekulacje pojawiają się akurat w tak ważnym dla drużyny momencie, gdy stara skupić się do półfinałów, w których zmierzy się z SK Telecom T1.

espn, lck, lol, rox
Author JackJiggler
Published
Views 1179

Comments (1)

Leave a Reply

Aktualna rotacja