Ćwierćfinały Mistrzostw Świata - ROX Tigers pokonuje EDG 3:1. - LOL, leagueoflegends, league of legends download, download LOL

W kolejnym ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2016, koreańska drużyna ROX Tigers bez większych problemów rozbiła reprezentantów chińskiej LPL – Edward Gaming. Przed turniejem obie drużyny były uważane za najpoważniejszych kandydatów do tytułu. Jednak w fazie grupowej obie drużyny dalekie były od optymalnej formy. Szczególnie dotyczy to EDG, które dominowały w chińskiej lidze, nie przegrywając żadnego meczu. Przed samym spotkaniem w EDG doszło do zmiany na pozycji toplanera. „Mouse” został zastąpiony przez „Koro1”. Jeden z członków rodziny „Mouse’a” doznał wypadku, i chiński gracz postanowił jak najszybciej wrócić do domu.

W dwóch pierwszych meczach kluczowym okazał się wybór Aurelion Sol’a na środkowej alei ROX. Jego wędrówki na dolną i górną aleję siały spustoszenie w szeregach EDG. W trzecim meczu sytuacja się odwróciła. To Chińczycy postawili na smoczego Architekta Gwiazd i to oni wyszli z tego pojedynku zwycięsko. W czwartym meczu nie mogliśmy już oglądać Aurelion Sol’a. Żadna z drużyn nie chciała pozwolić by przeciwnik wybrał go na środkową aleję. Bohaterem tego spotkania został jungler ROX – „Peanut”. Już na samym początku doszło do wielkiej walki na dolnej alei która zakończyła się potrójnym zabójstwem dla granego przez niego Olafa. Ten jeden błąd zaważył na całym meczu. „Peanut” był nie do powstrzymania, prowadząc ROX do zwycięstwa i tym samym do półfinału. Tam zmierzą się z SK Telecom T1.

Natomiast już dziś dojdzie do długo oczekiwanego, szczególnie przez polskich fanów, ćwierćfinału. Drużyna Jankosa i Vandera – H2K, zmierzy się z rewelacją tego turnieju – Albus NoX Luna. Początek meczu już o 24:00.

Statystyki poszczególnych meczy:

Mecz 1, Mecz 2, Mecz 3, Mecz 4.

edg, lck, LPL, rox tigers, worlds
Author JackJiggler
Published
Views 862

Comments

Leave a Reply

No Comments ;(

Aktualna rotacja